Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek elítélendő, hogy...

Szerintetek elítélendő, hogy én inkább császármetszés- párti vagyok?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de babát szeretnénk. Munkámból adódóan sérült gyermekekkel, babákkal (is) foglalkozom. A legtöbbjük problémája szülés-körüli komplikációból, nehéz szülésből ered. Ezért én inkább császár-párti vagyok, mert az a babának könnyebb út. Tudom, hogy nekem nagyobb a kockázat, de úgy vagyok vele, hogy én minden fájdalmat kibírok, ha esetleg szövődményem lenne, azt majd megoldják.... csak a gyerekem érkezzen meg épen, egészségesen! Ráadásul a medencém az átlagnál jóval keskenyebb (26-os nadrágokat hordok), és félek, hogy nem lesz könnyű neki természetes úton megszületnie.
2012. okt. 13. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Csak úgy ne vágyj rá. Nekem a császáros babám volt a beteg. Több hét kórház Neki! hiszen a császárt sokszor a szülészeti komplikációk kezelésére végzik és egyáltalán nem a baba egészségének a biztosítéka.

Akárhogy szülsz is ,kívánom hogy az mindkettőtöknek a legtökéletesebb legyen és jó egészségben jussatok túl rajta.

2012. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem elítélendő, de te hivatalosan úgysem választhatsz császár és természetes szülés között.
2012. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem császárom volt, nem akartam, de sajnos komplikáció miatt muszáj volt.

Akkor tök lelkibeteg lettem, mert valahogy fájt, hogy nem tudtam megszülni.

Most már eltelt 2 év és tök másképp látom.

Tulajdonképpen az orromon is kivehetik a gyereket, nem ez a lényeg, hanem hogy mindketten egészségesek legyünk. Azt ennyi. Így is nagyon imádom, és ő is engem. Így is 100%-os anya vagyok! S letojom, aki szerint nem így van. :)


Magamtól mondjuk nem választanám ezt az utat, de nem ítélem el, ha valaki a császár mellett voksol. Mert a testi nehézségek vagy a lelki problémák, amelyek miatt az ember fél a természetes szüléstől, nem elítélendő és nem lenézendő dolog.

Ha meg valaki másképp látja mint te, az ő dolga. Nem vagyunk egyformák. Nem kell, hogy mindenki megerősítsen (mert itt nem is fog téged mindenki megerősíteni, sőt el is fognak ítélni). De nem is ismernek téged, hogy tudják és megértsék a félelmeidet.

Először viszont beszélj egy dokival. Ha jó dokit találsz, akkor meg fog nyugtatni, legyen akár természetes akár császáros szülésed majd.

S elméletileg tényleg nem te döntesz, hacsaknem ismersz olyan dokit, akit ismeri a kiskapukat.

2012. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Én sem ítéllek el emiatt,de azt gondolom hogy azért ne általánosítsunk amiatt,hogy aki természetes úton szül,annak beteg lesz a gyereke nagy valószínűséggel.Ez butaság.

Nyilván te ebben a közegben mozgol és halmozottan érnek ilyen ingerek.Ez érthető.

De hidd el, a babának is az a jobb,ha a "normál" úton érkezik meg, hiszen a természet nem véletlenül találta ezt így ki. :) Az meg hogy keskeny a medencéd:az női szervezet és test egy csoda.Hihetetlen mikre nem vagyunk képesek azért, hogy életet adhassunk egy gyermeknek.

Én azt tanácsolom,hogy ha ennyire félsz,akkor mindenképpen legyen fogadott orvosod,szülésznőd,akikben vakol megbízol.Ez nagyon fontos.Ha megtalálod ezeket a szakembereket,akkor hidd el nem lehet semmi baj.

Egy anyuka a sok közül (akik természetes úton szültek),akinek gyönyörű és egészséges babája van :)

2012. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem elítélendő!!!!Én is úgy szültem az ikreimet habár fejvégűek voltak de én aztán bele nem mentem volna a természetesbe,nekem ez volt a biztonságosabb és szerintem a tudatalattim is működött hisz az elsőszülött 5/9-ES APFGAR értékkel született a mai napig nem tudom miért meg oxigént is adni kellett neki,most várom a kis tesójukat áprilisra ami annyit jelent hogy 2,5 év lesz a két szülés között de én most is császárt szeretnék,jól éltem meg és gyorsan felépültem,meg ugye most is ott lebeg még a alevegőben a heg elvékonyodása ,szóval én megyek a tutira:)de a doki is afelé hajlik...
2012. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem az a könnyebb út. Nem véletlen, hogy a természetes út az, ha a hüvelyen keresztül jön világra a gyerek. A gyereknek ahhoz, hogy jól tudjon alkalmazkodni a kinti világhoz, kell az, hogy átpréselődjön a szülőcsatornán.

A gyereknek semmivel sem jobb a császár.

Ráadásul a komplikációk gyakorisága a császár mellett sokkal magasabb (ezt nőgyógyász mondta).

Az anyának is rosszabb a császár. Hüvelyi szülés után másnap már vígan elvan. Császár után sokkal tovább kell bent maradni, a heg pedig iszonyatosan fáj.


Ha téraránytalanság áll majd fent, akkor úgy is megcsászároznak, de ha nem kell, akkor szülessen csak természetes úton.

2012. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, nem elítélendő, hanem a tapasztalatlanságod miatt inkább butaság a kérdésed.

Nem véletlen az a természetes folyamat, ahogyan megszületik természetes úton a baba, így ő is felkészül egy másik életre, van rá ideje, lehetősége. A császármetszést életveszélyes helyzetekre találták ki, hogy megmentsék a magzatot és az anyát, nem pedig passzióból vágják ki a hasából, mert az könnyebb és gyorsan megvan. Ez valóban elítélendő felfogás, ráadásul semmivel nem könnyebb és fájdalommentesebb mint a sima szülés. Pszichésen sérül a baba a császárnál, hiszen ott egyik pillanatról a másikra kikapják, az anyaméhből. Ezek valószínűleg később jönnek ki egy gyermeken mint az általad foglalkoztatott babákon. Engem császároztak és maga volt a pokol utána, nem is éreztem igazi nőnek magam, mert még meg sem tudtam szülni a gyermekemet. Ez az én tapasztalatom. Az meg, hogy milyen a medencéd, te nem tudhatod, nem vagy orvos , gondolom a sógornőm széles csípőjű nagydarab csaj, mégsem tudta megszülni....szóval, tájékozódj a szülésről, de orvosnál ne itt a gykn...

2012. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy korábban is írták, a babának az a természetes, ha hüvelyi úton születik meg (nem véletlenül vannak a korai fejlesztő tornagyakorlatokban alagutas feladatok: ez az élmény KELL az egészséges pszichés fejlődéshez).

Abból indulsz ki, hogy a szülés körüli komplikációk okozzák a babák baját - ez általában nem így van! Olyan komplikációk lépnek fel a terhesség során, amik szülés körüli komplikációhoz vezetnek (koraszülés, toxémia, stb.). Ilyenkor pedig úgyis császároznak, ha szükséges, de ezzel nem kerülhetők el a problémák.

2012. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szeretnék egy helyesbítéssel élni a félreértések elkerüléséért, mert látom, páran másképpen értelmezték a kérdésemet, és annak lényegét teljesen más területre vetítették ki: a legkevésbé sem szeretném a természetes születést általánosítva veszélyesnek beállítani!!!!
2012. okt. 13. 18:51
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem itellek el, nem vagyunk egyformak. En 2 csaszar utan mar nem valaszthatok, pedig a termeszetest valasztanam. A ferjem nem tamogatna benne akkor sem, ha valaszthatnek. O racionalis es felelotlensegnek tartja...
2012. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!