Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért jó ha az ember lekezdi...

Miért jó ha az ember lekezdi már a tervezésnél szedni a terhesvitaminokat?

Figyelt kérdés
Tudom sok embernek butaságnak tűnik. Én egy kicsit félek tőlük, még a tervezési szakasznál vagyunk. Nagyon sok helyen hallottam, hogy lehet hízni tőlük jó sokat. Azt meg nem szeretném, mert így is van rajtam felesleg és a túlsúly sem egészséges a babának. A környékünkön, meg elrettenve látom a sok kismamit, akik borzalmasan kövérek. Ez alatt nem azt értem, hogy 5-10 kiló szülés után, hanem 20-30. Az orvosom azt mondta, hogy nekem elég lenne csak a folsav, mivel fiatal vagyok, csak táplálkozzam rendesen.
2009. aug. 10. 08:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Hát én sem tudom miért jó ez, hogy már a tervezésnél tömni kell magát az embernek vitamin kapszulákkal. Én elkezdtem decemberben 56 kiló voltam, februárra meg 60. Na itt én abba is hagytam a bogyó (elevit) szedést. Aztán júniusban elmentem a dokihoz, hogy nem jön a baba, és mondtam, hogy én nem akarok szedni lehetőleg semmit, mert hízok tőlük. Mondta, hogy nem kell, viszont táplálkozzak vitamindúsan és a folsavat mindenképpen szedjem. Most van augusztus, ha azóta is az elevitet szedtem volana, ki tudja mekkora lennék már... És még mindig nem vagyok terhes...:(
2009. aug. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kathrin01 ***** válasza:
100%
Azt ajánlják, hogy terhesség előtt 1 hónappal érdemes szedni terhesvitamit, azért, hogy feltöltődjön a szervezet. Így a tested/szervezeted a lehető legjobb állapotban várja a kicsit. Az iagz, hogy van bennük B-vitamin is, ami növelhetné az étvágyat, de ha odafigyelsz arra, hogy ne edd túl magad, akkor nem lesz semmi gond. Én mióta szedem, sokkal jobban érzem magam, Neked is szívből ajánlom. Én elevit-párti vagyok, de sokan választják a Gravidát vagy a femibiont, biztosan azok is nagyon jók.
2009. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Igaziból csak a folsav miatt számít. A többi olyan, mintha multivitamint szednél.
2009. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Régen rossz, ha a kismamának fontosabb az alakja, mint a gyermeke egészsége.


A terhesvitamin pont úgy van összeállítva, hogy egyraánt jó legyen az anyának és a picinek is. Amik benne vannak, azok segítik egymás felszívódását. Pl hiába szedsz csak folsavat, mert annak a felszívódásához szükséges a B12 vitamin. Ha meg túl sok folsavat szedsz, akkor az a cink felszívódását gátolja, és így tovább.


A folsav a legfontosabb üösszetevő: meggátolja az idegcső-rendellenességek kialakulását (pl nyitott gerinc), az esélyt 92%-kal csökkenti. Az idegső a baba olyan fialat állapotában alakul ki, amikor a mama még nem is tudja, hogy terhes, vagy nem biztos benne. Ha csak akkor kezdni el szedni a terhevitamint, amikor megtudja, hogy terhes, akkor már KÉSŐ. Az idegcső kialakult, és folsav hiányában lehet, hogy hibásan. Ezt a későbbi folsav-szedés már nem tudja helyrehozni.


Ajánlom minden leendő kismama figyelmébe Czeizel Endre: Születésünk titkai című könyvét. Nem drága.

2009. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem az alakomat féltem, hanem a túlsúly nem jó a babának. Ezt szeretném elkerülni.
2009. aug. 10. 13:35
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

Az a baj hogy az nem neked jó, hanem a gyógyszergyártóknak!!!Én nem szedtem.Gondold el, egy évre estem teherbe, mennyi pénz az!

Elég ha csak folsavat szedsz, nekem ezt genetikus mondta.

2009. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Badarság, hogy az ember annyit hízna a vitamintól, hogy rossz lenne a babának. Néhány kiló plusz még amúgy sem káros.


Ha valaki nem akar terhesvitamint szedni, nem kötelező. Tényleg a legfontosabb eleme a folsav, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy csak megfelelő adag B12 vitamin mellett tud hasznosulni! Ha elegendő B12 vitamint nem viszünk be, akkor hiába szedünk folsavat, mert szépen ki fog ürülni, ahelyett, hogy hasznosulna. Ha meg túl sokat szedünk be, akkor más dolgok felszívódását gátolja.


Három havi adag Elevit kevesebb, mint 6000 Ft. Az havonta 2000 Ft. Én ennyivel "támogatom a gyógyszergyárakat", és ennyivel kevesebbet költök műkörömre.

2009. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én csak a tudatlanságomat akarom megszüntetni e témával kapcsolatban. Valamint soha nem volt műkörmöm.(Ez nem tudom hogy jön ide.)
2009. aug. 10. 15:26
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem neked ment a "műköröm" megjegyzés, hanem az egyik előző válaszolónak, aki kidobott pénznek tartja a terhesvitaminra iöltött forintokat, ha mondjuk egy évig nem esik teherbe. Hát tudod, aki egy gyerekre havonta kétezer forintot sajnál, attól én meg a gyereket sajnálom.
2009. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, igaz. S bár nekem "műkörmöm" is van, mégsem gondolom azt, hogy ez plusz költség lenne, hiszen mégiscsak az egészségem (és a babám egészségének)támogatásáról van szó. Másra is elmenne az a pénz, hát akkor már legyen is értelme.

A másik oka pedig, hogy ha esetleg valami hiba folytán mégiscsak beteg gyermekem születne, egy életen át nem tudnám magamnak megbocsátani, hogy esetleg én mulasztottam...

(Ez az én személyes véleményem, senkit nem szándékoztam bántani, vagy megítélni vele.)

2009. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!