Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora az esély a teherbeesés...

Mekkora az esély a teherbeesésre akkor, amikor pont késik a menstruációm?

Figyelt kérdés
Pl. 10-én kellene megjönnie de nem jön, mondjuk 15-én akció van. Mekkora az esély ilyen esetben a teherbeesésre?
2009. aug. 16. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Tyű, ezt jó nehéz megmondani.


Pl nem tudjuk, miért késik a vérzésed, és pontosan hol tartasz a ciklusodban. Ha azért késik, mert terhes vagy, akkor az újbóli teherbeesés esélye nulla. :-) Szóval ahhoz, hogy bármit is tippeljünk, tudni kellene, miért késik neked. Ehhez pl hasznos lenne egy hőgörbe.


Ha azért késik, mert eddig nem volt ovulációd, és épp most van, akkor a teherbeesésre az esélyed 20-25%.

2009. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem azért mer terhes vagyok. Nálam inkább jellemzőek a 33-35 napos ciklusok.
2009. aug. 16. 22:48
 3/6 A kérdező kommentje:
ja és ez nem most volt, hanem előző hónapban. És végülis megjött 6 nap késéssel.
2009. aug. 16. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem. Szóval az érdekel, hogy mekkora eeélyed van a vérzés előtt monduk egy nappal teherbe esni.


Nos, elég kicsi. de nem nulla. tegyük fel, hogy szeretkezel a vérzés előtt egy nappal, nevezzük ezt a 0. napnak. Másnap megjön, ez a ciklusod első napja. A hímivarsehtek ekkor már a petevezetékedben vannak, és ott minimum 2-3 napig, de akár egy hétig is elélnek. (Példákat látsz itt: [link] Közben lezajlik a vérzésed, és elkezd felépülni újra a méhnyálkahártyád. ha ez alatt az egy hét alatt ovulációd lesz, akkor teherbe eshetsz. tegyük fel, hogy a 6. napon ovulálsz, és megfogansz. A magzatkezdemény még 5 napig a petevezetékben marad, aztán eljut a méhbe, ez a viklusod 6+5=11. napja. Itt vár még pár napot, amíg beágyazódik. A tüszőrepedés óta termelődik a progeszteron hormon, ami a méhnyálkahártyát készíti fel a magzatkezdemény fogadására. A fogantatástól számított 10-12. napra befezejődik a beágyazódás, ez a ciklusod 16-18. napja.


Ez csak megtörténhet, ha minden épp szerencsésen összejátszik, nem feltétlenül történik meg. De van rá esély. Bármikor ovulálhatsz, és ha épp akkor van híivarsejt a petevezetékedben, akkor meg is termékenyülhet, te pedig teherbe eshetssz.

2009. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen a választ! :)
2009. aug. 16. 23:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát velem is történik ilyesmi!Jó kis anyagcsere zavar miatt,most pont tökre nem tudom,hogy mikor fog megjönni.Eddig 28 napos volt a ciklus,mostanában 33-34-36-42 és sose tudni mikor jön meg,de az ovuláció az halál pontosan a 16. napra,mint eddig!

Úgyhogy,mi is szoktunk szeretkezni ezzel a ténnyel,hogy műár volt peteérés!Baleset eddig még nem történt!

2009. aug. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!