Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lelki támogatásra van szüksége...

Lelki támogatásra van szükségem. Hogyan gondolkodnátok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Úgy terveztük, hogy nyáron neki állunk a tesó projektnek, de nem jött még össze. Ezt mondtuk, amikor kérdezték, hogy a tesó mikor jön, én meg mondtam, hogy nyáron tervezzük neki állni. Jelenleg hiba csúszott a számításainkba és egy kis anyagi probléma jött közbe. A férjem azt mondta, hogy álljunk helyre anyagilag és utána jöhet a baba. Ha az eszemet nézem, akkor igaza, ha viszont az érzéseimet, akkor viszont borzasztó az egész helyzet. Nagyon-nagyon jó lenne, ha jönne a baba. A másik, ami hihetetlenül megnehezíti a helyzetemet, hogy mindenki kérdezi: Összejött már? Összejött már? És mikor mondom, hogy nem, akkor: Jaj, nem baj, majd összejön, stb. Jön a sajnálkozás, pedig nincs rá szükségem, a védőnő is mindig azt kérdi, hogy na, mikor lesz tesó? Már mindenki várja a másodikat, aki akörül szült, mint én csak én nem. Elegem van már!!!! A férjem támogat és próbál segíteni, sokat beszélgetünk róla. Érdekelne, hogy ki hogyan élné túl ezt az időszakot, mert nekem egyelőre nem megy!! Köszönöm szépen!
2012. nov. 29. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Szerintem ez nem közügy, védőnőnek, ismerősöknek semmi köze ahhoz, hogy védekeztek-e vagy sem, megjött-e vagy sem, terhes vagy-e vagy sem. Engem nem érdekelne, dühös lennék persze, de leráznám a kérdéseket azzal, hogy nem szeretnék beszélni róla, ill. azzal, hogy ha bármi van, úgyis időben megtudják, aztán gyors témaváltás. Ebből érteniük kell.

Mi is a másodikon ügyködünk, de ezt nem mondtam el senkinek a legjobb barátnőmön kívül, mert róla tudom, hogy nem cseszeget.

2012. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Igazad van, hárítani fogok. Már nagyon bánom, hogy mindenki, aki kérdezte, annak megmondtam, hogy mik a terveink. Egyszerűen azt kellett volna mondanom, hogy még nem tudjuk mikor lesz tesó. És kész... Késő bánat...
2012. nov. 29. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még csak 5 hónapja szültem a kisfiam, és már most mindenki azzal jön hogy mikor jön a hugica?mintha kötelező lenne második gyerek!felháborítónak tartottam először,mivel császároztak,várnunk is kellene 2 évet,de őszintén szólva ez az utolsó gondolatom hogy mikor jöjjön a tesó.ha mélyen magamba nézek talán nem is lesz!ki tudja!nem az anyagiak miatt...senkinek semmi köze hozzá.van akinek lombikkal sem jön össze egy sem,kínlódik éveken át,én örülök hogy van egy egészséges gyönyörű kisfiunk.én amúgy ezért nem adok ki magamról magán dolgokat.azt hogy mikor kezdünk el próbálkozni meg pláne nem.sztem ez 2 emberre tartozik.a terhességemet is csak a 25.héten mondtam el az ismerősöknek.
2012. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát legközelebb tarts titokba h tesót akartok :-)


de küld őket a fenébe :-/ semmi közük hozzá ez csak rád és a párodra tartozik


ha tényleg olyan rossz az anyagi helyzet akkor konkrétan ne védekezz csak kb került a termékeny napokat -- jó pár hónapot tudsz így csúsztatni és közben azért a lelkednek is jó h egy kicsi esélyt adsz a gyereknek :-)


amúgy nekem 3 van mégis mindig kérdik mikor jön a negyedik .....

ne is figyelj oda rá

2012. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

No, én ezért nem mondtam senkinek, hogy próbálkozunk. Évekig nem jött össze. Nem elég, hogy szenvedtem a babahiánytól, még más hülyeségét is hallgathattam volna.

Néha érdemes hazudni. Pld ilyen esetekben, mert az emberek rosszindulatúak, önzőek, figyelmetlenek a másikkal szemben.

2012. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!