Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestan golyót használta...

Utrogestan golyót használta így valaki?

Figyelt kérdés

Várom a tapasztalatokat,véleményeket.6-hónapja volt egy vetélésem.Azóta lerövidűltek az amúgy 28-napos ciklusaim 23-24 re és 19-21.-napon 1-1 pecsételő vérzéssel párosultak...

Doki írt fel utrogestant 2x1-et a 15.-naptól 10-napig.Azt mondta ez helyre rakja a mensim.Ha nem,akkor hormonvizsgálat. Ez gátolhatja,vagy felerősítheti a teherbeesés esélyeit? Tegnap voltam uh-on 14x12 mmes folliculust látott.


2012. dec. 5. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teszi helyre a ciklusod, csupán kipótolja a saját kevés progeszteronodat, de a tested önálló működésébe nem szól bele. Valószínűleg azért írta fel, hogy a beágyazódást és az első 12 hetet segítse.
2012. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem meddőségi kezelés során kellett szednem. A cikluson 14. napja körül volt az inszemináció és akkor kellett elkezdenem szedni. Végülis neked is ezt ajánlották.

Azon viszont meg vagyok lepődve, hogy csak 10 napig kell szedni. Nekem csak akkor lehetett abbahagyni, amikor kiderült, hogy nem vagyok terhes (kb. 28. napomon vérvételből). A 3. inszemináció sikerült, akkor nem lehetett abbahagyni a terhesség 12. hetéig.

Ha emelett teherbe esel és abbahagyod az szerintem nem jó.

2012. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na ezért érdekelne engem is ,hogy akkor most mi van kedves utolsó.... :/ Szerintem ha nem jön meg a 25-26.napon akkor tesztelek majd. Igaz?
2012. dec. 5. 20:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor én terhes lettem, akkor a 27. napon még negatív volt a teszt. Többet nem teszteltem, mert azt hittem, hogy nem vagyok terhes és a 29. napon vérvételből mutatták ki. Utána folytatnom kellett a gyógyszert.

Szerintem, ha abbahagyod, akkor megjön a vérzésed. Lesz egy megvonásos vérzés, mint a fogamzásgátló szünetében, kb. 3 nappal azután, hogy abbahagyod. Így logikus is lenne, hogy szeded a 25. napig, majd kb. a 28. napon megjön. Csak azt nem tudom mi van, ha közben teherbe esel. Végülis ez lenne a cél.

2012. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen én is ìgy gondolom. :/ Akkor most nem is tudom... Szóval ha még nem tudok róla hogy terhes vagyok és abbahagyom az utrot a 25. napon akkor megjön????Ha van baba ha nincs baba??? Akkor nem lesz baja a babónak vagy ilyesmi?
2012. dec. 6. 07:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem így van. Ez az én laikus véleményem, az alapján ami infót összeszedtem a kezeléseim alatt, de szerintem ha terhes leszel és abbahagyod a gyógyszert, akkor vagy nem jön meg és minden renben lesz, vagy nem marad meg a terhesség, mert hirtelen leesik a progeszteron szint. Kérdezd meg az orvosod, hogy egyáltalán próbálkozzatok-e most teherbe eséssel. Lehet, hogy Ő úgy gondolta, hogy most csak a ciklusodat állítja be. (Az más kérdés, hogy az működik-e így, ezt nem tudom, nekem semmitől nem állt be, csak a fogamzásgátlótól)
2012. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
MOST BESZÉLTEM A DOKIVAL ÉS AZT MONDTA,HOGY ADDIG SZEDJEM AMÍG MEGBESZÉLTÜK,MERT HA KÖZBEN TEHERBE ESEK AKKOR ÚGYSEM FOG MEGJÖNNI , HA ABBAHAGYOM AZ UTROT. NNA ERRE KÍVÁNCSI VAGYOK! DE IZGIII!!!! :)
2012. dec. 6. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!