Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az inzulinrezisztencia milyen...

Az inzulinrezisztencia milyen vizsgálattal/vizsgálatokkal deríthető ki? És melyik orvos vizsgálja? (nőgyógyász, endokrinológus? )

Figyelt kérdés
Ha kiderül az IR, mivel gyógyítják???
2012. dec. 7. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológus kell.

120 perces cukorterheléssel derítik ki, cukrot és inzulint is néznek.

Metformin hatóanyaggal kezelik, szépen fel kell építeni a kezelést.

A vérvételnél érdemes pajzsmirigyet is nézetni, ha már szúrnak.

2012. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Terheléses cukor és inzulinvizsgálattal. Éhgyomorra vesznek vért, aztán megiszol egy cukros löttyöt, majd 60 és 120 perc múlva is vesznek vért. Mindkettő tud beutalót adni, de érdemes endokrinológusnak megmutatni az eredményt.

Ha kiderül: diéta, gyógyszer, mozgás.

2012. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

És ezekkel teljesen meg lehet gyógyulni?

Én személy szerint inkább nőgyógyászhoz mennék, mert nálunk egy endodoki van, de nem szimpatikus(és akkor még enyhén fogalmaztam) Szóval kérhetek ilyen vizsgálatot a nődokitól is? Ilyen vérvételen még nem voltam, de a doki meg sem említette, hogy esetleg e miatt nem sikerülhet a baba!

Az IR egyébként okozhat összevissza ciklust???

2012. dec. 7. 10:29
 4/14 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Az IR okozhat zavart a ciklusban.

De akár szimpatikus az endodoki akár nem, hozzá kéne menni (vagy kicsit messzebb, de endodokihoz) mert a nődoki nem tudja értékelni az eredményt, a vizsgálnivalók felét nem is kérheti, nem ért az értékeléshez sem, és metformint ki sem írhat, csak normál támogatással, és úgy nagyon húzós tud lenni az ára. :-(

2012. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb nőgyógyász divatbetegségként kezeli az IR-t és nem vesz róla tudomást :( a legbiztosabb egy jó endo doki.
2012. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
IGen okozhat. AZ IR ygakran okoz pcost. Ami kéne neked egy 3. napi hormonvévétel és egy minimum 3 de inkább 5 pontos terheléses cukor+inzulin vizsgálat. Dokik nem nagyon szeretik ki írni, lehet jobban jársz ha magánalapon nézeted meg. Nődoik 98% nem ért hozzá az endo doiknak 90% kb.
2012. dec. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is pont erre gondoltam, hogy elmegyek magánlaborba! :) CSak egy gond van, hogy hiába lesz eredményem én sem értek hozzá :(

3. és 21. napi hormonvizsgálaton már voltam...dokik szerint jók!

2012. dec. 8. 19:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Megírod azokat a hormonokat. Ha meg van a terheléses inzulin és cukor is menny el a mensmentisbe. De kérlek írd meg ide is.
2012. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Manka68 ***** válasza:
Vagy rögtön ott kezdj, profik az orvosok, nekik is van laboruk, reggel leveszik a vért, délután megvan az eredmény. :-) És értékelni is tudják. :-)
2012. dec. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Gondolom ez a mensmentis Pesten van...én meg vidéki vagyok :(
2012. dec. 10. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!