Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek IR-je van, de vékony,...

Akinek IR-je van, de vékony, annak milyen diétát kellene tartania?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy vszínűleg IR-em van (meg PCOS), de 160 centihez 45 kg vagyok. Nem kellene fogynom...

De ilyen 160 g CH-s diétával hogy csináljam, hogy ne fogyjak?:(


2012. dec. 10. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked nem 160g hanem kb. 210g szénhidrát diétát kell tartanod, de érdemes ilyenkor dietetikus tanácsát kérni. pl. www.mensmentis.hu
2012. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tervben van, csak amíg eljutok, addig szeretnék tájékozódni.
2012. dec. 10. 14:57
 3/8 A kérdező kommentje:

Esetleg azt tudod, hogy milyen elosztásban kellene egy a 210 g? (Mennyi kell egy-egy étkezésre, és a gyors-lassú milyen arányban?)

Feltettem a kérdést az oldalon az egyik doktornőnek, csak ha már ere jártál, hátha tudod és hamarabb választ kapok:)

2012. dec. 10. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Napi 220g ch-t nyugodtan ehetsz 6 felé elosztva. 40-30-70-20-50-10

Reggelire csak lassú ch-t ehetsz, tízóraira vegyesen. Ebédre minimum 60 g lassú a többi lehet gyors, uzsira lehet csak gyors, vacsira csak lassú vagy max nagy kevés gyors, utóvacsira csak lassú.

2012. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt még megkérdezhetem, hogy ezeket dietetikustól tudjátok, vagy a dokitok mondta?
2012. dec. 10. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:

szia! 163 cm-hez voltam 48 kiló, és én az alábbi ch elosztású diétát tartottam:

reggeli 30g

tízórai 25g

ebéd 50g

uzsonna 25g

vacsora 40g

utóvacsora 15g


Nem fogytam mellette, pedig szedtem merckformint és sportoltam is keményen. Arra érdemes figyelni, hogy egyél szokszor olajos magvakat, és ha vékony vagy akkor nálad a zsíros kajákra sem kell annyira odafigyelni, nyugodtan vajazhatod a kenyeret és veheted a nagyobb zsírtartalmú tejtermékeket. Sajtot is lehet nassolni. Ezeket nekem a Mens Mentisben mondták, nem én találtam ki. Ha van még kérdésed, nyugodtan keress meg privátban, nem biztos hogy visszanézem a kérdést :)

2012. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem fogyhatok. A Mensmentisben voltam diétás tanácsadáson és 160 g CH diétát írtak elő.
2012. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Igen dietetkustól, bár én dagadt ir-es vagyok de a legjobb barátnőm nagyon vákony ir-es és neki ezt mondták.
2012. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!