Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovuláció a mensi első...

Az ovuláció a mensi első napjától számított 14. napon van vagy az utolsó napjától számított 14. napon?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A mensi első napjától számítva a 14. napon van.
2009. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy nem igaz, a ciklus közepén félidöben. Akinek pl. 35 napos a ciklusa, annak máskor van, mint akinek 24 - gondolom, logikusnak látod te is.

Terhes meg lehetsz akarmikor is, nem csak félidöben...

2009. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a mensi első napjától számolsz visszafelé, akkor általában a 15-ik napon volt pé-d az előző ciklusodban. Ha ciklusod rendszeres, mindig azonos napra jön meg, akkor számold ki mikorra kell megjönnie, és onnan számolj vissza 15 napot. Persze ez akkor igaz, ha hormonálisan minden renben nálad, mert akkor igaz az is, hogy a luteális fázis 14 napos. Remélem segítettem, és érthető, amit leírtam.
2009. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grófházy ***** válasza:

A KÖVETKEZŐ MENSI ELSŐ NAPJÁTÓL VISSZASZÁMOLT 14. NAPON VAN OVULÁCIÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az első naptól számított 14.nap,csak abban sz esetben helytálló,ha szabályos 28 napos ciklusa vna az illetőnek.

A ciklus 1. fele lehet hosszab,de a 2. fele a luteális fázis az állandó 14 nap.Ezért kell a köv.mensitől visszaszámolni

N

2009. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, de szerintem érdemes ovutesztet használni, az biztosabb. ( 28 napos ciklusnál ugyebár mindegy...)
2009. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!