Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pár hete határoztam el, hogy...

Pár hete határoztam el, hogy felveszem a kesztyűt a pco ellen. Utánajártam mintadiétáknak mert még mindig nem vagyok képben és ez a számolgatós rendszer is megőrjít és nem tudom hogyan lássak neki?!

Figyelt kérdés
A másik dolog amin még rágódok, hogy fizikai munkát végzek (szobalány vagyok napi 14 szobával) és nem elég a mintaétrend által megadott mennyiség. Boldoggá tudnátok tenni egy mintaétrenddel, számolgatás nélkül, sacc mennyiséggel.Orvoshoz jövő hónapban jutok el,mivel Írországban lakok párommal,és haza csak augusztusban költözünk,de mindenképpen babát szeretnénk,és örülnénk ha sikerülne természetes úton.
2013. jan. 12. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem PCOS vagyok, csak IR-es, ráadásul nagyon vékony. Napi 200-220 gramm szénhidrátot ehetek. Azzal kezdtem, hogy kinyomtattam magamnak ezt a táblázatot:

[link]

Ebben nagyon sok élelmiszer benne van, GI értékkel együtt. Az első napokban még nem kezdtem el diétázni, csak figyeltem, hogy miből mennyit eszem, tehát mennyivel léptem túl eddig átlagosan a határt. Utána csak kicsit elkezdtem változtatni az étrenden, pl. sima tészta helyett durumtészta, fehér kenyér helyett sütöttünk tönkölybúzából, fehér cukor helyett finomítatlan nádcukor stb. Kb 2 hét után már nem bírtam meginni a teát azzal a cukormennyiséggel, amivel addig mindig ittam, a bolti gyümölcsleveket is alig. Szóval elkezdtem elszokni a cukortól... Mindent fokozatosan kell csinálni, és neked pedig kevés szénhidráttartalmú, de kalóriadúsabb ételeket kellene enned!

2013. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszodat,sokat segítettél!!:)
2013. jan. 13. 09:32
 3/3 anonim ***** válasza:

A nádcukor, méz nem jó! helyette xilit vagy eritrit javasolt.


A diéta lényege annyi hogy sokszor kell keveset enni, és oda kell figyelni arra hogy mikor ehetsz gyors és mikor lassú felszívódású szénhidrátokat.


Lassú: teljes kiőrlésű lisztből készült dolgok, nyers zöldségek, barna rizs, bulgur, durumlisztből vagy tönkölylisztből készült tészta


Gyors: tejtermékek, gyümöcsök, sima rizs, krumpli, cukros dolgok (de ez utóbbi egyáltalán nem javasolt).


Nincs szénhidráttartalma: húsok, zsírok, tojás


Reggelire csak lassút szabad enni, tízórai fele-fele, ebéd leginkább csak lassú legyen, de ha desszertként eszel valami gyümölcsöt vagy megiszol egy tejeskávét az még nem olyan vészes. Uzsonna lehet gyors, vacsora szintén lassú.


Ezzel érdemes kezdeni, ha már van némi tapasztalatod abban hogy mikor mit eszel, utána a mennyiségekre és a konkrét időpontokra is ráállhatsz.

2013. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!