Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom elhagyott, mert babát...

A párom elhagyott, mert babát várok. Nem tudom, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok a párommal. Kiderült, hogy terhes vagyok,6 hetes. Mindkettőnk hibája, de egy kicsit több az ő felelőssége benne, mert tudta, hogy én nem szedhetek fog. Gátlót. Egyből azt mondta, hogy menjek abortuszra. Én kértem, hogy gondolja meg, mert én nagyon szeretnék babát.36 éves vagyok és van 2 fiam 14 és 17 évesek, akiket egyedül nevelek. Ő 45. Erre azt mondta, hogy neki csak a lánya létezik aki 14 éves és nem tudna egy másik gyereket szeretni, de ha megtartom, ő nem fog rá sem nézni és nem fogja elismerni sajátjaként. Nem tudom, mi tévő legyek? Soha nem volt abortuszom, nagyon szeretném megtartani, de nem tudom, hogy egyedül képes lennék e felnevelni 3 gyermeket.

2013. jan. 13. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

A nagyobb fiaid már tudnak segíteni, ha úgy alakul (az másik kérdés, hogy szeretnének-e


Senkit nem érdekel, hogy elismeri-e a saját gyerekét (ami nem minden esetben fair), a bíróság akkor is kötelezi gyerektartásra.


Szerintem a nagyobbik fiad, már van elég érett hozzá, hogy beszélj vele erről.. a hapsival pedig szerintem ne gondolkozz kapcsolat terén, egyrészt nem vállalja a tetteiért a felelősséget, másrészt nem lehet rá számítani, pedig egy kapcsolat erről is szól...

2013. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Én biztos, hogy megtartanám, már nagyok a gyerekeid, lenne időd egy kisbabára, sőt még segíteni is tudnának. Az apával megszakítanám a kapcsolatot, csak addig beszélnék vele, míg a gyerektartást intézném, mert biztos, hogy bíróság elé vinném. Utána nem tartanám vele a kapcsolatot, főleg ha ő se kiváncsi a gyerekére. Ha lemondana a láthatóságról, akkor se engedném meg, hogy lássa a gyerekét, ha az apa mégis szeretné vele tartani a kapcsolatot.
2013. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Képes vagy egyedül felnevelni, ezen egy percig se gondolkodj, én is megtartanám, és nem foglalkoznék többet ezzel a pasival.De a gyerektartási pert a nyakába varrnám.
2013. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

ne foglalkozz vele, majd megbánja hogy ilyeneket mondott.


ő egy kisbaba aki téged választott anyukájának :)

Nagyok a gyerekeid, tudnak segíteni, ők is biztos elpesztrálgatnák a kicsi tesójukat. Biztos hogy feltudnád nevelni, ne ölesd meg egy abortusszal.


2 kisfiú anyuja

2013. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha el tudnám tartani egyedül a gyereket, akkor megtartanám természetesen. Felneveltél kettőt egyedül, miért ne tudnál egy harmadikat is?

A pasin meg behajtanám a gyerektartást, egyébként meg sz.rnék a fejére, mehet amerre akar.

Ha ennyire nem akart gyereket, miért nem húzott kotont? Jah, hogy az derogál...majd a nő kikapartatja magát, ha esetleg becsúszik a gyerek...hát a a nagy fenét.

2013. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Ne foglalkozz tényleg egy ilyen pasival, ezek szerint csak szexre tartott, mert a viselkedés alapján társnak nem mondható. Soha ne tudja meg, mit vesztett, mert nem érdemli.

A kicsi nem véletlenül most és Hozzád jön, ha másért nem, azért biztos, hogy felnyissa a szemed az apjával kapcsolatban. Sokkal rosszabbtól ment meg szerintem, ráadásul rengeteg örömöd lesz benne!

A fiaid tényleg elég nagyok ahhoz, hogy ezt elfogadják, besegítsenek, ráadásul ha lesznek barátnőik, imádni fogják a kistesót!!

És hadd gratuláljak ehhez a csodás ajándékhoz! :)Kívánom, hogy tudd minden percét élvezni! Kárpótolni fog.

2013. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
15%
Ha megtartanám a helyedben, minden egyes alkalommal, amikor ránéznék a picire, az apja jutna eszembe, aki nem akarta. Soha nem lennék boldog. Képes lennél felnevelni, az biztos. Nehéz egyedül, nagyon nehéz, de nem lehetetlen. Te döntésed, én nem tartanám meg.
2013. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem tarsd meg nyugodtan, biztos vagyok benne hogy képes leszel felnevelni és nagyon boldog kis család lesztek a párod nélkül is.
2013. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

Én csak akkor tartanám meg, ha egyedül tudok gondoskodni róla.Bocs azért amit írok, de szemét dolognak tartom gyerektartást követelni egy olyan embertől aki nem akarta a gyereket. Ahol mindkét fél akarta, de a kapcsolat megromlik, ott evidens. De ilyen esetben amikor "baleset" történik (s nincs olyan , hogy ő a jobban hibás, felnőtt emberek vagytok, ha nem engeded "be" akkor nem is leszel állapotos az tutti fix!!) és az egyik akarja, a másik nem ott az egyik döntse el, hogy egyedül tudja -e anyagilag is vállalni, s ne támaszkodjon arra a félre aki nem is akarta azt a gyereket!


35N

2013. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Ne vessetek meg érte, de én ilyen helyzetben biztosan nem szülnék 3. gyereket. Egyrészt nagyon könnyű azt mondani, hogy majd "elpesztrálgatná" a két nagyobb, de három gyereket eltartani, és egy háztartást fenntartani nem lehet vágyálmokból. Oda minimum egy stabil kereső kell, aki jelen esetben épp a 3. gyerek miatt kiesik majd ebből a körből. Az pedig a másik kérdés, hogy a gyerek apja bármilyen otrombán közölte is a véleményét, joggal dönthet úgy, hogy nem akar egy 1 éves kapcsolatból származó, akarata ellenére világrajött gyerek apja lenni 45 évesen.
2013. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!