Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem okés a menzeszem. Szerinte...

Nem okés a menzeszem. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sok even at szedtem gyogyszert, de mar kb 2 eve nem. 1 evig minden oke volt, jott 30 napra, tartott 5 napig. Kb 8-9 honapja megvaltozott. Jon idoben, de 1 hetig csak verezgetek, es utana jon meg gorcsokkel. Gyakran darabos is.

Most elmentem orvoshoz, h nem progeszteron hiany vagy ciszta-e. Mivel baba projekt elott vagyunk, mind2 lehetoseg fontos volt. A doki cisztat nem talat UH-val, de nem rendelt el semmilyen tesztet. Azt mondta, a prog. hianynak mas jelei is lennenek (rendszertelen mensi, szorosodes, kimaradozas). Szerinte csak stressz, vagy egy kis regulazas kellene a dolognak, igy irt fel fog.gatlot, h szedjem par honapig, ez valszeg helyrehozza, es utana lehet probalkozni.

Szerintetek is ez a megoldas? Irtatok tobben a cickafark-palastfu tea komborol. Vagy probaljam ki azt 1 honapig, hatha az helyrehozza? Ea ha nem, tenyleg szedjem a bogyot 2-3 honapig. En mar ugy babaznek! De a ferjem meg varna par honapot (sztem kicsit most megijedt, h mehetne elesben), es persze lehet, h nekunk is hosszu honapokig kell probalkoznunk. Addig meg nem akarok mindig a 10 napoa mensivel kinlodni.

Mit tanacstoltok? Ekezetekert, stilusert bocsi, telefonrol vagyok.


2013. jan. 17. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Kisfiammal 10 éves fogamzásgátló szedése után teljesen összekuszálódott a menszeszem. Én is voltam akkor orvosnál, de nekem akkor csak annyit mondtak, hogy nem tudunk ezzel mit tenni, újra meg kell tanulnia a szervezetemnek, a méhemnek és a petefészkeimnek azr, ami a dolguk, és csak várni tudunk, addig is próbálkozzunk. Így is tettünk, és első hónapban ilyen cikluszavar mellett össze is jött a kisfiam, aki most lesz 3 éves.

Most 14 hetes terhes vagyok, és bár most rendszeresek voltak a ciklusaim, de nekem is hosszú volt, én is csak vérezgettem enyhén pár napig előtte, és csak utána jött meg rendesen, és második hónapban összejött a baba.

Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy mehet úgy is a dolog, sikerülhet, ha nem minden úgy működik, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, ne aggódj.

Ha az orvosod azt javasolta, hogy szedj fogigátlót pár hónapig, akkor tedd azt, de nekem anno azt mondta az én orvosom, hogy azzal nem segítenék, mert attól kuszálódott össze a szervezetem, és azzal még jobban összezavarnám. Ő csak azt mondta, hogy várjak türelmesen, hogy összeszedje magát a méhem és a petefészkeim. Ha további hormonokkal tömnénk, akkor csak felületi "kezelés" lenne.

Bár ahány orvos, annyi féle vélemény.

Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor kérd ki egy másik orvos véleményét is. Ha a másik is azt mondja, hogy jó megoldás a tabi, akkor szedd.

2013. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is akkor azt kellene, hogy legalább olyan 2-3 hónapig szedd azt a gyógyszert és utána próbálkozzatok. Figyelj, lehet most soknak tűnne az a pár hónap, de szerintem azért hamar elrepül és lehet nem is gondolnád, hogy milyen hamar össze jön, persze lehet nem elsőre. Minden jót!
2013. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor szerintetek a teákkal ne is próbálkozzam? Szívesebben innám őket. Nem szívesen veszek be gyógyszert, a bogyó is sok mindent előidézhet. Valószínűleg megint hízni fogok tőle, libidóm nulla lesz, megint előjönnek majd a pattanások, amikor abbahagyom... Nem szívesen szedném be. :(

2013. jan. 17. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Első válaszoló vagyok.

Nekem annak idején, amikor a kisfiam megfogant, akkor én a barátcserje kapszulát szedtem, lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy a cikluszavar mellett is ilyen könnyen és gyorsan összejött, ezt nem tudom. Ha ennyire nem akarod a tablettát, akkor próbálkozz a barátcserjével vagy más egyéb teával, elvileg ártani nem ártanak, bár hallottam már ezekről is, hogy egyeseknél bekavarhatnak a ciklusba, viszont ezt inkább azoknál olvastam, akiknek egyébként óramű pontossággal működött a menszesz.

Akárhogyan is döntesz, sok sikert kívánok Neked!

2013. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!