Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan bírkozzunk meg az...

Hogyan bírkozzunk meg az emberek előítéletével?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal házasok vagyunk, nyáron volt az esküvőnk. Férjem 25, én 23 éves vagyok. Ő 3 éve, én még egy éve sem dolgozok, és becsúszott a baba. Nem számítottunk rá, de elvetetni nem szeretnénk. Van kb. 3 millió félretett pénzünk, ezenkívül a férjem állása biztos (havi 130 ezret keres), az én állásom is biztos, a terhesség hírére sem rúgnak ki, de a fizetésem sem túl nagy. De nincs saját lakásunk, egy nagyon szép, de olcsó albérletben élünk (ismerősöktől béreljük majdnem ingyen). Valljuk be ez nem ideális helyzet a gyerekvállaláshoz, de a sors így hozta. Azonban azzal nem tudok mit kezdeni, ahogy az emberek ránk néznek, hogy ilyen fiatalon a semmire miért vállalunk gyereket. Látom, hogy megvetnek, és ez elszomorít. Nem a nyomorba szülnék azért, és nem a segélyekért állnék sorba, és nem is a szüleim nyakába varrnánk a gyereket. Nem is lennék itthon három évet, mert szeretem a munkám (persze a gyereket is), de inkább majd a férjemmel osztozunk a gyed/gyes idején. Miért viselkednek így az emberek? Miért nem örülnek annak, ha egy fiatal pár nem öli meg a gyerekét inkább vállalva a nehézségeket felneveli? Nem kérem, hogy megdícsérjenek, mert ha belegondol az ember, várhattunk volna még, de hát nem is rablógyilkosok vagyunk.
2013. febr. 8. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Milyen emberek néznek rád? Aki ismer, tudja, milyen körülményeid vannak, aki nem, azzal meg gondolom nem közlöd, hogy xy vagyok, és albérletben lakom. Mire alapozod, hogy előítéletesek?
2013. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha tudjátok,hogy ti szeretitek egymást akkor miért ne jöhetne az a baba? Én is ennyi idős voltam! És kb ugyan ez van albi meg ilyenek! Nem kell velük foglalkozni! Ennél jobb, szebb nincs egy pár életében! Én gratulálok! Könnyű terhességet és gyors szülést kívánok!
2013. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a saját erőtökből fel tudjátok nevelni a babát akkor mit számít ki mit gondol? Engem abszolút nem is érdekelne... Amúgy meg azért olyan nagyon nem vagytok fiatalok egy gyerekhez, vannak akik már korábban is vállalnak babát.
2013. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem is értem egy generációval ezelött az ilyen korú pároknak már 2 gyerekük volt.Vagy a veled egykorúaknak vannak előítéleteik?Ne foglalkozz velük!Gondolom nem mindennap szólnak így be.
2013. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát a kollégáimnál folyamatosan ez a téma, nem egyszer buktak már le, hogy rólunk megy a nagy diskurzus. De más ismerős is nézett már ránk úgy, mikor megtudta, hogy gyereket várok, mintha azt mondtam volna, hogy sorozatgyilkos vagyok, és jönnek az "én nem szólok bele, mert nem az én dolgom, de egy gyerek nagyon sokba kerül ám, fogja rá futni stb, stb.". És olyan rossz. Az ember amúgy is tele van félelemmel, egészséges lesz-e a baba, jó szülők leszünk-e stb, nem kell még ez is. :-(

2013. febr. 8. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olyan rossz az anyagi helyzeted, ebből fel lehet nevelni egy gyereket... Nem kell mással törődni lehet irigyek vagy rosszindulatúak. Ne hogy már ezek rontsák el a kedved mikor babát vársz :). sok boldogságot!
2013. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan. Korban sem vagytok túl fiatalok, és manapság kevés fiatalnak van saját lakása. Van állásotok is. Nyilván az ember mindig többet szeretne, de ez teljesen ideális állapot az első gyerek vállalásához.


Egyáltalán ne érezd emiatt rosszul magad, én nem hiszem, hogy emiatt bárki lenézhetne. Ha mégis így van, akkor meg szard le.

2013. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok nektek a babához,nagyon sok nő szeretne,de nem lehet neki.Ti legyetek büszkék és örüljetek ennek a csodának!Ez a fontos,nem a sok vélemény,senki nem lát bele mások kapcsálatába!Rossz véleménye mindig elsz valakinek sajnos.Mi például 2 éve vagyunk együtt,17 év korkülönbséggel,fél éve akartunk babát,már 2 hónapos kismama vagyok,párom külföldön,most költözünk össze,házasságot nem tervezünk,ránk szerinted hanyan néznek rossz szemmel? :) Találgatnak,hogy a páromnak már itt volt az idő,és lehet erre kellettem neki,hogy gyereke lehessen,stb.De elfogadtam,mert mi és a családunk boldog :)Csak mi tudjuk mit érzünk egymás iránt. Én kellemes terhességet,boldog babavárást kivánok neked.És aki a tökéletes pillanatot várja,és a nagy vagyonra hajt,sokszor az érzelmek hiányoznak a gyerek és szülő között.Nem vádolok senkit,és erről a témáról még nagyon sokat tudnék irni :) De csak magamat idegesitem :) Hány hetes vagy most?
2013. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "semmire" vállalás?? 2 biztos fizetés egy szinte ingyen albérlet meg 3 millió forint?? Hát nekünk "csAK" állásunk volt a férjemmel diploma után 1-2 évvel albiban éltünk és egy megveszekedett garasunk nem volt félretéve és senki se szólt be...

Most sincsenek millióink a bankban és még mindig albiban élünk és itt is fogunk maradni mert ezáltal sokkal mobilisabbak vagyunk, ha vhol jobb kínálkozik már mehetünk is, és 2 gyerekünk van már.

Senki nem szokott leszólni lenézni. A korotok sem olyan iszonyú fiatal, ha te 17 lennél a férjed meg 18 vagy max.20 azt mondom, oké kicsit kételkednék együtt fogjátok e felnevelni azt a babát dehát 23-25 éves emberek nem gyerekek már.

Valahogy extra rosszindulatú embereket fogtatok ki ezek szerint...

2013. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senkinek nem tartoztok magyarázattal, miért vállaltok babát. Ez az élet rendje.

Ebbe beleszólni, enyhén szólva pofátlanság.

2013. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!