Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovuláció mindig kb.14...

Az ovuláció mindig kb.14 nappal a menstruáció elött van? Vagy lehet több/kevesebb nap is az ovuláció és a menstruáció között?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem közvetlen mensi után volt:)
2013. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normálisnak a 12-16 nap tekinthető. Lehet ennél több-kevesebb is, de az már nem jelent jót. Nekem pl pont 16 napos a luterális. De ha nagyon rövid, akkor sárgatest elégtelenség állhat fenn, annak ellenére, hogy volt PÉ.
2013. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írta. 12 nap a minimum, ha ennél kevesebb, az nem jó, ha 16-nál több (ez a max.), akkor nem tudom mi van, de úgy tudom, az sem jó... Általában 14 nap szokott lenni.
2013. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Akkor beteg vagyok?:O Pedig tényleg mensi után 2 nappal fogant a fiam. Bár spirál mellett. Lehet ez az oka?

A másik két gyerekem középidőben fogant.

2013. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Kedves 1-es!

Már miért lennél beteg? 5 napos mensivel számolva, 5+2 az 7 nap. A spermiumok ritkán, de eléldegélhetnek a petevezetőben akár 5 napig is (extrém eset, de nem kizárt). Ez így már 12. Kicsit korábban volt peteérésed, nem a 14-ik napon. Ettől még lehetett volna 14 napos luteálisod, akkor mondjuk 24-26 napos lett volna ez a ciklus. Az hogy mensi után két nappal voltatok együtt, nem azt jelenti, hogy azon a napon fogant a baba. Egyébként milyen nemű lesz, ha már tudjátok? Azt mondják, így nagyobb az esély kislányra. :-)

2013. márc. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Bocsi, most látom, hogy kisfiad lesz/lett. :-)

Így bízzon az ember a statisztikában. :D

2013. márc. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 1. válaszoló! Mankának igaza van.Ha az együttlét 2 nappal menzesz után történt, még nem biztos, hogy pont aznap teherbe is etél, lehet, hogy csak 2-3 nappal utána történt a fogantatás, hiszen a himivarsejtek több napig életképesek. Elképzelhető, hogy valamilyen oknál fogva korábban ill. később történik az ovuláció a megszokottnál. De ilyenkor a menzesz is asszerint tolódik. Ha akkor nem esel teherbe, valószínű, hogy korábban, a 24. ciklusnap környékén megjött volna a menzeszed.
2013. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!