Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki állapotos, akkor...

Ha valaki állapotos, akkor ugye nem csinálják meg? Hallottam, hogy vetélést okozhat.

Figyelt kérdés

A héten derült ki, hogy babát várunk, jövő hét után megyek nőgyógyászhoz. Viszont a héten kaptam tőle egy levelet, hogy az októberben elvégzett rákszűrést meg kell ismételni (ok nem volt).

Szerintem téves, rossz mintavétel miatt.


2013. márc. 2. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De meg fogják! Mivel ha régen lett volna mintavétel akkor is levennék, még a terhesség elején!
2013. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoz vetélést a mintavétel.
2013. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
anyukám egy ismerőse járt úgy,hogy vetélése lett,azért félek
2013. márc. 2. 18:08
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem hogy ettől lett vetélése.. mindenkinek megcsinálják, akinek egy éven belül nincs eredménye...
2013. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Van olyan ország,ahol nem csinálnak rákszűrést,mert valóban kockázatos lehet. Itthon kötelező elméletileg. Nekem első terhességnél 8 hetesen csinálták és egy hétig barnáztam, ebből 3-4 napot erősen. Amit átéltem akkor nem volt semmi, többször mentem ügyeletre. Végül nem semmi gond. Most saját felelősségre nem kértem a vizsgálatot, az orvos megértő volt. Majd szülés után megcsinálom.
2013. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Terhesség alatt mindenkinek érzékenyebb a nyálkahártyája. Ezért egy sima vizsgálat is okozhat barnázást. Ez teljesen normális. A mintavétel nem okoz vetélést. Kenetet később is vesznek, csak akkor már nem szűrik a mintát rákra.
2013. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megcsinálták a rákszűrést a 8. héten. 2 napig véreztem utána - ami nekem ijesztő volt, de a baba nem volt veszélyben, mert nem "onnan" jött a vér. Mindazonáltal az eredményem a következő lett "a levett minta értékelhetetlen a zavaró mennyiségű vér miatt". A nőgyógyászom szerint ez gyakori - de akkor meg mi értelme volt, na mindegy...
2013. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nekem a 16hetin vették le és semmi baj nem történt. anyósom is ijesztgetett az elején mert a lánya elvetél mondván a hüvelyi uh miatt de nem az volt a gond. ha a baba maradni akar akkor marad de ha menni akar akkor megy is. 3+4hkm
2013. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy megcsinálják. Nekem is levették a rákszűrést 5-6 hetesen, mert pont valamikor előtte járt le az 1 év, és esedékes volt. Pár napig én is barnáztam utána, de egyéb probléma nem volt. Nem hiszem, hogy emiatt ment el az ismerősöd babája.
2013. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok meg akkor nem kérnének a 26hetin nőgyógyászati vizsgálaton mintavételt
2013. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!