Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kell otthon a méhszájat...

Miért kell otthon a méhszájat nézegetni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, ha valaki terhes az úgyis kiderül. És amikor a nőgyógyászati vizsgálat van, ott nem csak a méhszájat tapogatja , hanem a méhet is körbenézegeti. Nem féltek hogy valami bacit visztek fel?
2009. szept. 14. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell, de lehet nézni. Nagyobb biztonsággal ismered meg a ciklusod.

A bacitól meg nem kell félni, ezzel az erővel a férjem se nyúljon hozzám, mert bacit vihet fel a kezével.

2009. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer sem néztem, bár tudom, hogy mire jó. Gondolom, akik már évek óta próbálkoznak, azoknál jól jöhet ez a plusz infó ahhoz, hogy még pontosabban be tudják lőni a legeslegalkalmasabb napot. Remélhetőleg az mindenkinek evidens, hogy a higiéniára nagyon kell ügyelni. Egyébként pedig a méhszáj figyelése nem a terhesség megállapítására szolgál otthoni környezetben, hanem az ovuláció időpontjának meghatározásához.
2009. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

hát ami azt illeti most hogy kismama vagyok én is azt mondom kiderül előbb vagy utóbb.. de amíg nem jön össze bizony a ciklusod ismerete is kell ahhoz hogy becserkészd a babát.. legalábbis akik régóta várnak azoknak kell..

a hüvely természetes vegyhatása véd a bacik ellen, ennyiből a tamponnal nem viszel fel bacit? amíg kibontod és bekerül a hüvelybe. Vagy a kedvesed keze és egyéb testrészei sem sterilek..a ciklus során a méhszáj puhasága helyzete állandóan változik.. van aki a melleit vizsgálja és abból érzi mikor mi van.. van aki a méhszáját.


én nem féltem tőle soha.. ismerjük meg a saját testünket.. de túlzásba sem kell vinni..

2009. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na oké, de ha már az "ujjakról" van szó, gondolom nem nagyon szereti senki ha teljesen fent van. Szerintem pont így lehet a legjobban begörcsölni a terhességre. Nézegetik, hogy hajj de jó, most aztán lehet, és ha nem jön össze akkor meg magukat hibáztatják. Az ovuláció megállapítására meg naptárt érdemes vezetni, még akkor is,ha nem pontos a mensi. Nagy átlagot lehet számolni pl. fél év elteltével.
2009. szept. 14. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem hagyd meg mindenkinek a szabadságod, hogy úgy csinálja, ahogy jó neki. Nem kell mindenkinek a te módszered követni.

(és hogyne szeretném azt, ha bármi teljesen fent van, sőt nagyon szeretem)

2009. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt én is szeretem, ha a férjem jól fent van , de nem teljesen, hogy már méhszájsebet kapjak...De abban igazad van, hogy ez mkinek a maga döntése. Csak attól függetlenül vannak talán egészségesebb módozatok is....
2009. szept. 14. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!