Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lelkitanácsra lenne szükségem....

Lelkitanácsra lenne szükségem.3,5 éve abortuszom volt. Első baba. Nem esek teherbe azóta. Akinek volt az első babával, szerintetek lehetek még anya? Sok a rémtörténet az abortuszon átesek nőkről. Várom a válaszokat. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon aki már átesett ilyenen és nem volt más választása. Vagyis tudja miről beszélek, amikor nincs más választás.
2013. márc. 14. 17:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ugyan nem volt eddig se abortuszom, de terhességem, de azért elmondanék egy történetet. A szomszéd utcában lakott egy lány. 16-17 éves korától kezdve folyamatosan abortusza volt, kb. 4-5 volt neki. Mégis teherbe esett, hatodszorra is.


Ne add fel, bármi megeshet.

2013. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van több ismerősöm, aki abortusz után újra teherbe esett, egyikük azt a babát is elvetette, a másikuk megtartotta és gyönyörű, egészséges kislány.
2013. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%

Nekem volt egy abortuszom 18 évesen, majd még egy fél év múlva. Aztán később, 2évig próbálkoztunk a babával (ugyanaz maradt a párom végig), de nem jött össze. Aztán kezdett megromlani a házasságunk, én teherbe estem egy másik férfitól sajnos, ez a 2. abortusz után 5 évvel történt. De pont közben már megbeszéltük a férjemmel a dolgokat, ismét összejöttünk, a babát elvetettem. Rá fél évre ismét teherbe estem a férjemtől, természetesen megtartottuk a babát, már 3 éves, és most van félúton a kistesója, aki első próbálkozásra sikerült.


Én is azt hittem amikor már 2 éve próbálkoztunk, hogy nem lehet gyerekem, beletörődtem, hogy meddő lettem az abortuszok után. Aztán mégis sikerült, mindenféle beavatkozás nélkül, mint pl doki, vagy gyógyszerek, hőmérőzés, bármi. Ne add fel a reményt, menj dokihoz kivizsgálásra, és a férjedet is meg kell vizsgálni. A remény hal meg utoljára!

2013. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

17 éves koromban volt egy abortuszom. Felelőtlen idióta voltam. Nem volt más választás. A srác 3 évvel volt nálam idősebb, hallani sem akart a dologról. És lehet önző dolog, de én még élni akartam.

2 évvel később megismerkedtem a párommal, fél év alatt eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, 3 hónap alatt sikerült is. Azóta már 3 gyerekünk van, mindet terveztük. A legkisebbnél tartott legtovább, 7 hónapig a próbálkozás.

Szóval ez nem jelent még semmit.

Egyébként ha tényleg olyan veszélyes lenne, akkor nem lenne annyi mai tini, aki évente megy. ( a nagyfiam egyik osztálytársának nővére 2 év alatt 3- szor volt. Következő teherbeesésénél megtartotta a babát (bár nem tudom minek), majd volt még egy abortusza. Ez mondjuk 3 és fél év leforgása alatt.

Nyugi! Lehet még babád! És én megértelek. (Barátnőm anno gyógyszer mellett lett terhes, 19 évesen, akkor ő sem tudta megtartani) Tudom, hogy milyen nehéz így dönteni. De van, hogy a legokosabb

2013. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Remélem összejön, mert belevagyok betegedve, hogy mi van ha... pedig akkor az volt a legjobb döntés. Sajnos ezt kell írni, hogy legjobb. :(
2013. márc. 14. 18:04
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

20 évesen volt ab.om ráadásul már elég nagy volt a baba (10 hetes) mert addig hitegetett az akkori pasim.

Utána 5 évre rá a férjemtől első próbálkozásra sikerült a babánk majd még 2 kicsink született (mindegyik rögtön első alkalommal ahogy nem védekeztünk).

Van rossz példám is de azt nem írom ott nagyon sok abortuszról van szó és gyulladásokat is elhanyagolta az illető.

2013. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
17:41-es ne haragudj, hogy ezt mondom de Te úgy dobálóztál a gyerekeid életével mintha valami bolti áruk lettek volna...Kell, nem kell, kell nem kell ... 2 abortusz után végre teherbe estél és azt a babát is elvetetted csak, hogy a férjeddel helyre tudd hozni a dolgokat. Hát pontozzatok le nyugodtan én nem vagyok abortusz párti, de nem is vetem meg azt akinek TÉNYLEG nincs más választása mint elvetetni a babát, ilyen olyan amolyan okokból...De én azokat elkötném akik úgy gondolják, hogy egy babával csak így kedve szerint játszhat az ember, hogy na ez kell, na ez meg nem kell mehet a levesbe...Szép!
2013. márc. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Egy barátnőmnek abortusza volt 20 évesen, majd megismerkedett a mostani férjével, nekik 2 év után jött össze a baba. A második rögtön, a harmadik 1 év után. Anyukámnak 2 abortusza volt fiatalon, 68 és 69-ben. Képzelheted, milyenek voltak akkor ezek a műtétek. Aztán apámmal 3 gyereket is vállaltak.
2013. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Ne felj,nekem is volt 15 eve de mär akkor väkuummal vegeztek az abortuszt,tehät azzal nem lehet lyukasra kanalazni...bocs,tudom,hogy morbid de bizony regen a regi modszer miatt sokat lehetett ilyet hallani hisz valami kanälszerüvel csinältäk.Bär en azota gyogyszert szedtem fogamzäsgätläskent,most kezdtünk el probälkozni es egyältalän nem izgulok,hogy nem fog összejönni.Nyugodj meg,minden rendben lesz,sok szerencset!:-)
2013. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 sumergo ***** válasza:
51%
Nézd! A lelkedet nem fogom ápolni, de nekem soha nem volt abortuszom, mégis nagyon nehezen jött össze a gyerkőc. Igaz, hogy vetélésem volt, azt műszeresen fejezték be. 11 hetesen ment el, és nekem még amiatt is lelkiismeretfurdallásom van. Megáll az eszem, hogy egyesek kényszerből akár 100x is elmennek abortuszra..... :-(
2013. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!