Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Norcolut szedése mellett...

Norcolut szedése mellett előfordulhat, hogy sikerül teherbe esnem?

Figyelt kérdés

A ciklusaim eléggé hosszúak és változóak szoktak lenni. mivel 34 éves leszek és babát szeretnénk kb. 1 éve próbálkozunk, sikertelenül. Voltunk már a párommal kivizsgálásokon, nőgyógyásznál és endokrinológusnál is. Nagy eltérést nem találtak nálam, kicsit a Tsh-m és az Lh- Fsh aránya volt eltérő. Előfordult az utolsó ciklusom óta, hogy barnás folyásaim voltak, ami napokig jelen volt, majd 1-2 napra elmúlt. elmentem nőgyógyászhoz, norcolutot írt fel, mert azt mondta, hogy sárgatest elégtelenségem van. Már 7. napja szedem és a 3. naptól teljesen meg is szűnt a barnázás. A hőmérsékletem is vezetem. Az elmúlt napokban, főleg amióta szedem a gyógyszert, igen szépen elkezdett felkúszni a hőmérsékletem, ami egyébként alapból nem szokott magas(36,2-36,7)lenni. Az biztos, hogy amikorra a gép behúzta nem volt peteérérsem, mert a hőmérsékletem utána is össze vissza ugrált és nem emelkedett szinte semmit. Viszont márc. 12-től, már nem esett le az alaphő alá, igaz voltak benne ugrások, de inkább kezdett emelkedni. Szerintetek lehetséges, hogy a 27. napon lett volna peteérésem? egyáltalán most lesz peteérésem a norcoluttól? Elnézést ha butaságot kérdeztem, de gondoltam, talán van itt valaki aki tud ebben tanácsot adni. Előre is köszönöm.

[link]



2013. márc. 27. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A norculutot azért írják fel, hogy megjöjjön normálisan a vérzés. Amikor abbahagyod rá legkésőbb 1 hérte meg kell jönni a vérzésnek rendesen. Én tegnap óta szedem 2X2. szombaton fogy el és kb jövőhét hétfő-szerda így várható a vérzés.
2013. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valóban azért irják föl, hogy megjöjjön, neke is igy volt, mármint ezért irták fel. Előtte ultrahang, teszt -. Beszedtem, de csak nem jött meg.

Az okozat már 2,5 éves, kislány és teljesen egészséges :)

2013. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok. Tudom, hogy arra írják fel, hogy meghozza a menzeszt. Csak kíváncsi lettem volna, mivel ugye méhnyálkahártya megvastagító hatása van, gondoltam a baba is ebbe tud könnyebben beágyazódni. Persze ha valóban a szedése után megjön, akkor a beágyazódott kis embriót is kilöki :( De azért reménykedem..... Kedves utolsó, legalább adsz egy kis reményt..... :)
2013. márc. 27. 15:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és 2 dobozzal kell beszednem, napi 3x1 szemet.

A hőgörbémre mit mondotok, lehetett peteérés, vagy csak a norcolut nyomta fel ennyire a hőmérsékletemet?

2013. márc. 27. 15:36
 5/8 A kérdező kommentje:

Tegnap elfogyott a norcolut, 2 dobozzal szedtem be.

A szedése második napjától elmúlt a barnázás teljesen.

A hőmérsékletem, így alakulgat.

[link]

Normális, hogy ennyire megemelkedett a hőmérsékletem, még soha nem ment ilyen magasra. A gyógyszer abbahagyása után, hány nap múlva kellene, hogy megjöjjön? A norcolut szedése közben lehetett peteérésem?

2013. ápr. 4. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A hőmérsékleted szép magas, de azért ne éld bele magad semmibe, bár látod, ahogy írták már előttem előfordul, hogy valaki a Norcolut mellett terhes lesz, de szerintem nem ez a jellemző.

Én szülés után kaptam Norcolutot, mert nem akart elmúlni a gyermekágyi vérzésem, hetekig barnáztam. Az orvosom azt javasolta, hogy csináljunk egy kémiai abráziót, mielőtt műtétre kerülne a sor. Erre kaptam a Norcolutot. Ezt csak azért írom le, mert ezek szerint a Norcolut kémiai abráziót csinál = kémiai úton "lekaparja" a méhnyálkahártyát.

Ahoz nagy csoda kell, hogy egy ilyen nyálkahártyaleválást egy kis embrió túléljen.

2013. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem egészen a kérdésre válaszolok, csak elolvastam amit írtál, és azért kérdezném, hogy terheléses cukrot és inzulint néztek nálad? Az inzulinrezisztencia ugyanis könnyen bele tud piszkálni a ciklusba.
2013. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia, igen néztek, semmi baj nem volt a cukrommal sem az inzulinnal. Viszont a Tsh-m 3,28 volt ami magas kicsit és az Lh-Fsh arányom sem volt jó. Az előző nődokim, viszont az értékeimre azt mondta, hogy jó, de én utána olvastam a neten és láttam sajnos egyáltalán nem stimmelnek. Voltam azóta endokrinológusnál és most azért várunk, mert egy ideje nincs normális ciklusom, ezért a 3. és 21. napi vérvételekre még nem tudtam elmenni. :(
2013. ápr. 5. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!