Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én arról szeretnék véleményt...

Nikancska kérdése:

Én arról szeretnék véleményt kapni, hogy én nagyon szeretnék már egy kisbabát, nővéremnek és unoka tesómnak is van.19 éves vagyok a párom 25 ő dolgozik én munkanélküli vagyok.1 éve szeretnék babát minden este sírok érte. Véleményetek?

Figyelt kérdés
(A párom jól keres, szülöi támogatás is van)

2013. ápr. 4. 06:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az, hogy irtó éretlen vagy az anyaságra, de még az önálló életre is! Mások segítségére alapoznád a leendő gyereked életét? Nagyon felelősségteljes gondolkodásra vall! Nem sírni kell egy babáért, ahogy egy gyerek hisztizik egy játékért, amit meg szeretne kapni, hanem tenni azért, hogy lehessen! Értem ezalatt azt, hogy pl. foghatnád magad és elkezdhetnél munkát keresni, elkezdeni félretenni, hogy ne az legyen a válaszod, mikor megkérdezik, hogy miből fogtok élni, hogy "A párom jól keres, szülői támogatás is van.", hanem, hogy "félretettem annyi pénzt, hogy meg tudjunk élni a nehezebb időszakokban is".


És már ne is haragudj, de akkor mi van ha nővérednek és unokatesódnak van gyereke? Megint csak az 5 éves szint jut eszembe, hogy "de már mindenkinek van, ezért nekem is kell!". A gyerekvállalás nem erről szól! Előbb fel kellene nőni és felelősséget vállalni a saját életedért, aztán egy ártatlan gyerek életéért, mert ő nem tehet arról, hogy megszületik, de te tehetsz arról, hogy mikor és hova érkezik!


A gyerekek sírnak, ha valamit meg akarnak kapni, a felnőttek tesznek érte! Jó lenne, ha ezeket átgondolnád!

2013. ápr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én felelőtlen dolognak tartom, ha valaki úgy szül a vakvilágba, hogy majd a párja meg a szülők támogatják. Mit csinálsz, ha a párod bármilyen oknál fogva nem lesz majd melletted? Tudom, hogy elcsépelt, de egy bizonyos anyagi és élettapasztalati háttérrel azért illik rendelkezni babavállalás előtt.
2013. ápr. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is felelőtlenség lenne most babát vállalnod. Egyet értek az előttem szólókkal, előtte azért meg kéne kicsit alapoznod az életeteket. Tudom, hogy nem könnyű manapság, de munkát kellene találnod először is. Az meg már ne legyen szempont, hogy a nővérednek meg az unokatesódnak van. Felteszem idősebbek nálad (legalábbis a nővéred tuti) és talán nem is a (majdnem) semmire vállalták be.

Szóval előtte alapozd meg az életed, dolgozz, lehetőség szerint tegyél félre pénzt, aztán néhány év múlva el lehet gondolkodni rajta.

2013. ápr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"párom jól keres". Mit takar?

Legalább 300 ezret kell keressen, mivel te csak gyest kapnál, ami havi 25 ezer, meg a 12 ezer csp. Mondjuk elég a gázszámlára, mert ha a baba télen születne, akkor fűteni kell ám! Egyéb kiadásokról nem beszélve, amiket egy újszülöttnek be kell szerezni, ha minden használtan veszel, az is legalább egy százezer és ott van még, amik majd menetközben kellenek. Pl. szeretnél egy nem kötelező védőoltást beadatni, pl. rota ellen, na az cirka 38 ezer forint.

Amíg sírsz, addig próbálj legalább munkát keresni, legalább 1 teljes évet dolgozz, hogy kaphass tgyást és gyedet. Ha csak minimálbéren vagy 1 évet, akkor is dupláját kapod, mint a gyes. Igazából azt veszem le, hogy azért szeretnél babát, hogy ne kelljen dolgozni. A szüleid nem mindig lesznek, náluk is történhet bármi anyagilag és már nem is tudnak segíteni. 19 évesen én még tanulnék, legalább egy OKJ-s szakmát az érettségi mellé, ha nem is főiskola, egy jó 2-3 évet dolgoznék, aztán jöhet a baba.

2013. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Vélemény.? Épeszű ember segélyre nem vállal gyereket. Dolgozz, aztán majd ha lesz elég ledolgozott időd, akkor tervezz gyereket.
2013. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Miért ne:

- 19 vagy

- munkanélküli

- azért mert másoknak is van, neked nem kell, ez az óvoda óta nem indok

- aki gyereket akar, csinálja, nem itt szavaztatja meg

- csak a párod fizetése nem elég, főleg, ha lelép a jövőben


Amiért igen:

- szeretnéd (de szerintem a rossz indokok miatt).

2013. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Kávétejszín ***** válasza:
100%

Én is kicsit úgy érzem, hogy felelőtlenség lenne. Nem egészséges, ha valaki ennyire rágörcsöl, hogy minden este sír egy gyerekért. Nem szeretnélek sértegetni, és nem is annak szánom, de szerintem meg kéne keresned egy pszichológust, mert ez tényleg nem normális, hogy csak ekörül forog a világ.


Egyébként mióta vagytok együtt a pároddal?

Mióta éltek együtt, ha együtt éltek egyáltalán?


4-es válaszoló! Lehet, hogy én tudom rosszul, de nem két év munkaviszonynak kell meglennie a gyed-hez? Vagy valami nagy marhaságot írok most?


Kérdező, ne azért akarj gyereket, mert másnak is van. Ne azért, mert milyen jó lesz majd mutogatni, hogy neked is van egy. Akkor kezdjetek el próbálkozni, amikor az örömért szeretnél babát, és úgy érzed, hogy mindent meg tudsz adni neki, amire szüksége van.

Ha megszülöd, és utána azt látod, hogy nincs pénzetek etetni, fűtésre, tisztántartásra, az nagyobb szenvedés lesz, mint az, hogy a párod még nem ment bele, hogy babátok legyen. Gondold át!

2013. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
7-es! Két éven belül kell meglennie 365 biztosított napnak. Tehát ha megvan a 365 biztosított nap, akkor tud tgyást és gyedet igényelni. Csak annyi, hogy nem tud a gyerek 2 éves koráig otthon lenni, hanem a tgyás lejárta után csak 1 évig kap gyedet. Ahhoz hogy a gyerek 2 éves koráig járjon a gyed, ahhoz 565 biztosított nap kell.
2013. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Kávétejszín ***** válasza:
Köszönöm a választ! :)
2013. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező! Megértem amit érzel én is már nagyon fiatalon szerettem volna gyereket. Viszonylag fiatalon is szültem, mert a lányomat 22 évesen szültem. De 22 évesen már 4 éve dolgoztam, a páromnak szintén jól kereső állása volt, volt saját lakásunk, igaz hitelre, saját kp kocsink. És persze volt némi megtakarításunk is. Mikor összejött a baba akkor teljesen felkészülten vártuk a csodás hónapokat. Sok pénzbe kerül már az is mire anya leszel. Nálunk a doki magánrendelésen 6ezret kér egy alkalomért. Legalább 10szer elmész egy terhesség alatt, de én többször is voltam. Persze nagyon jó dolog az anyaság, de gondolj bele! Nem mehetsz el esténként bulizni vagy csak úgy sörözni a haverokkal vagy csak pizzázni mert neked van egy babád akit meg kell fürdetned, el kell altatnod. Fáj a pocija sír egész éjszaka. Kialvatlan vagy, fáradt a tested lehet hogy a kétszeresére nő a szülés után, mindenhol csíkok lesznek rajtad. Sok minden megváltozik egy nő életében azzal ha anyává válik. ha anyává válsz már nincs visszaút. Örökre anya leszel. Felelősséggel és szeretettel tartozol egy pici lényért, aki sokszor nemcsak cuki meg édes, meg aranyos. Hanem nyűgös beteg, nyafogós, hisztis. Szerintem semmiről sem késel le ha vársz 2-3 évet. foglald le magad mással, pl finanszírozzon a párod vagy a szüleid valamilyen iskolát, tanulj valami olyat ami érdekel, dolgozz valahol olyan helyen amit szívesen csinálsz, és éld még ki magad. Még nincs is kifejlődött érett szeméyliséged. Találd meg önmagad előbb és ne egy babában keresd a boldogságot.
2013. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!