Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok. Hogy mondjam...

Terhes vagyok. Hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a barátom 27, és 6 éve élünk együtt. Jelenleg a szüleimnél, mert így jobban félre tudjuk tenni az önerőt a lakáshitelhez. Szóval, közösen tervezzük az életünket. A szüleim is jól tudják ezt. Nem rég tudtam meg, hogy 3 hetes terhes vagyok. A barátommal nagyon örülünk neki, igaz, még nem terveztük, de meg sem fordult a fejünkben, hogy nem tarjuk meg. Anyagilag is vállalni tudjuk, csak sajnos még nem sikerült elintézni a lakáshitelt. őszintén szólva, nagyon félek attól, hogy fogom megmondani anyuméknak. Nem a nyakukra szülnék, szó sincs ilyenkről, binztos anyagi hátterünk is van, de valahogy mégis félek ettől a hírtől, mert ugyebár nem egy tervezett baba. A szüleim még csak a 40-es éveik elején vannak, és szerintem anyukám frászt fog kapni, hogy nagymama lesz. Hogy közeljem velük a hírt, kíméletesen, úgy, hogy érezzék, mi örülünk neki, fel tudjuk nevelni?
2007. szept. 16. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád a negyvenes évei elején van, Te pedig 23éves vagy, akkor anyukádnak egy szava sem lehet, hiszen korodbeli, vagy még Nálad is fiatalabb volt, amikor Te születtél... nem igaz ? :-)
2007. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy nagy bajt okoznál. Ha náluk laktok és látja hogy nincs anyagi gondok akkor meg sem fordul a fejében hogy a nyakára szülöd a babát. MIvel már együtt laktok és lakásra gyüjtötök egyértelmű hogy együtt tervezitek a közös jövőt amibe a gyermek is beletartozik. De abban föleg igaza van az elöttem szólónak hogy anyukád is nagyon fiatalon szülhetett. Szurkolok neked de szerintem nem lesz belöle baj.
2007. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 23 az nem a legfiatalabb pont jo a gyermek vállaláshoz, kicsit viszont meglep a kérdésed,,, nekem az anyukám volt a 2.akinek nagy orommel mondtam el hogy terhes vagyok pedig csak 20voltam,szoval szerintem ne vesztegesd az idod es oruljetek eggyutt a babának!
2007. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Szerintem tökre fognak örülni!

Mi is hasonló helyzetben voltunk. A különbség az, hogy én 25 vagyok, és házas, de szintén anyuéknál élünk, mert még húzódik a lakásépítésünk, az építettő hibájából.

Ja és mi se terveztük a babát még, csak becsúszott.

Anyuék nagyon örültek a dolognak.

Szerintem próbáljátok meg valami vicces formában előadni, nekünk az bejött!

2007. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!