Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog az, hogy bár szeretnék gyereket de félek a szüléstől és a vérvételtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem normális

viszont ahogy kiderül ,hogy babát vársz, már cseppet sem fog érdekelni a vérvétel, sokkal jobban fogsz aggódni azért, hogy a vérvétel eredménye megfelelő legyen, mert rájössz, hogy a vizsgálatok a babád érdekét szolgálják

2013. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát a szüléstől mindenki fél, a vérvételtől sokan, de azért egy felnőtt ember ezt az utóbbit általában csak leküzdi ;)
2013. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sógornőm elájult, ha vért látott, elég volt hozzá csak épphogy elvágni a kezét. Vérvételre több óra szenvedés után tudott elmenni.

Aztán szült két kisfiút, és sem a szüléskor, sem azóta nem ájul el a vértől, és már nem fél úgy a vérvételtől sem. :)

2013. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is féltem a szüléstől is meg a vérvételtől is.De rengetegszer vettek vért és már hozzá szoktam.Nem kell tartanod semmitől.
2013. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is félek mindig a vérvételtől , de inkább a attól hogy ha vért láttok elájulok . Amikor vért vesznek elfordulok :). Szülés lehet féjdalmas de csodálatos élmény . Nem kell félni tőle :).


22+4 hkm :)

2013. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Én is így voltam. Terhesség alatt cukros is lettem, így 3 hetente kellett mennem vérvételre. Egész jól viseltem. A szülést szintén. Fájdalomcsillapító nélkül, kb. 2 óra alatt szültem meg a fiamat. Nincsenek rossz emlékeim. Viszont azóta újra ugyanúgy irtózom a tűtől, meg minden orvosi dologtól. Ahogy előttem már írták, amikor terhes vagy, teljesen máshogy gondolkozol. Csak a baba egészsége számít, nem a vizsgálatok, vérvételek. Ne aggódj, nálad is így lesz!
2013. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!


Én utáltam a vérvételt felnőttként is lefektetve vettek tőlem vért, 16 évesen kivertem a hisztit mikor anyum elvitt vérvételre...

:)

Mondta a nő hogy tegyem ki a kezem! mondom nem teszem! Tegyem ki NEM TESZEM akkor menjek hazafelé ne tartsam fel nem lehet mert anyum kint vár... Behívta.. anyám is szólt tedd ki a kezed mondom még nem... nem tudom mennyit könyörögtek érte..

:) Azóta hivatalos véradó vagyok :)


Szülés eszembe se jutott 36 hétig... na de ott mint akit letaglóztak.. véres váladékom volt irány a kórház... Onnan felküldtek a szülészetre (mert éppen szülesztett a nőgyógyász), hogy várjak nst lesz (szívhangot és magzatmozgást néznek) ülök kint olvasgatok hatalmas hassal mint aki ikerterhes... Jön egy nő hogy a szülő anya jöjjön... körülnézek volt ott egy nő de kis terhes volt... mondom biztos ő lesz... Erre megint szólnak hogy szülő anya kérem jöjjön... nézek a nőre hogy talán süket vagy mi nyűgje van? Ő néz rám párom meg meglökdös hogy rólad van szó...

Nézek a nőre én szülni??? Én csak vizsgálatra jöttem az ügyeletes nőgyógyászhoz... Azt majd ők eldöntik...

Vizsgál a doki menjek be a szülőszobára és hozzák a gépet rám teszik nézik a szívhangot... Úristen mondom ebből mi lesz??? Ilyet szól a doki max egy gyerek...

Uhh mondom mekkora poén oda én be nem megyek!!!

Én nem készültem fel és nem akarom és tök jól vagyok már!

:D

Szörnyű voltam... 42 hétre született meg a Fiam de akkor se széles vigyorral ballagtam be a szülőszobára... Ha lehetett volna kézzel lábbal kitámasztom az ajtót hogy oda engem be ne vigyenek. :)

Fájdalom csillapítoknél vajúdtam magamnak 16 órát utánna császár volt mert a fiam nem csúszott be sehogy a szülőcsatornába..

Most várjuk a második babánkat :) Most ismét úgy vagyok vele hogy fájdalomcsillapítás nélkül és bízom benne hogy simán...

Az ismeretlentől féltem... a háromperces fájásokig jutottam, rohadtul fáj de annyira jó megfogni azt a picit akit kihordasz :) Igazi kis csoda mikor már megvan és nézed és nem fogod fel, hogy ez az óriás hova fért el benned és ha ő ott volt hova tüntek el a szerveid...

2013. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szülésre azt szokták mondani, hogy aki először szül, az azért fél, mert nem tudja mi fog történni vele, aki másodszor, az meg azért ,mert már tudja :)

Ez rám is igaz volt:)

2013. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vérvétel:

tini koromban állandó migrénnel küzdöttem. Az első az volt, hogy kiírtak egy vérképet. Szerinted elmentem? Inkább szenvedtem, minthogy bökdössenek. Terhesség alatt a végén már egyáltalán nem zavart, szúrás közben nem oda néztem, tereltem a gondolataimat, mantráztam, hogy ez nem is olyan rossz. A szüléstől meg valamilyen szinten mindenki fél. Pozitív sztorikat olvasgass, aki ijesztgetne, rosszat mesélne, azt ne hallgasd meg. A félelmeket úgy lehet legyőzni, ha szembenézel vele.

2013. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsi korom óta tűiszonyom van! Rettenetesen féltem a tűtől, vérvétel után hánytam, elsötétült minden és többször elájultam! Mikor terhes lettem az első babómmal akárhányszor vérvételre küldtek csak a babára tudtam gondolni, hogy ő érte teszem! Sajnos nem maradt meg a baba 10hetesen elvetéltem, a kórházban rengeteg vérvétel, szurit kaptam és akkor már minden mindegy volt! Az a fájdalom érezhetetlen volt a lelkiekhez képest!

Azóta van egy csodaszép kisfiam, a szülés csodálatos volt! Olyan tokéletes az emberi szervezet, hogy amikor már tényleg iszonytosan fáj kikapcsol az agyad! És abban a pillanatban nem is emlékszel a fájdalomra mikor a kezedbe adják a csöppedet! Hidd el a világ összes fájdalmát megéri! Még kétszer biztosan végig csinálom :)

2013. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!