Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 napja nem jött meg, vérből...

4 napja nem jött meg, vérből a Béta-HCG-ben emelkedés volt, de megállt, az orvos azt mondta, hogy sajnos nem fog emelkedni már, de valami elindult. Van egy 9 hónapos magyar vizslám. Sokat van a lakásban. Okozhatta a "vetélést"?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 18:43
 1/6 sarah23 ***** válasza:
A kutya szerintem nem okozza.igaz terhesen nem kell oket olyan sokat fogdosni.mast resz ha megkap minden oltas nem okoz, bajt
2013. ápr. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikor került hozzátok a kutya? Nem tanácsos a terhesség tervezése és terhesség során elkezdeni állatot tartani, de ha már így alakult akkor fokozottan ügyelj a tisztaságra, kézmosásra. Nem gondolom, hogy a kutya hozott magával be valami fertőzést, szerintem kutya nélkül sem maradt volna meg a baba. Nekem is volt vetélésem, az ember tudni akarja az okát, de sajnos a terhesség korai szakaszában (első 12 hét) nagyon gyakoriak a vetélések, általában genetikai rendellenességek okozzák. Csak, hogy lefoglald magad csináltasd meg a TORCS-ot (toxoplazma) vizsgálatot ez szokott állattól problémát okozni (macska kakaiban található vírus) A vérvétel kimutatja, hogy át estél e már ezen a betegségen, és ha igen akkor nem hiszem, hogy a kutya miatt volt a vetélés. Most hogy nem vagy terhes nyaldosd egy kicsit körbe a kutyát, hogy most kapd el a betegségeket. Ha már korábban is tartottatok kutyát akor meg 100% hogy nem a kutya okozta.
2013. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a hétvégén bográcsoláskor beteg lett a kutyám (lakáshoz van szokva). A bőrén göbök jöttek ki, mivel 11 hetes várandós vagyok felhívtam a dokit, hogy egyrészt mikor tudom vinni a "jószágot", másrészt, hogy lehet e bajom a kutyától. Azt mondta semmi gond nem lehet, sőt a lánya most szülte a 3. babát, a terhesség legvégén állt le a munkával és nem lett semmi baja, pedig ő gyakorlatilag beteg állatokat gyógyított, adott esetben operált.

Jómagam szülész rezidens vagyok és azért kérdeztem meg az állatorvost, mert egyetlen egy alkalommal nem tanultam olyan betegségről, amit kizárólag kutya terjesztene (nyilván a rendszeresen oltott kutyusokról beszélek). A toxoplasma fertőzés elsődleges forrása a macska ürüléke, de a természetben is számos helyen jelen van. Így a felnőttek nagy része már átesett a fertőzésen, emiatt általában ez nem jelent veszélyt. Máskülönben ezt a kórokozót úgy is össze lehet szedni, hogy nem mosod meg rendesen a gyümölcsöt, amit megeszel.

Próbálj meg nem agyalni azon, hogy mitől lehetett, mert nem a vizsla miatt, szerintem. Ha vetélés alakul ki ilyen korai terhességnél azt leggyakrabban az okozza, hogy nem életképes a zygota és a természet-még ha ilyen kegyetlenül is, de - megoldja a dolgokat.

2013. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos lombikos vagyok, és nem az első "vetélésem", nem tudják miért történik ez. Elzáródott petevezetőm van, egyébként mindent rendben találtak. De tényleg az okokat keresem.
2013. ápr. 30. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Hú szegénykém! Nem tudtam, hogy ilyen dologról van szó. Akkor nyilván nem írom, hogy ne agyalj rajta. Nagyon sok sikert kívánok a következő alkalomnál!!!!
2013. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. máj. 1. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!