Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az ovulációs tesztet a...

Ha az ovulációs tesztet a menstruáció első napjától számított 21. napon csináltam és a kontroll csík mellett a másik halvány, ez mit jelez?

Figyelt kérdés
Minha olvastam volna hogy terhes tesztként is alkalmazható.
2007. szept. 18. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A következőt találtam ehhez kapcsolódóan egy fórumon:


"Az LH (vagy ovulációs) teszt az ovulációért felelős LH hormon szintjének a követésére való. Amikor ez a hormonszint a csúcson van, onnantól számítva 24-36 órán belül fog valószínűleg bekövetkezni az ovuláció.


Tudni kell, hogy az LH-szint minden nőben más, van akinek egész hónapban kétcsíkos az LH tesztje (az LH teszt nem akkor pozitív, amikor kétcsíkos, hanem amikor a tesztcsík sötétebb a kontroll csíknál), van akinek csak közvetlenül ovuláció előtt.


Tény, hogy az LH teszt kis mértékben HCG-re IS érzékeny, de igen erős csúsztatás az, hogy aki a 22. napon pozitív LH-tesztet produkál, az biztos terhes, hiszen simán lehet annyi LH a vizeletben, hogy azt kimutassa az LH teszt.


A legjobb kivárni az esedékes menstruáció idejét és akkor tesztelni; akkor nem lesznek hiú ábrándok, csak tények."

2007. szept. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!