Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka annak, ha az ovuláci...

Mi az oka annak, ha az ovulációs vérzés és az alhasi feszítő fájdalom között 2-3 nap telik el?

Figyelt kérdés
Legutóbbi ciklusban így volt,előtte egybeesett.Most nem tudom,honnan számoljam 14 napos fázist,mikor kell megjönnie..

#ovulàciòs vèrzès #későbbi fájdalommal
2013. jún. 11. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát valószínűleg tüszőrepedéskor vérzel kicsit és ahogy kilökődik a petesejt, akkor pedig fájdogálsz. Ez teljesen rendben van, ne aggódj. Mármint, ha a vérzés nem túl erős.
2013. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, még annyit tennék hozzá, hogy ebből legalább tudod, hogy az a petevezetéked átjárható. Ami tök jó.
2013. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Középidős vérzés nem a tüsző környezetéből származik, hanem a hormonváltozások miatt következik be (és a méhből ered).

Szóval az nem igaz, hogy h van ovu vérzés, akkor átjárható a petevezető.


Kérdező:

Hőmérőzéssel általában pontosan megállapítható az ovuláció ideje.

2013. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal,mit jelent ez a kis vérzés. csak az a jellegzetes alhasi fájdalom nem aznap ,hanem rá 2v. 3 napra jelentkezett és a fokozott váladékképződés is ezután csökkent le teljesen. Gyerekim már vannak,nálam a hőmérőzés nem vált be,össze-vissza ébredek,pisilni járok..azt szeretném tudni,hogy a luteális fázis mikor kezdődött. A pecsételés megjelenésekor,vagy később a hasfeszülést követően.
2013. jún. 11. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy csomó embernél van, hogy az ovulációs fájdalom 1-2 nappal megelőzi az ovut, de olyanról is olvastam, hogy utána következett be. Szóval sztem ez alapján nem bizti, hogy ki tudod számolni, hogy mikor is volt pontosan az ovud. LH teszt esetleg?
2013. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,úgy gondolom az a logikus,ha ebben a ciklusban a hasfeszülés utántól számolok.Eddig mindig egyértelmű volt ,hogy mikor van ovuláció,csak most nem.
2013. jún. 11. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

FYI


"Az ovulációt számos jel mutatja. A leggyakoribb és legjobban felhasználható jel a középidős fájdalom és vérzés. Természetesen ez is csak akkor középidős, ha a ciklus 28 napos, egyéb esetekben eltolódik, ezért helyes lenne ovulációs fájdalom és vérzés névvel illetni. A fájdalom rövid ideig tartó, néha erős, görcsös vagy késszúrásszerű, és nem tart egy napnál tovább. A vérzése egy-három napig tartó, többnyire a mensesnél jóval enyhébb, néha csak barnás maszat.


Oka az, hogy a tüsző megrepedése és a tüszőfolyadék kiömlése a hashártyára fájdalommal és kisebb hasűri vérzéssel járhat és a vér a petevezetőn át megjelenik a hüvelyben is. A középidős vérzés megjelenése tehát nagyon jó jel, mert jelzi, hogy van ovuláció és a petevezető átjárható."

2013. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mi okozhatja a két ciklus között jelentkező vérzést?


A két ciklus között jelentkező vérzés lehet normális, ez a középidős vérzés, melynek hátterében a petesejt-kilökődés következtében létrejövő hormonális változások állnak. Minden más kórosnak tekintendő, kivizsgálást igényel."


[link]


Egyébként nekem egyetemen is úgy mondták, hogy az átmeneti ösztrogénszint csökkenés miatt van vérzés.

2013. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a vérzéstől (pecsételős )számoljam a luteális fázist és ne az utána lévő hasfájástól?
2013. jún. 12. 06:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet eldönteni, azért mondtam, hogy hőmérőzz, vagy ovu tesztelj.

A vérzés nem konkrétan a repedés miatt van, de a hasfájás sem biztos.

2013. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!