Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki lehet számolni (igaz nem...

Ki lehet számolni (igaz nem 100%an) a tervezett gyermek nemét a ciklus ismeretében? Van akinek már sikerült, úgy hogy kislányt szerettek volna és úgy is lett? Hogyan kell számolni?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam róla többek között a ciklus.hun, hogy a várható ovuláció előtt pár nappal biztosabb a lány, ovuláció körül 50-50% és ovuláció ill azt követő napokra biztosabb az esély a fiúra. Ez állítólag azon alapul hogy a spermák más tulajdonságúak - azaz a fiú kromoszómát hordozók fürgébbek, ellenben rövidebb élettartalmúak, a női kromoszómát hordozók lassúbbak ellenben tovább élnek. Összességében max 72óráig "él" egy sperma, tüszőrepedés után 12-18 órát "él" egy petesejt.

Ezért is nagyobb arra az esély hogy fiúk lesz azoknak akik ovulációs teszt segítségével próbálnak teherbe esni.

Van akinek már sikerült "kiszámolnia", úgy hogy kislányt szerettek volna és úgy is lett? Hogyan kell számolni?

Van már egy tündéri kisfiúnk, és szeretnénk mellé kis tesót végül is nem a világ vége ha újra fiunk lenne, de azért én megpróbálkoznék kislányt tervezve...

Ha segítesz a számításban, ciklusomra nézve pár infó: 29-30 napra jön meg & legutóbb június 27.-én jött meg...

Ha úgy vesszük akkor kb 14-15 napra rá lenen ovuláció (azaz július 10-11) akkor menses után egészen 9.-éig kéne "akciózni"?



#szex #baba nemének kiszámolása #kislány babát szeretnék #ciklus számolása
2013. jún. 29. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

ez talán segít. A ciklus.hu-n szerintem nem mindig pontos az ovu előrejelzése, és átlagot számol a ciklusokból, így a valóság, meg a statisztika között lehet eltérés, szóval szerintem érdemes mondjuk 3-4 hónapig ovu tesztet használni, mielőtt élesben nekiállnátok a kislány projektnek. Ha kislányt szeretnétek, az ovu előtti kb 72 órában érdemes próbálkozni. Amúgy a luteális simán lehet 12, meg 16 napos is, szóval amit te számoltál, szerintem nem igazán jó alap a pontos időzítéshez. Nem tudhatod csak statisztika alapján, hogy nálad mikor van pontosan az ovu. Viszont hőmérőzéssel, nyákfigyeléssel, ovu teszttel már elég jól belőhető.

2013. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!