Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Metforminos kismamák! Mit...

Metforminos kismamák! Mit kell tudni a babaprojektről metformin mellett?

Figyelt kérdés
Kell-e szedni plusz vitamint? Kell-e változtatni a metformin dózisán? Meddig kell/lehet szedni? Kivel kell leginkább konzultálni, endokrinológussal, vagy nőgyógyásszal?
2013. júl. 4. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szedtem végig a terhesség alatt. Az orvosom azt mondta, hogy szoptatás alatt viszont nem szabad szedni. Annyi plussz volt, hogy a 12. héten is kellett mennem terheléses cukorvizsgálatra.
2013. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem azért kell szednem, hogy teherbe tudjak esni, és meg is maradjon a babám.

Azt mondta a dokim, ha pozitívat tesztelek, ugyanúgy szedjem tovább! Egyenlőre ennyi, mert még várom a pozi tesztet! :-)

2013. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normal esetben minden ugyanugy zajlik, mint egy normal terhesseg lefolyasa alatt, egy ket aprosaggal megspekelve. En a kezeles 6. honapjaban maradtam terhes, progipotlot nem szedtem, mondjuk nem is mondta senki hogy kene, pedig allitolag a pco-sok nagy reszevel a biztonsag kedveert szedetik, mivel az IR roncsolja a sargatest hormonokat, de en mivel sose barnaztam mensi elott, nem is gondoltam ra, hogy esetleg kene. Nem is volt gond szerencsere. Elviekben a 12. hetig kell szedni a metet, majd. 14. hetig fokozatosan leepiteni, de manapsag egyre tobb orvos javasolja hogy a kismamak vegig szedjek, termeszetesen tovabb csinalva a dietat, hogy megelozzek a terhessegi cukorbetegseget, esetleg az inzulint. En meg mindig szedem, 31 hetes vagyok, es nem is tervezem elhagyni a 38. het elottig.

En az endodokimmal megbeszeltem a teendoket, minden honapban reggelizos terhelt vervetel, plusz HbA1c vizsgalat, mondjuk mostantol 2 hetente megyek majd, mert atleptem a "kritikus" hetet, es elkezdett ingadozni a cukrom, igy gyakrabban nezik, hogy kideruljon, ha baj van. En lottyos terhelesre nem mentem, mert eleve dietasan elek, tehat ebbol a szempontbol nem lett volna mervado az eredmeny, igy is ugy is dieta lett volna a vege. De van olyan doki, aki ennek ellenere keri. Az en nodokim teljes mertekben az endodokimra hagyatkozik, mivel ugyse ismeri ezt a betegseget (sajat oszinte bevallasa szerint, es orul, hogy en ennyire tisztaban vagyok vele. Nem is gond, ez tenyleg nem az o szakterulete, orulok, hogy nem is akar belekontarkodni), igy mindent ugy tesz, ahogy en kerem az endodoki javaslata alapjan. Igy pl a cukrommal ha gond lenne, o utalna be a korhazba diabetologiara, ahol szulni fogunk.

Amugy en pluszban csak elevitet szedek, eddig minden leletem, minden eredmenyem tokeletes volt, mar csak par het, es meg is lathatom a kislanyunkat.

Neked mielobbi babasodast kivanok!

2013. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2013. júl. 6. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!