Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire árt a tüdőszűrés, ha...

Mennyire árt a tüdőszűrés, ha sikerült esetleg a baba és most ágyazódik be?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem abban az állapotban még nem lesz tőle semmi baja sem.

28+5hkm

2013. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lues ***** válasza:
24%
Egyáltalán nem szabad ilyen sugárzásnak kitenni még beágyazódás alatt sem! De jobb lenne ha rákérdeznél a tüdőszűrésen! Én nem mentem el a tüdőszűrésre!
2013. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A még nem tudott "terhességnél" semmilyen baja sem lesz!

Itt még a mezeszig is van majd 2 hét!

Orvosomat megkérdeztem erről, mert nekem fogászati röntgenem volt. A válasza:amit leírtam!

28+5hkm

2013. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gondolom adtak ólomköpenyt a hasadra :)


Egyébként ilyenkor a minden vagy semmi elv érvényesül. Legtöbb esetben az égvilágon semmi baja nem lesz, rendben beágyazódik, és minden rendben. Ha valami ok miatt mégis okozott a sugárzás károsodást, akkor MINDEN esetben elmegy/felszívódik (vagy nem is ágyazódik be), szóval aggodalomra semmi ok :) Sógornőm a már beágyazódott (de még nem tudott) terhességével ült egy csomó időt az apukája MELLETT a PET-CT-ben (ahol SOKKAL nagyobb a sugárzás), mégsem lett semmi gond!


Üdv:

egy EÜ-s

2013. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem azt mondták, hogy ha gyereket akarok, tilos.
2013. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mint ahogy "tilos" májat, tojást, halat, diót, epret, és még millió dolgot enni, valamint mozogni, lélegezni (szmog!) etc :D


És akiknek évek óta nem jön össze a baba, sose járjon tüdőszűrésre? A kezeletlen TBC (amit bármelyik csövestől össze lehet szedni a bkv-n, a BCG oltás meg már semmit sem ér) többet árt a LEHETSÉGES babának, mint az a pár mp röntgensugár... Főleg ólomköpennyel (amit rám még 15 évesen is adtak, pedig nem lehettem terhes, de mégis minden fogamzókorú nő kap).

2013. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lues ***** válasza:
47%
Kedves 3-as! Én csak a véleményem írtam le és azt, hogy én mit tettem. Akkor is az orvost kérdezném meg.
2013. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

igen, árt - én legalábbis nem kockáztattam, hanem inkább kifizettem 3 ezer forintot a vértesztért - van ugyanis tuberkulin teszt, ami olyasmi mint az allergiatesztek, tehát megkarcolnak egy tűvel és egy hét múlva kell visszamenni, megmutatni hogy pirosodott vagy se. Ennyi az egész és nem teszed ki magad és a babád felesleges sugárterhelésnek. Az üzemorvos pedig ugyanúgy elfogadja ezt a tesztet is, mint a tüdőszűrős röntgent, én élelmiszeriparban dolgozom, nekem is kellett évente, de amikor már babaprojektben voltunk, nem csináltattam röntgenes szűrést, csak ezt.

Csírasejtes állapotban is okozhat gondot

Meg hát Szegeden például nem adnak köpenyt a hasadra, szerintem máshol sem, csak le a felsőt és kész..sokszor még le se fertőtlenítik a lemezt, aminek neki kell dőlni

Persze van olyan ismerősön, akinek kellett mellkasröntgent csinálni, amikor terhes volt, de az már egy másik történet. Kérdezd meg az orvosod, de a legbiztosabb szerintem a tuberkulin teszt, ahogy írtam fenn, ha már mindenképp muszáj.

2013. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
a tüdőszűrésről csak annyit, hogy ezért nem ingyenes ma már, csak a veszélyeztetetteknek, mert annyira eltűnőben van maga a betegség, szóval csak "brahiból" nem is csináltatnék. Pláne, hogy elkapni sem olyan könnyű, attól hogy egy esetleges tuberkulózisos csöves mellett elmész, vagy bárki mellett, attól még nem kaphatod el
2013. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lonbikra készülök és ahhoz kell a vizsgálat, csak valahogy most olyan furán érzem magam pár napja.... szédülés, émelygés, fáradtság, cicifájás stb.


Hülyeség, de azért minden hónapban picit fellobban bennem a reménykedés, hogy hátha most sikerült végre a baba.....

2013. júl. 11. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!