Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik olyan, hogy az ovuláci...

Létezik olyan, hogy az ovulációs teszt negatív, de mégis van peteérés?

Figyelt kérdés

Első hónapom, amikor ovulációs tesztet használok. A ciklusom 14-dik napján megjelent halványan a második vonal, a 15-diken ugyancsak, de ugyanolyan erősen. Azt hittem, a 16-dikon már szép erős lesz, de már csak egy vonal volt. Vagyis végig negatív volt a tesztem.


[link]


Sajnos elég homályos lett a kép, de remélem, látható rajta, hogy halványan, de két csíkos.


2013. szept. 29. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Létezik, hogyha rossz minőségű a teszt


2. Nem létezik, mert az LH teszt a LH hormonod megemelkedését jelzi, a megemelkedett LH szint hatására fog kilökődni a tüszőből a petesejt.


2. körbelőtted.

2013. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A ciklusom 4-dik napján kezdtem el tesztelni.
2013. szept. 29. 16:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tesztfüggő is, én dm-es (jó drága)teszttel tudtam olyat tesztelni, amin egyszer csak ugyanolyan erős lett a tesztcsík, mint a kontroll, de netes, szuper-érzékennyel nem sikerült egyszer sem kontrollcsík erősségűt produkálnom, pedig vagy 3 hónapig használtam. Mondjuk az erősödés aztán meg a gyengülés látszott a csíkokon. Volt peteérésem pedig, mert összehoztuk a pocakban lévő babánkat. Szerintem próbálj ki másfajta tesztet is, és ha azon sem látszik, akkor esetleg vizsgáltasd meg dokival, hogy van-e peteérésed.
2013. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A netes teszten látszott az erősödés, kb 3-4 napig egyre erősödött, de nem lett erősebb a teszt csík a kontrollnál.
2013. szept. 29. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Miért a negyediken???? Hány naposak a ciklusaid???? 28naposnál is bőven elég a 10-ik napon elkezdeni, mert elméletileg az ovuláció előtti idő 14, ovu utánni idő 14 nap. Hoszabb ciklusoknál általában a peteérés tolódik ki. Nekem a 24-ik napomon volt két csíkos, nem is lettünk volna együtt, dehát tettünk egy próbát, sikerült :) (netes teszt volt, jól bevásároltam, és reggel is csináltam mindig, és az esetek többségében reggelente volt erős két csíkos az ovuteszt.). Olyan is lehet hogy valaki napi 1teszet csinál, pl délután, estefelé (ekkor ajánlják legtöbben, bár nem tudom miért), és lekési, mert mondjuk reggel lett volna erős két csík!

A halványabb soha nem érvényes tudod ugye, erősödhet, gyengűlhet a színe, mert az LH hormon folyamatosan jelen van a szervezetünkben, és szintje ingadozik, akár mensi idején is tesztelhetsz a kontroll csík mellé egy erősebb, de nem ugyan olyan erős csíkot. :)

Ne add fel!!! A legjobb az ovuteszt. Érdemes mellette hőgörbét is csinálni, mert abből kiderülhet van-e egyáltalán peteérésed, hogy fölöslegesen használod a teszteket. Érdemes megnézni :)

2013. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy melyik nap van peteérésem, ezért kezdtem el a ciklus elején. Neten vettem egy nagyobb csomagot, így belefért.


Tényleg teljesen összezavarodtam. Tudom, hogy a halvány csík még negatív, ezért nem tudom, hogy mi van most. Elméletileg erősödni kellett volna, ehelyett eltűnt a csík. Nem tudom, hogy lehet-e még pár nap múlva pozitiv.

2013. szept. 29. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:

A sötét, és a sötétebb csík is negatív. Akkor pozitív amikor közel olyan színe van mint a kontrollcsíknak, vagy még annál is erősebb.

Nem írtad hány naposak a ciklusaid.

Felesleges ilyen korán kezdeni, csak pocsékolod a teszteket, és magadat igegeled fel vele. Inkább tedd el ezeket a korai teszteket középidő idejére, és reggel és estefelé is tudsz tesztelni.

Hőt vezetsz?

A kép teljesen negatív, ha kétszer annyira sötétebb lenne mint most, akor is nega lenne .

Keress rá a neten, tök jó helyeket találhatsz ahol pontosan leírják hogy működik a teszt, mikor kell tesztelni, mikor pozitív.

2013. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hőgörbét vezetek. A tesztek után két nappal, vagyis a 17-dik napon leesett a hőm, a tesztem továbbra is negatív maradt. 28-29 naposak a ciklusaim.
2013. szept. 30. 05:23
 9/9 anonim ***** válasza:
én a 9-dik napon kezdtem el, és most a 13-kon is negatív, egyik nap volt halvány csík, másik nap meg semmi, utána megint halvány, aztán megint semmi, tudom hogy Pco-s vagyok ezért vettem de a hőmérsékletem is ezt csinálja, hogy egyik nap 36,2 másik nap 36,5... váltakozva, nem nagyon tudom így követni, hogy mikor ugorjunk ágyba:)
2015. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!