Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan problémám lenne, hogy a...

Ria91 kérdése:

Olyan problémám lenne, hogy a 7 gyógyszermentes napom után, nem rögtön a 8. napon, hanem 5 nappal később kezdtem szedni a fogamzásgátlót. Lehetséges a teherbeesés?

Figyelt kérdés
3 éve szedem már a gyógyszert, (Lindynette) elvileg azonnal nem ürül ki. Ennek 2 hete már kb, jeleket még nem tapasztalok. Illetve Lindynette abbahagyása után mikor sikerülhet a teherbeesés? Különösképpen nem ijednénk meg, mert a körülményeink adottak hozzá.
2013. dec. 10. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges.
2013. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég gáz így. És nem csak amiatt, hogy így nem véd a terhességtől, hanem azért, mert így jól megkeveri a szervezetet. Nem lehet csak úgy akármikor elkezdeni, sőt abbahagyni sem....

Szóval persze, lehetséges a teherbeesés, igen, főleg hogy vannak aki normális gyógyszerszedés mellett is teherbe esnek...

2013. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Naná, hogy lehetsz terhes!

És nincs olyan, hogy elvileg azonnal nem ürül ki! De, kiürül! Csak a rendes ciklusnak kellhet egy kis idő, már akinél, nem mindenkinél, hogy beinduljon.

De a gyógyszer konkrétan 1 nap alatt képes kiürülni.

És pont a legrizikósabb héten nem szedtél tablettát, ilyenkor ugyanis nem csak a szünet utáni héten eshetsz teherbe, hanem ha nem kezded el a 8. napon folytatni a következő levéllel, akkor a gyógyszerszünetben sincs már meg a teljes védelem.

És persze mindez megborogathatja kicsit a szervezetedet, illetve a vérzésedet.

2013. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezt tudtam hogy felborítja a szervezetemet, nemrég költöztem el a családomtól, és még a háziorvosomat nem váltottam át, akihez tartoztam. Így volt szerencsém, hogy kiadták vény nélkül. Azóta persze már átjelentkeztem a jelenlegi orvosomhoz. Ez sajnos az én hibám, "gyengeségem", ami nem szokott rám vallani, de most így jött ki a lépés. Mindenesetre elképzelhető, csinálok egy tesztet, és akkor kiderül.
2013. dec. 10. 17:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy a kiürülést a nőgyógyászom mondta, hogy 1-2 hónap, de mint minden szervezet más, nem tudjuk, kinek hogy ürül ki. már én is hallottam példákat, amik erre az állításomra rácáfoltak.
2013. dec. 10. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértetted a nőgyógyászodat.

Ha valóban 1-2 hónap kéne a gyógyszer kiürüléséhez, akkor nem lenne gond, ha valaki kihagyna 1 szemet vagy éppen 12 órán túl pótolná.

Nem a gyógyszer kiürüléséhez kellenek hónapok. Hanem egyesek szervezetének kell annyi, hogy újra beinduljon a rendes ciklus. Tehát legyen újra peteérése, illetve menstruációja amennyiben nem terveznek babát vagy nem jön össze a baba.

De egyébként ha kértél volna időpontot a nőgyógyászatra azelőttre, hogy elfogyna a gyógyszered, akkor teljesen mindegy, hogy te orvost váltasz, lett volna időd gyógyszert kiváltani. És ha mondjuk most éppen terhes lennél és pont nem lennének olyanok a körülmények, hogy vállalhatnátok a babát, akkor meg most nagy gondban lennél...Azért ilyenekre nem árt odafigyelni szerintem.

2013. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megértelek. Nyilván ha rosszabbak lettek volna a körülményeink nem "vagánykodtam" volna. Eddigi kapcsolataimban, ami kb.3 volt össz. mindig pontosan szedtem a gyógyszert, mert tudom, hogy gond lett volna ha becsúszik egy baba. Persze attól függetlenül így is vigyáznom kell, nehogy a szervezetemet tegyen tönkre, tehát lényegtelen, hogy hogy milyen kapcsolatban vagyok. Nem játékszer a dolog. (Már a férjemmel vagyok egyébként.)
2013. dec. 10. 19:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen lett volna időm a gyógyszert kiváltani, azért is írtam, hogy ezt elhibáztam. No meg akkor félreértettem valóban a nőgyógyászom. Meg mindig ahhoz kapcsoltam a dolgokat, hogy gyógyszer után milyen nehezen, meg csak sokára esnek teherbe, és ezt a gyógyszerhez kapcsoltam, de így akkor most már értem.
2013. dec. 10. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!