Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A menstruációm 5 napja késik,...

A menstruációm 5 napja késik, most vagyok a ciklusom 36. napján. Kettőt teszteltem (reggeli vizeletből), mindkettő negatív lett. Ha terhes lennék, akkor kb.4 hetes lenne most. Szerintetek hihetek a negatív tesztnek?

Figyelt kérdés
2,5 hétig nagyon fel voltam fázva, kb egy hete javult az állapotom, a ciklusom 26. napján volt egy vérkilökődés szerű valamim, nem pecsételő vérzés, egyszer történt. Ezen kívül az életbeli helyzetem miatt depresszióval kezdtek kezelni ebben a hónapban. Azért kérdezem mert tapasztalataim szerint ha negatív teszttel megyek az orvoshoz, elég bunkóan állnak hozzá és paranoiásnak neveznek... és ehhez nincs sok kedvem.
2009. nov. 25. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Amelyik nőgyógyász bunkónak vagy paranoiásnak tart hagyd ott és keress egy normális orvost!

Egy rendes orvos nem fog hülyének nézni mert azt gondolod terhes vagy a negatív tesztek ellenére.

A tesztek sem 100%-osak!!!

Bár szerintem inkább a felfázásból eredő, elmaradt peteérés vagy tüszőrepedés hiánya miatt késik a havid vagy a depi elleni gyógyszer miatt tolódik a ciklus.Menj nyugodtan orvoshoz és mond el neki hogy már 1 hete késik és a teszt - lett.Ha nem az sztk-s nődokihoz mész akkor talán UH-t is tud csinálni amivel rögtön kideríthető miért késik.És te is megnyugodhatsz.Bár szerintem ha most kezdtek kezelni a gyógyszerrel, inkább kérj valami hormon mentes fogamzásgátlót.

2009. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-3 nap múlva tesztelj újra, ha utána sem jön meg és negatív akkor a nőgyógyász el fog küldeni vérvizsgálatra, ott tutira megtudják nézni, hogy van-e HCG a szervezetedben.
2009. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem írónak, azt a dokit hanyagold, aki így bánik veled. De ha tartasz ettől csak menj el és mond meg, hogy legyen szíves vizsgáljon ki, mert valami nincs rendben... Erre nem mondhat semmit.
2009. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint. Lehet, hogy a felfázástól vagy vmi gyógyszertől késik. De inkább doki mondjon vmit, nehogy baj legyen.
2009. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek. Ma voltam dokinál, baba nincs, az UH-n semmilyen elváltozást nem láttak, azt meg ki kell vizsgáltatni, hogy miért nyúlik ki mostanában ilyen hosszúra a ciklusom. Vagy idegi vagy hormonális alapon. Viszont érdekes módon azt mondta, hogy az egy tévhit, hogy a felfázástól késhet (vagy egyáltalán befolyásolja bármilyen módon), mert a menstruációt az agy irányítja, indítja el. A felfázás pedig egy bakteriális betegség, ami sem a hormonokat, se az agyat nem érinti. Pedig én eddig mindenkitől (kb.10-15 ember) azt hallottam, hogy mikor fel voltak fázva igenis késett nekik vagy hamarabb jött meg, máshogy jött meg stb... érdekes... lehet újra kéne vizsgálni az orvosoknak ezt a témát...
2009. nov. 26. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Amit írtál valóban érdekes.Elméletileg nem zavarhatná meg a ciklust a felfázás vagy egyéb betegség, mégis bezavar.Csak a saját példámat tudom felhozni.

Ép babát terveztünk. Hőmérőztem meg teszteltem amikor a ciklusom 2.hetében, amikor pé-nek kellett volna lennie,leterített egy vírus fertőzés.3napig lázam volt, összesen 1hétig voltam beteg.Mivel az emberi test mindig a reprodukcióra és a tökéletesre törekszik, az agyam eltolta a pé-m idejét, így a ciklusomat is egy héttel.Hát ennyit az okos orvosról.Szerintem másoknak is így működik a teste.

Jobbulást és mielöbbi jó egészséget neked!

2009. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!