Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kell terhesvitamin vagy sem?

Kell terhesvitamin vagy sem?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál, ugyanis tervezzük a babát. Azt mondta, hogy fölösleges már most szednem vitamint, ha egészségesen táplálkozom. Én mégis vettem. Bevallom, félek, hogy pl kevés folsavat "eszek", és ez csak a baba fogantatása után fog kiderülni. Úgy gondoltam, napi 1 fél Elevitet beveszek. Szerintetek ez nem baj, ugye?
2007. okt. 9. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Stia.Jól tetted,hogy vettél.már a terhesség elött nem árt elkezdeni a vitamin szedése´t.
2007. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is elkezdtem szedni, pedig nem vagyok terhes, csak az gond, nagyon megfogja a hasam a sok vas miatt. Én úgy csinálom, hogy peteéréstől szedem ciklus végéig, utána a következő peteérésig szünet.
2007. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól teszed. A folsavat szokták is javasolni már teherbeesés előtt. Ezzel sok betegség megelőzhető. Nem tudom a dokid miért nem javasolta. Ezzel csak jót teszel az tuti!
2007. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet szedni de nem kotelezo, például en is csak terhesség alatt kezdtem szedni, de az volt ráirva a tabimra hogy a tervezgetes idoszakban mar erdemes elkezdeni szedni...
2007. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jól tetted!! Szerintem nem tudsz annyi tápanyagot, vitaminokat, ásványi anyagot bevinni, amennyi a terhesség alatt szükséges, főleg ha az első időben hányingered, némely ételtől undorod, rossz közérzeted van/lesz. Énn a terhesség előtt szedtem folsavat, utána pedig megvettem az elevitet, és naponta beveszek 1-et! Minimum 3 hónapi akarom szedni.

2007. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!