Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lesz most velünk?

Mi lesz most velünk?

Figyelt kérdés
14 lassan 15 éves gimnazista, koleszos lány vagyok van egy 4 éves húgom. Mindkét szülőm dolgozik. Havonta átlagosan 260ezer forintból élünk meg. Anya ma mondta el, hogy abortuszra készül, de apa nem tudja, hogy én erről tudok. Nagyon szeretem a kistestvérem, és mindig nagyon hiányzik, amikor a kollégiumban vagyok. Anya 35, apa 36 éves. Apán nem nagyon látok semmit, vagyis szerintem próbálja felénk azt mutatni, hogy minden oké. Anyán viszont nagyon látszik, hogy rosszul van, nem akar enni, nem beszél annyit és mindig könnyes a szeme. Nem tudom mi lesz vele ezek után... sőt azt sem, hogy mi lesz velünk, a családdal. Nem akarok holnap visszamenni a koleszba, én itthon akarok maradni és mellette állni. Sajnos ezt nem szabad, mert akkor apa rájön, hogy tudom mire készülnek. Mi lesz velünk? Akik hasonló helyzetbe kerültek, azok hogyan dolgozták fel?

2014. márc. 15. 22:20
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz, ha ilyen szinten nincs nálatok bizalom. :(

Sajnos ez most anyukád harca, tenni sokat nem tudsz a családodért :( Támogasd őt, küldj majd neki sms-t, hívd fel, ilyesmik.

2014. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Nem bizalom nincs. Csak apa tudja, hogy milyen érzékeny vagyok és szerintem meg akart óvni ettõl.Tudom, hogy õt is bántja, mert apa is érzékeny. De egyben erõs is. Olyan rossz érzés, hogy nem tudok mit tenni

és segíteni neki.

2014. márc. 15. 22:34
 3/42 anonim ***** válasza:
57%

De miért nem tartja meg?

Sokan megélnek ennyiből kevesebb pénzből is, ha a lakás saját és nincs hitel, szülni is bőven lehet még 35-36 évesen.

2014. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég éretten fogod ezt a dolgot, esetleg mégis be kellene avatnotok apudat, h te is tudod. Talán így mindenkinek könnyebb lenne mint titkolózni egymást előtt.
2014. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
44%

Én itt többet látok annál, mint amit leírsz. És őszintén nem értem, miért rak édesanyád ekkora terhet a nyakadba. Én elhiszem, hogy bizonyos fokig úgy érzed, támogatásra szorul, de neki meg úgy kellett volna éreznie, hogy ha már egyszer erre a borzalomra készül, akkor ezt a tényt nem osztja meg veled.

Én 14 éves kamaszlányként bizonyosan nem tudtam volna mit kezdeni azzal, hogy szüleim nem engedik megszületni a testvéremet. Valószínűleg, ha ilyesmi a tudomásomra jutott volna, inkább nem ettem volna, csak ne kelljen úgy érezzem, miattam, az én anyagi javaim védelmében hal meg a testvérem.

Bem tartom egészségesnek, hogy egy értékítéletében még messze nem kész, a világ legalapvetőbb kérdéseivel majd csak ezután találkozó, a saját morális alapelveit éppen lefektető, fiatal lánynak ilyesmivel kelljen szembesülnie. Én nem édesanyádat sajnálom, hanem a kis magzatot és téged, kérdező.

Miben tudnék neked segíteni?

2014. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Nincs hitelünk, amink van, az minden saját. Mégis arra hivatkoznak, hogy anyaki okok miatt. Megélünk úgy-ahogy. Kistesóm születésénél apának 3állása volt, de előfodult, hogy napokig nem láttam. Ő mégis megteremtett nekünk mindent! Lehet, hogy jó lenne, ha őt is beavatnánk, de akkor szerintem nem lenne miért tartania magát. Úgy értem, akkor összeomlana ő is. Ezért próbál hihetetlen erős maradni, miattunk.
2014. márc. 15. 22:54
 7/42 anonim ***** válasza:
:(
2014. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
44%

Hű, ne haragudj, kedves kérdező, hogy újra írok, de nem hagy nyugodni a kérdés.

Most abba nem mennék bele, hogy az abortusznak nem csak a magzat lesz (halálos)áldozata, hanem megsínyli az egész család, de amit édesanyád most veled tett, hogy megosztotta veled egy ilyen, felnőtteket is felkavaró, meghasonlásba kergető döntés tényét, úgy, hogy nem beszélhetsz róla, mert akkor kiderül, hogy tudsz róla, az több, mint tisztességtelen. Mázsás súly ez, amit nem biztos, hogy fogsz tudni cipelni.

A család jövőjén túl mi aggaszt téged? Kivel tudod megbeszélni? Milyen érzéseket kelt benned ez az információ? Csak édesanyádékat félted? Téged hogy érint ez az egész?

Istenem, de szeretnék segíteni!!!

2014. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Én egy részből "örülök", hogy anya elmondta nekem, mert ezek szerint elég érettnek, komolynak tart engem. Nem tudom, mi lesz velünk. Nem tudom, hogyan segíthetne bárki is. Hogy fogunk ezek után együtt élni, még sok-sok éven keresztül? Tudom, hogy a tesóm és az én jövõm miatt nem lesz meg a kicsi. Miattunk nem élhet, csak azért hogy nekünk meglegyen mindenünk. Hogy éljek azzal a tudattal, hogy miattunk nem fog megszületni egy kisember?
2014. márc. 15. 23:04
 10/42 anonim ***** válasza:
39%
Ha már úgyis beavatott beszélj vele, hogy nem a luxus számít. Tartsa meg a testvéretek.
2014. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!