Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik ikrekkel lettek terhesek:...

Akik ikrekkel lettek terhesek: Hamarabb volt pozi a teszt? Hamarabb jelentkeztek a tünetek?

Figyelt kérdés

4. terhességem elé nézek. 1. terhességemből egy kislány született. 2. terhességgel egy baba lett volna, de elvetéltem. 3. terhességemmel ikrek lettek volna, de elvetéltem. Lányommal és a 2. terhességemmel 4 nap késéssel mutattam ki teszttel a terhességet és csak későbbi hetekben kezdődtek a rosszullétek. 3. terhességemmel, mikor ikreket vártam, azért csináltam 4 nappal a nemvárt előtt tesztet, mert hányinger, szédülés kerülgetett napokig. Azonnal pozitív lett a teszt és az uh bebizonyította, hogy ikrek. Most tegnap csináltam egy tesztet hasonló tapasztalatok miatt. Most 5 nappal a nemvárt előtt csináltam és egyből elég erős pozitív lett a teszt. Ma már majdnem hánytam is. Ezért arra gyanakszom, ez is ikerterhességnek indul. (Remélem ezúttal megmarad a terhesség)

Más is tapasztalta ikerterhesség esetén, hogy hamarabb jelentkeztek a tünetek? Tapasztalt már valaki olyat, hogy ilyen hamar jelentkeztek a tünetek és egy babó volt?



2014. máj. 4. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ikrekkel pont hogy később lett pozitív a teszt, kb. a 4-5. napon, miután kimaradt a mensi, pedig a ciklus 12. napján fogantak 29 napos ciklus mellett (ez biztos), szóval már csak ezért is előbb kellett volna pozitív legyen a teszt.

A kistesónál a nem várt utáni első napon lett halvány pozitív.


Szerintem egyszerűen kinek mi... ahány terhesség, annyiféle HCG-emelkedés, hogy úgy mondjam. :)


Akár egy, akár két babád van, jó egészséget kívánok nektek!

2014. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nem várt napján már délutáni vizeletből erős pozitiv lett, de ultrahangon nem látszott semmi kb 8 hetesen látszodott h ketten vannak de addig azt is mondták h méhen kivüli meg nem is vagyok terhes.... kiváncsi vagyok majd ird meg mi volt és drukkolok neked h az legyen amitszeretnél
2014. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Majd megírom mindenképp, de nem tudom, mikor jutok uh-ra, mert itt csak 12 hetesen van először. Ha sikerülne most orvost váltanom és az elküldene az előzmények miatt uh-ra, az jó lenne, de ha nem, akkor megint magán uh-ra megyünk, mint legutóbb, mert ha akkor nem megyünk, megyint csak 12 hetesen derül ki, mert sajnos úgy tűnik, hogy az én szervezetem nem löki ki egyből az elhalt magzatokat. Szóval így vagy úgy, de ha addig nem vetélek el, akkor 8 hetesen megyek uh-ra legkésőbb.

Mindegy, hogy egy vagy kettő, fiú vagy lány, csak jönne már:D

2014. máj. 4. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt előbb pozitív a teszt, mint az egyes terhességeimnél és tüneteim sem voltak az ikerterhesség során, pedig az egyeseknél nagyon erős hányingerem volt.
2014. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tesztről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert vérvételből derült ki, hogy terhes vagyok. Az nap már szorgalmasan hánytam. :) Azt hittem, hogy csak az izgalom miatt, aztán tartott a kb. 15. hétig. Az első pár hónapomat megkeserítették az erős terhességi tünetek. Most már azok elmúltak, jöttek mások... Már szigorú fekvés van. A 26. hetet töltjük szerdán.


Szorítok, hogy minden rendben legyen! :)

2014. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen neked is, és sok sikert!

Hát én még nem hánytam, de már közel álltam párszor hozzá, meg úgy néz ki, hogy már nem kell túl sok hozzá és egész nap hányingerem lesz. Undor az úgy tűnik, ma este elkezdődött vacsoránál.

2014. máj. 12. 21:03
 7/10 anonim ***** válasza:
én a 3-ik tól a végéig végig hánytam az 5.-ik hónaptól olyan volt mintha köveket raktak volna a hasamba lépni is alig bírtam olyan nehéz volt a 7 hónapban pedig olyan extrém nagy voltam hogy sakkozni lehetett a hasamon és mindig rohantak az orvosok hogy anyuka szűlni megy de én csak mondtam hogy majd a jövő hónapban egy iker terhességet sem láttam ami könnyű lett volna ha valamikor akkor ilyenkor bekell vetni mindent az egészésges életmódot a fogadott orvost a sok pihenést és a sok segítséget mamáktól...ellenőrzésekre szigoruan járni kell inkább több legyen mint kevés és jó ha fekészülsz miként lehet kettőt egyszerre ellátni úgy hogy mindenki boldog legyen te is meg a babák is...pénzről ne is beszéljünk az első egy év ha megusztad a és makke gészségesek lettek akkor is húzos mert valahogy tuti jönnek olyan betegségek amik egykéknél nincsenek és ikreknél sokkal rizikosabbak tehát orvosnál töltöd az első egy évet utána ritkul de a többihez képest 5 korig bizony rengetegbe fog fájni a pszichologiai részről se feledkezzünk meg nekik megkell tanulni külön is létezni de ez már a következő a jövő zenéje...
2014. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Anyagiakban a ruhákat meg ilyeneket nézve nem lesz az elején sok, meg tudom, hogy el tudom ezt a részét intézni elég olcsón. Már van egy lányom, ha tényleg ikrek és az egyik lány, akkor annak megvan a ruhája. Ha mindkettő fiú, akkor elkezdem eladni a lányom ruháit és egy darabig tudom abból fedezni a fiúk ruháit. De akárhogy is lesz, mihelyt kinövik a ruhákat, adom el. Durikból szoktam beszerezni főleg a lányom ruháit meg ebay-ről-Angliában lakom-elég olcsón kijött a ruházata. Néha néztem olyan kérdéseket itt, hogy mennyiből hoztad ki az első babát és csak ámultam mert töredék részét költöttem a babára, mint a Mo-on élő nők nagytöbbsége-válaszok alapján. Sok pelenkám meg is maradt, kiságy is megvan, babakocsi is megvan. Ha egy van a pocakban, érkezése előtt nem veszek semmit. Ha kettő, akkor plusz egy autós ülést, meg két mózest-elsőnél nem vettem, de jó lett volna, ha van.

Az első 3 hónapra a lányomnak csak fehér unisex cuccai voltak, annyi, mint a nyüvek, így lehet, még ikreknek is elég. Pelenka is maradt ki jó pár, így az első pár napra elég lesz az is, azt is csak érkezésük után veszek. A kiságy meg 140 hosszú, eldöntöttem, ha ketten lesznek, akkor veszek ilyen kiságy elválasztót. Az, hogy tudnak e együtt aludni, az menet közben kiderül. Nem sokba lesz, ha venni kell még egy kiságyat, mert azt is használtan vettem-matrac új. Lányomnak mindig is annyi ruhája volt, hogy szerintem elég lett volna 2 lánynak:D Így ha mondjuk két lány lenne, max pár darabbal kéne kiegészíteni a készletet. Lányom még az életben nem volt komolyabb beteg, remélem kistesó-kistesók is hasonlók lesznek. Nem hiszem, hogy attól, hogy ikrek valaki, még el kéne könyvelni a folyamatos betegeskedésüket. Én még ilyet ikres anyukáktól nem hallottam. Ugyanannyi esélyük van megbetegedni, mint bárki másnak. Lehet, hogy a tieid állandóan betegek voltak, ezt nem firtatom.

Az biztos, hogy nehéz kezdetektől fogva két babával lelkileg és fizikailag is:D Mamák nincsenek, se más rokon, csak mi vagyunk egymásnak: a férjem, a lányom és én....egyelőre:D

Hozzászoktunk már, hogy egyedül oldunk meg mindent, persze 2 babával nehezebb lesz, de nem akarok kétségbe esni már előtte...valahogy csak megoldjuk:D

2014. máj. 15. 07:26
 9/10 sz.nikol ***** válasza:
Kedves kérdező! Ikrekkel voltál várandós?
2015. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, de kiderült, hogy előző hónapban lettem terhes, csak ki akarta lökni a szervezetem a babámat.

Hatalmas szerencse volt a végén is, hogy megmaradt, mert levált a méhlepény és leesett a magzati szívhang nagyon (35-re), szóval sürgősségi császár lett, de szerencsére nem koraszülött volt. Azóta elmúlt 8 hós és iszonyat tempóban próbál felzárkózni a nagytesóhoz:D

Köszönöm az érdeklődést.

2015. aug. 24. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!