Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg nincs mit tenni?

Tényleg nincs mit tenni?

Figyelt kérdés

Fél éve próbálkozunk. Eddig a leghosszabb ciklusom 30 napos volt.

Május 26án volt meg utoljára. A most csütörtöki teszt is negatív.

Aznap a magándokim azt mondta, hogy valószínűleg nem válik le a nyálkahártyám, várjak 2-3 hónapot és ha nem jön meg, menjek újra. Szerinte ez normális. Meg sem vizsgált.

Másnap egy másik orvos, aki SzTK-s, azt mondta, hogy az otthoni tesztek nem hivatalosak, vigyek be hétfőn vizeletmintát, aminek szerdára lesz eredménye, és majd utána való héten visszatérünk erre. Ő sem vizsgált meg.

Tudom, hogy fél év, meg 2 hetes késés még nem sok, de hazudnom kell ahhoz, hogy még egy fizetős orvos is legalább megultrahangozzon??

Menjek el egy harmadik orvoshoz is, vagy tényleg üljek tovább a babérjaimon?



2014. júl. 12. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
fura...de csak azt tudom mondani, hogy keress egy 3. orvost. alap, hogy ilyenkor megultrahangozzanak.
2014. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom gyereket szeretnėl,ės nehezen akkar øsszejönni!!ezėrt nem vizsgàl meg az orvos!!! Foleg ha gyogyszeres kezelės segit a teherbe esėsbe!!!fuzetös orvossra hallgas.!!! Ne menj mas orvoshoz!!! Mert nagyibb kàrt tehet mint azt te gondolnàd!!!majd a teszt utan a doki vizsgalni fog,mire jo ha megvizsgal. Ön terhes es mire haza ėr elvetėl???maradj nyugodton,az orvis tudja hogy mit csinàl!!!
2014. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mind a kettő orvos. Az első ráadásul fizetős volt.

Ne haragudj, de nem igazán értem a mondandódat második.

Az SzTK-s dokik is orvosok ráadásul a nagyrészük magánozik is. Gondolom nem hagyják a magánrendelőben az eszüket, max felhívják a figyelmet arra, hogy a fizetős helyükön alaposabb, korszerűbb ellátást kapnék. Én meg eldöntöm, hogy akarok e fizetőshöz menni vagy sem.

De itt semmi nem történt a lerázáson kívül egyiknél sem.

2014. júl. 12. 10:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ha esetleg cisztám van, nem szívesen várakoznék hónapokat, hogy kiderüljön és elkezdjék kezelni.
2014. júl. 12. 11:01
 5/9 anonim ***** válasza:
irany egy masik doki
2014. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen keresnek még egy dokit, és a magánrendelésére mennék el. Próbálj meg mások véleménye alapján dokit választani, akire azt mondják, hogy jó és emberséges.

Fél év próbálkozás után még nem szoktak aggódni a dokik, ezért is kezelik lazábban, de ha kéred, hogy nézzetek hormonszintet, meg peteérést végig a cikluson, akkor biztos megnézi.

Nem hiszem, hogy normális, hogy eddig nem jött meg, bár vannak olyanok, akik ritkábban menstruálnak.

2014. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Másik doki, ultrahang, és addigis, ha cisztád lenne, az ellen már most tehetsz! Nekem PCOsom volt (sok kis cisztává alakult, betokozódott, meg nem érett pete), az életmódváltás rakott helyre (3 hónap szigorú paleolit diéta, és heti 2 mozgás), nekem is a 3. doki volt, aki rendesen megvizsgált, ezeket elmondta, és felírt még Merckformint (ezt is 3 hónapig szedtem, azóta, lekopogom, több, mint 2,5 éve nincs semmi gond.)
2014. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki jár még erre:

A negyedik!! orvos végre megultrahangozott. A jobb petefészkembe van egy 35 mm-es tüsző, ami nem repedt meg.

Kaptam Norcolutot. A cilus 13-14 napján kell visszamennem, hogy van e peteérésem.

Elvileg szednem kéne még Inofolicot, ami segít teherbe esni, de havi 16 ezerért egy étrendkiegészítő nekem nem baráti. Főleg, hogy még csak fél éve próbálkozunk.

2014. júl. 15. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de jó, hogy elmentél, legalább kiderült. Aviva tornával sokkal gyorsabban felszívódik a ciszta, és vannak peteérést serkentő gyakorlatok, amik sokaknak segítettek teherbeesni.
2014. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!