Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek merjek így kisbabá...

Szerintetek merjek így kisbabát vállalni? Többi lenn

Figyelt kérdés
Évek óta refluxra szedek gyógyszert,amit terhesség alatt gondolom nem lehet.Próbálom elhagyni,de ha nem veszem be marja a torkom a gyomorsav.Mellette nagyon sokszor van hányingerem,és valószínűleg emetofóbiám van,mert rettegek a hányástól.Voltam már sok vizsgálaton csak a refluxot mutatta ki,de félek hogy terhesség alatt még rosszabb lesz és nem akarm hogy a 9 hónap szenvedés legyen nekem és a babának.Most természetgyógyászhoz járok,remélem tud segíteni.Szerintetek mit tegyek? Párommal nagyon szeretnénk kisbabát.

2014. júl. 25. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de most kíméletlenül őszinte leszek: ennél nagyobb problémákkal is akarnak nők soha nem látott elszánással gyereket. ha téged ennyi elbizonytalanít és már lépnél is vissza, akkor fejben nem vagy kész rá.
2014. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel nekem kisgyermek korom óta sok a gyomorsavam, és fiatal korom óta komoly refluxom, van, értem, miről beszélsz. Az emberek gyakran összekeverik azzal, mikor kicsit többet esznek, és kellemetlen érzéssel visszajön az étel. Ez egy kicsit több annál, hosszú távon olyan, mint krónikus fájdalommal élni, rontja az ember életminőségén. Sajnos én dohányoztam is, ami rontott a helyzeten. Sokszor voltak már köhögőrohamaim, és a hátsó fogaim is megsínylették az állandó savvisszafolyást, azon kívül felmaródás okozta hegesedés is lett a nyelőcsövem alsó szakaszán.

Nem biztatlak sok jóval, valóban a terhesség alatt romlik a helyzet. Egyrészt, mivel az izmok még inkább ellazulnak a terhesség alatt, és ez alól már az egyébként sem jól záródó izmok sem kivételek, és ahogy a baba növekszik, még inkább nyomja a gyomrot felfelé, és jobban visszafolyik az étel és a gyomorsav, ami ugye jobban marja a nyelőcső alsó szakaszát.

De azért nem kell kétségbe esni, különböző praktikákkal enyhíteni lehet a tüneteket.

Én megkérdeztem az orvosomat, és ő szerinte szedhetem a gyógyszert (gondolom te is protompumpa gátlókat szedsz), annyit tettem csak, hogy minden másnap veszem csak be, de muszáj, mert nélküle egyszerűen elviselhetetlen lenne a dolog.

Amíg bírsz háton feküdni, addig érdemes kicsit megemelni a fejrészedet, tudom, nem a legideálisabb póz, de így kevésbé folyik vissza a gyomortartalom éjszaka.

Nekem savlekötőkből semmi nem vált be hosszú távon, csak az étkezési szódabikarbóna. A 9 hónap alatt tulajdonképpen ezen éltem. Sokszor éjszaka is felkeltem gyomorfájásra, és egy kis kanállal feloldva vízben, innom kellett.

Ahogy egyre kisebb helyre szorul a gyomor, inkább egyél sokszor keveset, a végén már ez a kevés csak néhány falat lesz, így úgy tűnik majd, hogy egész nap eszel. :) Ja és persze, kerüld azokat az ételeket, amik fokozzák a refluxot, vagy a savtermelést. Nekem pl a cukor, édesség az, ami a legjobban árt. Igyál minél több vizet, ez hígítja a savat.

A legfontosabb, próbáld meg elterelni a figyelmedet, próbálj meg ne arra koncentrálni, hogy most jobb e a gyomrod, vagy sem, mert ha idegeskedsz, ugye tudjuk, az csak ront a helyzeten :).

Hát hirtelen ennyi jutott eszembe. Valóban kellemetlenebb lesz, nekem is vannak jobb napjaim, amikor semmi gond a gyomrommal, de vannak olyan napok is, amikor csak dől a sav felfelé, bármit csinálok, úgy, hogy már az egész mellkasom fáj, de ez ritka, olyankor valszeg olyat ettem, amit nem kellett volna. De túlélhető, és elviselhetővé lehet tenni Ez ne tartson vissza a gyerekvállalástól, mert bár tényleg kellemetlenné teszi a babavárást, de orvosolható, a végeredmény pedig, hidd el mindennél többet ér! :)

2014. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a hányinger a reflux kísérő tünete, gyerekkoromban én elég sokszor hánytam is, és én nem rettegek a hányástól, de egyszerűen utálom, irtózom a hányástól (bár ki szereti:)).Főleg reggelente jelentkezik az üres gyomor miatt, én először ezért nem is vettem észre rögtön az első terhességemet, mert azt hittem, megint csak a gyomrom vacakol, mert tök hasonló a tünet. :)
2014. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt sem tudhatod, hogy a terhesség alatt nem éppen jobban leszel-e. Én egész életemben a terhességem alatt éreztem legegészségesebbnek magam - és nem csak úgy éreztem, az is voltam! Sem előtte, sem utána nem így volt/van.
2014. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Második én Esomeprazol sandozt meg domperidont szedek nem tudom ezeket lehet e szedni,de azt hallottam,hogy refluxos nőknek a terhesség alatt is tudnak adni valamilyen gyógyszert.Akkor te így refluxosként többször hánytál a terhesség alatt vagy az elején ugyanúgy voltál mint előtte?
2014. júl. 26. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Hányni nem hánytam, csak a reflux tipikus tünetei és a savtermelődés erősödött, e miatt éreztem gyakrabban émelygést, hányingert, de ez egy kicsit más, mint a terhességi hányinger. Az csak a második terhességem elején volt. Hányni egyszer sem hánytam. Én Nolplaza-t szedek, említettem a dokinak, de nem mondta, hogy baj lenne.
2014. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Nolplaza az esomeprazolnak felel meg.
2014. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!