Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hónap legyen a 2 gyermek...

Hány hónap legyen a 2 gyermek között?

Figyelt kérdés
Most 9 hós a kislányom, szeretnénk kistesót. Mi a legjobb korkülönbség? Nagyon nehéz 2 gyerkőccel ha mind a kettő kicsike ?

2014. júl. 26. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre nincs jó válasz, van akinek a nagyobb, van akinek a kis körkülönbség vált be. Az enyémek között 18 hónap van, hosszabb távon az én véleményem szerint a kis korkülönbség a jobb, de az eleje segítséggel is nehéz.


Neked kell eldöntened, hogy munkából hogyan tudsz kimaradni, mennyire bírod az otthonlétet, anyagilag hogy álltok (mennyire hiányzik a te fizetésed), hogy tudjátok megoldani a közlekedést..

2014. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mi eredetileg is kis korkülönbséget szerettünk volna. A fiunk és a lányunk között 20 hónap van, a harmadik a lányunk után 28 hónappal érkezik. A legnagyobb és legkisebb között pont 4 év lesz.

A fiunk és a lányunk már nagyon jól eljátszanak egymással, ragaszkodnak egymáshoz, ugyanakkor sokszor van vita. Viszont az érdeklődési kör hasonló a kis különbség miatt, nem kell szétszakadni. Kell a türelem, főleg amíg kicsik, és a segítség is jól jön, főleg ha valamelyik gyerekkel kezelésre kell járni. Sok függ a gyerekek habitusától.

Mondjuk szerintem azért is jobb, a kisebb korkülönbség, mert jobban benne vannak a szülők egy kicsi ellátásában. Én nem biztos, hogy 3-5 év után újra örülnék az éjszakázásnak.

Egy ismerősnél három gyerkőc van. A nagy és a második között közel 4 év van, míg a kicsi 14 hónappal később érkezett. Ő azt mondta, hogy neki a nagyobb korkülönbség jött be.

2014. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-4 év ha jót akarsz magadnak és a gyerekeknek is.
2014. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 év 4 nap van az első és második között, aztán a második és harmadik között 3 és fél év, a harmadik és negyedik között 2 és fél év. Nem mondom,hogy könnyű, de igazából nem megerőltető. Mi összeszoktunk. Délután egyszerre van csendespihenő, ilyenkor 2 órán át azt csinálok, amit szeretnék. Este egyszerre fekszenek, így van időm a páromra. És számomra a legszembetűnőbb, hogy a 3. és 4. gyerkőcünk rohamléptekkel fejlődik.
2014. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ajándékként jött a tesó. :) 17 hónap lesz közöttük.Sokat gondolkodom azon,hogy tuti jól kijönnek majd,mert kicsi a korkülönbség,aztán majd kiderül,hogy jól gondolom-e.Közöttem és a tesóm között 4 és fél év van,ami szerintem már sok volt.
2014. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-3 év a jó....szerintem. Az nem túl megeröltető, de még nem sok.
2014. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, én is kb 2 max 3 év korkülönbség re gondoltam :)
2014. júl. 28. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!