Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítene ezt valaki meg...

Segítene ezt valaki meg fejteni? A többit lent. Ma voltam uh és ez van a leletemen szégyen nem szégyen nem tudom mit jelent a doki azt mondta nincs gond de olvastam már pcos -ról és az gond vagy nem. Babát szeretnénk.

Figyelt kérdés

ép.k.genit., kp. tág vag., sima portio folyásában rendes nagy uterus anteflexióban, szabad környzetben.

TVS: 35mm AP atm. uterus, benne 6mm -es endometrium, polycystás ováriumok. Szabad hasűri folyadék nem látható.

Dg.: Infertilitas PCOS

Szóval ez van a leletemen előre is köszönöm mindenkinek aki segít.


2010. jan. 11. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajna PCO-s vagy... Az azt jelenti, hogy a petefészkeidben sok, apró kis ciszta van...
2010. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez PCO. Ezen a weboldalon sok kérdés szól erről, olvass utána bátran, sokminden kiderül erről a dologról. Megkérdezhetem, hogy ez hüvelyi ultrahang volt?
2010. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen hüvelyi volt. Azt gondoltam hogy PCOS vagyok de a dokim azt mondta semmi baj ettől lehet babám. Csak azt nem értem hogy azt mondta semmi olyan szervi vagy más bajom nincs ami akadálya lenne a babának és a papíromon meg az van hogy PCOS vagyok ez érdekes. Ezt a PCOS értem csak a többit nem. Ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném.
2010. jan. 11. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne teljesen biztos, de vmi ilyesmit jelent: "ép nemi szervek, közepesen tág vagina, sima méhnyak után rendes nagy hátrahajló méh, szabad környezetben. 35 mm átmérőjű méh, benne 6 mm-es méhnyálkahártya, petefészkekben több ciszta. Szabad hasűri folyadék nem látható. Diagnózis: meddőség PCOS."

Ha vmit nem jól írtam, javítsatok ki.

2010. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!

Igen, a PCO nem zárja ki azt, hogy babád legyen. Nehezíti a teherbeesést, de nem lehetetlen.

Itt van egy oldal, ahol sok mindent megtudhatsz róla, és baba-sikertörténeteket is olvashatsz!:) [link]

2010. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek sokat segítettetek. Kicsit ki vagyok mert augusztus óta járunk ehhez a dokihoz és minden alkalommal volt uh és eddig nem vette észre? Na mindegy Még egyszer köszönöm.
2010. jan. 12. 12:19
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Csatlakozom az előző válaszolóhoz.

Annyit szeretnék hozzátenni, hogy ezzel a problémával endokrinológushoz érdemes fordulni, ő a szakértője. Mivel általában a cisztás petefészek csak tünete egy betegségnek (inzulin rezisztencia, amivel pajzsmirigy alulműködés is együtt járhat) azt kell kezelni, viszont az nem a nőgyógyász szakterülete. Hármas kezeléssel elmúlnak a ciszták, és teherbe eshetsz.

Mielőbb keress fel endokrinológust, segíteni fog a problémádon. :-)

2013. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!