Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A merckformin és a metformin...

A merckformin és a metformin között mi a különbség?

Figyelt kérdés
pcos vagyok és már fél éve babát szeretnénk,de az orvos az uh alapján merckformint írt fel.A cukromat sem nézte meg,pedig arra kell szedni nem?
2010. jan. 14. 22:40
 1/8 anonim válasza:
Én II.típusú cukorbeteg vagyok,s ezért az orvosom Mekformint irt fel.Mind a kettőnek Metformin a hatóanyaga.
2010. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Semmi különbség, én mind a kettőt szedtem pco-ra!Nincs köze a cukorszinthez ha pco-ra kaptad!Én 3 hónapja szedem de még semmi, csak annyi hogy mostmár minden hónapban megjön tőle!
2010. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A merckformin a gyógyszer neve, a metformin meg a gyógyszer hatóanyaga.

[link]

[link]

2010. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha már felírták jó úton vagy, aki meg már mensizik mégjobbon, nekem is így sikerült teherbe esnem és fogytam is. kitartást! Lesz ott babó!!!!!! :-)
2010. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Most már nyugodt szívvel, veszem be a tablettát :)
2010. jan. 15. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
én is 2-es tipusu diabeteszes vagyok és a merckformint szedtem rá. amikor a nögyogyászom megtudta azt mondta hogy hálistennek hogy ezt szedem cukorra mert ez segit a pcos betegeknek is valamint segit a teherbeesésben. és valoban igaza lett most vagyok 14 hetes!! azota mondjuk inzulinos lettem mert terhesség alatt nem javasolt a szedése
2010. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát ebben sincs egyetértés, hogy terhesség alatt javasolt-e, de nekem sem ajánlotta a dokim, nem is szedtem, helyette kaptam sárgatesthormont, most hagyom abba a szoptatást, visszamegyek megkérdezni szedjem-e újra a met-et, hátha fogyok megint valamit, bár a mensim rendszeres lett és aztom peteérésem is volt, bár említették, hogy egy szülés sokat javíthat a betegségen, bár ez akkor rosszul esett, mert szinte kilátástalan volt a baba
2010. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát nem is tudom,én nekem van már egy kislányom és ő nálam nem is tudtam,hogy PCOS vagyok.Tehát mindenféle gyógyszer és egyéb nélkül teherbe estem könnyedén.(fél éve derült ki)Az orvosok el sem akarják hinni,mert állítólag nagyon sok cisztám van,(ráadásul természetesen szültem, na amikor mondtam a dokinak, akkor is hüledezett és normális súlyú is volt a gyermekem,na akkor is). :S Most nem akar össze jönni a baba,pedig azt sem mondhatom,hogy rég volt a terhességem,mert 2 éves a lányom. Nem értem az egészet,hát remélem sikerül a tesó,de ha nem akkor is boldog vagyok,hogy lehet egy gyönyörű gyermekem :)
2010. jan. 16. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!