Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély a terhességre?

Mennyi az esély a terhességre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy nem lehet pontosan megmondani, csak arra vagyok kíváncsi, hogy mások mit gondolnak. Egy reggel a párom belém élvezett, előtte fél órával, már elélvezett egyszer. Rendszeresen dohányzik és nem él egészséges életet, folyton ideges. 3 évig szedtem fogamzásgátló tablettát, de abba kellett hagynom, mert elkaptam a Mononukleózis vírust, amikor beteg lettem be kellett vennem egy esemény utáni tablettát, ez körülbelül 2 hónappal ezelőtt volt, azért mert vettem most be újra. Az utolsó menstruációm (talán) szeptember 5-én ért véget, de ebben nem vagyok biztos, mert nem tudtam most erre figyelni. Akár ki is oktathattok, rám fér, de aggódom, szerintetek mennyi az esély?
2014. szept. 21. 11:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az eset 18-án reggel volt.
2014. szept. 21. 11:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Hmm... én úgy értelmezem amit le akartál írni, hogy 18-án együtt voltál a pároddal védekezés nélkül és nem vettél be esemény utánit, mivel kb 2 hónapja már vettél be egyet. A menstruációd pedig kb szept. -én ért véget.

Nem az a lényeg, hogy az utolsó menstruáció mikor ért véget, hanem hogy melyik napon kezdődött. A peteérést úgy tudod kiszámolni,ha pontosak a ciklusaid (tegyük fel mindig 28 napos) hogy az utolsó menstruáció első napjától számolsz 14 napot és nagy valószínűséggel azon a napon van a peteérésed. Ha nem 28 napos, de mindig ugyan annyi akkor is az utolsó mensi első napjától leszámolod a felét (remélem érthetően írom). Ha 18-a -mikor együtt voltatok - a peteérésed körüli napra esik (tehát aznapra vagy + - 3 nap, akkor minden esélyed megvan rá, hogy teherbe estél. Ha közel sincs hozzá, akkor pedig nincs esélyed rá. Teszem azt szeptember 1-én jött meg neked és számolok 14-15 nappal, akkor eléggé a közelében voltál. Ha nem szeretnél semmiképp babát, akkor te is tudod, hogy felelőtlen voltál :) :( Ezekre a dátumokra eléggé kell figyelni.

2014. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:(
2014. szept. 21. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt tudod, melyik nap jött meg? És milyenek a ciklusaid?Hány napos és mindig ugyan annyi? Az előbb csak találomra számolgattam, de ha leírod akkor megnézem, hogy kb mennyi is az esélyed.
2014. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán 1-én jött meg, vagy 31-én, mindig 21 naponta, a fogamzásgátló miatt percre pontosan jött meg mindig, éveken keresztül, de most 3 hónapja nem tudom, hogy hogy, mert a betegség meg a gyógyszerek felborítottak mindent. Tudom, hogy nem tarthatnám meg ezt a gyereket, de soha nem akarnék abortuszra menni, nagyon félek. Mondtam, hogy húzza ki, hogy húzza már ki, tudom, hogy az előváladéktól is terhes lehetek, de erre így nem láttam sok esélyt, de nem akartam, hogy belém menjen. Félek, hogy nem leszek szerencsés.
2014. szept. 21. 14:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Mások hónapokig, évekig próbálkoznak a megfelelő napokon, sikertelenül. Azért írtam, hogy előtte már elélvezett egyszer, mert azt hittem ez is számít, hogy így nincs annyi életképes spermium. Azt hittem a dohányzás is számít, egyébként 45 kiló vagyok, nagyon vékony. Persze tudom, hogy mikor egy buliban egy mosdóban két drogos egymásnak esik, abból is lesz gyerek..
2014. szept. 21. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor tegyük fel, hogy 09.01-én jött meg neked és 21 naposak a ciklusaid. Akkor az azt jelenti, hogy a 15-16. napon van a peteérésed. Vagyis 15-16-án lehetett. Ahogy írtam aznap, vagy előtte utána +- 2 nap még terhes lehetsz. De mivel azt mondod, hogy a gyógyszer abbahagyása és a betegség miatt lehet már nem is 21 napos, akkor lehet, hogy még inkább kitolódott a peteérés. Vagyis pont rosszkor voltatok együtt :( Na ez nem azt jelenti, hogy 10000%, hogy terhes lettél.Hiszen annyira pontos adatokat nem tudunk. Valóban, a 2. alkalommal nem olyan életképesek a spermák, ezért is van az, hogy mikor valaki babát akar, akkor 2-3 naponta kell együtt lenni, hogy azok életképesek és erősek legyenek.Általában ha valaki annyira próbálkozik, hogy minden nap együtt vannak, akkor sem sikerül.

De ha előre is benned ment el, akkor azok azért valószínűleg elég életképesek voltak. Viszont akkor elég szemét lehetett a párod, már bocsi, de azért azt érzi, hogy mikor megy el, igazán lett volna ideje kivenni. Ilyenkor az is szokott segíteni, ha alaposan kimosod magad.

Az igaz, hogy sokan egyszer vannak együtt és máris besikeredik a baba, de az is csak akkor fordulhat elő ha épp a peteérés napján vagy akörül esnek egymásnak.Aki meg annyira akar, annak sose sikerül elsőre, de másodikra sem :(

Remélem szerencséd van és nem lesz semmi baj, sztem október első felében csinálj egy tesztet, hogy megnyugodj. Aztán írd meg, mi lett , ha gondolod akkor privátban nyugodtan.

2014. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elsőre nem bennem ment el, csak másodszor, ezért írtam ezt. Ezek szerint pont akkor volt peteérésem. Sűrűn imádkozom.
2014. szept. 21. 14:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát kb akörül volt :( Na igen, már mást nem tehetsz, bízzunk benne, hogy nem lesz semmi.HA mégis úgy alakult, akkor 19-től számítva 14. napon van a beágyazódás és utána pár nappal érdemes tesztelni, addig semmiképp
2014. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem 18-a után 14 nappal? Meg a peteérés is nem a 14. napon van? Ahhoz +- 3 nap már csak 17-e, így kicsit nyugodtabb lennék. Mindegy, mindenképp írni fogok. Köszönöm a választ és a segítséget.
2014. szept. 21. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!