Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi tartás díjat szabhatnak...

Mennyi tartás díjat szabhatnak meg?

Figyelt kérdés

Lehet a barátnőm terhes. Mindketten azon a véleményen vagyunk jelenleg nem tudunk babát vállalni, neki se tanulmánya se munkahelye se semmi. Én fizetésem olyan 150e. Ez édes kevés hogy életet kezdjünk és babával ráadásul. Az anyja erősködik hogy már pedig nem vehetteti el a gyereket. Hiába mondom a lánya már 21 éves felnőtt ember, ez a MI döntésünk. Nem szeretnék úgy babát válallni hogy nincs semmi biztos alap, és ne tudjak valamit megteremteni annak a gyereknek. 150e mire elég 2 embernek és babának. Semmire.


Én azt mondtam ha vállalják, sajnos én nem vállalom a babát. Ilyen esetben a gyermektartásit mennyit itélnének meg? ha beperelnének...

Képesek velem megfizettetni az ő részét is csak mert neki semmi pénze semmi munkhahelye tanulmánya? Azért ezt igazságtalannak érzem. Holott mindíg mondtam neki, huzzunk gumit, mert ebből bajok lesznek. De ő ugy szereti...stb stb. És most félek. Kérlek mellőzétek az okoskodó hegyi beszédet. És szeretném kérni a kérdésre szorítkozzatok a válaszban. Előre is köszönöm.


2015. máj. 11. 14:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy ő része. A trtsdijjal max a nettó jövedelem 50 százaléka lehet, egy gyerekre általában 20%.
2015. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Min.15.000Ft,vagy a bejelentett fizetésed 20%-a.
2015. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

150 ezres fizetésből max 30 ezret ítélnének meg, de inkább kevesebbet.

Ha nincs munkahelye, szakmája, diplomája, akkor biztos, hogy ott hagynám a gyerekkel együtt.. ha nem akarja elvetetni. (pedig az lenne a legjobb megoldás)

2015. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az lenne a legjobb, semmilye nincs, a családnak sem, és vannak 5 en testvérek. Mondtam, mihez akarnak így kezdeni. Bátorítom hogy tanuljon még megteheti, nem az hogy gyerek... de..

De még az 30e is mire elég egy babánál?

és a szívem szakadna meg ha annak a babának nélkülöznie kellene, és nem tudom értitek e mire gondolok...

2015. máj. 11. 14:55
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

150 ezer tényleg nem sok, de arra azért elég, hogy tető legyen a fejetek fölött, ne fagyjatok meg télen, és kerüljön étel az asztalra. Plusz erre még rájön a gyes (28 ezer) és az adókedvezmény (10 ezer), az már 188 ezer együtt.


Attól nem szakad meg a szived, hogy a gyereked így meghal, vagy az apja nélkül nő fel? Az oké, hogy a csajod így szereti csinálni, de te voltál a másik, aki ebbe belementél, tehát vállaltad a kockázatot.

2015. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
bnődet győzd meg akkor hogy vetesse el
2015. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem, mivel én úgy gondolom hogy addig míg csak egy "sejtről" beszélünk, nincs szív semmi kifejlődve, nem érzem gyilkosságnak. Teljesen más mikor már "felkaszabolva veszik ki a gyereket". De még a legkorábbi szakaszban, nem beszélünk ilyenről. És ezt ugy is felfoghatnánk, akkor ennyi erővel a gumiba lőtt spermában is ott van a félig meddig baba.


És egy élet hosszú, és én nem akarom hogy bizonytalan alapokon kezdjem a családi nagybetüs életet, egy olyan ember mellett akire jelenleg nem lehet alapozni. Mindent vegyek a válamra? Ez részben lehet önzőség, de részben józan ész. Nem bírja az ember egyedül. És ha megszületik az a gyerek, az már élő ember. Az iránt felelőségem van, és a legjobbat szeretném neki adni. Nincs annál szomorubb mikor "pár furik" fáért kell könyörögni másnak hogy adjon már télére mert nincs mivel fűteni. Ismerek iylet SAJNOS.

2015. máj. 11. 15:31
 8/22 A kérdező kommentje:
A másik, én megtanultam a magamét, lediplomáztam, erőt vettem magamon, mert nem akartam neki vágni az életnek semmi nélkül. Ő róla jelenleg ez nem mondhat el. És persze hogy nem vállalom az egyedüli terhet, mig a másik otthon vakarja magát. Még gyest sem kapna semmit. Legyünk már felnőttek, így életet kezdeni?? legyen tető a fejönk fölött... istenem. Az már régen rossz ha az ember annyira letolja a megélhetési határát.
2015. máj. 11. 15:39
 9/22 anonim ***** válasza:
A GYES alanyi jogon jár.
2015. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
bocs de ha ennyire semmirekellőnek tartod a nődet, akkor a celofánt miért nem húztad a cerkára? "ő nem szereti" ennyivel elintézte?
2015. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!