Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úristen! Tej jön a cicimből,...

Úristen! Tej jön a cicimből, de reggel jött meg ígyis 4 napos késéssel és teszteltem is még tegnap reggel. Úristen mitől lehet? Terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 22:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nekem is magas a szoptató hormonom... Norcolutot írt fel rád a doki.De ettől lehet???

Köszönöm a sok választ és a segítséget.

2010. márc. 20. 09:20
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha magas a prolaktin szinted az okozhat tejcsorgást. Nekem is jön a mellemből, de csak ha megnyomom. A hormoneredményem viszont teljesen jó. De a baba eddig még nem sikerült, meg akarom kérdezni a dokit, hogy a jó eredmény ellenére nem lehet-e, hogy ez a gátló tényező.
2010. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha a Norcolut nem hat, próbáld meg a Mastodynon cseppet, doki felírja, nekem az segített. A Bromocriptinből ne kérjél, attól mindenki rosszul van.
2010. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Anno évekkel ezelőtt nekem is a magas prolaktin szint miatt szivárgott a tej a melleimből., úgy,hogy nem voltam terhes, de nagyon szerettünk volna kisbabát.

Vérvétel történt, gyógyszert kaptam rá, és szépen rendbe jött a dolog.

Próbálj megnyugodni, és mindenképp menj el orvoshoz, nem lesz semmi gond.

2010. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A mastodynon cseppek barátcserjét tartalmaznak, a premens szintén, azért is írtam az utóbbit, mert ahhoz nem kell recept. Bár lehet a cseppek hatásosabbak, nem tudom. Nekem is van tejem, de én 3 hónappal ezelőtt még szoptattam.. nekem meg nem akar elmúlni:S tehát detto egy cipőben járunk, csak más megközelítésből kicsit.
2010. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
És ezek a cseppek hatottak?
2010. márc. 20. 17:04
 17/19 anonim ***** válasza:
bocsi, vagyok, nemtom, de nagy reményeket fűzök hozzájuk, most kezdtem csak el szedni.. állítólag 1-2 hónap kell mire le lehet mérni, hogy hat-e.. :S de jókat olvastam róluk.
2010. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nagyhirtelen ezt találtam:


1. Mi a PreMens tabletta hatóanyaga?

A Földközi tenger vidékén őshonos gyógynövény, az illatos barátcserje –más néven szűzbariska- terméséből előállított kivonat a PreMens tabletta hatóanyaga.


2. Hormonális hatása van-e a PreMens-nek?

A PreMens tablettának direkt hormonális hatása nincs, de az ún. prolaktin hormon túlzott termelésének gátlásán keresztül fejti ki terápiás hatását a PMS tünetekre.


3. Mikor kell elkezdeni a PreMens tabletta szedését, a havi ciklus melyik szakaszában?

Mivel a gyógynövényi hatóanyagú készítmények hatása nem azonnal, hanem kb. 2-4 hét elteltével jelentkezik, ezért a PreMens szedését célszerű a menstruáció első napján elkezdeni.


4. Csak tünetek idején, vagy folyamatosan kell szedni a PreMens-t?

A megfelelő terápiás hatás eléréséhez a PreMens-t a kezelés első három hónapjában célszerű folyamatosan szedni. Ezt követően –egyéni tapasztalatok alapján- folytathatunk ún. intermittáló (1 hónap szünet – 3 hónap szedés), vagy akár folyamatos kezelést is, szünetek közbeiktatása nélkül.


9. Befolyásolja-e a menstruációs ciklust a PreMens?

A PMS előfordulásának hátterében gyakran a fokozott prolaktin termelés áll, mely a PMS tünetek mellett a ciklus első fázisának a második fázis rovására történő megnyúlását is okozza, a további jellegzetes hormonális elváltozások mellett. Mivel a PreMens visszaszorítja ezt a túlzott prolaktin szintézist, ezáltal rendezi a ciklus rendellenességeket is, ily módon tehát szabályozza a prolaktin-termelés zavarán alapuló menstruációs cikluszavarokat.

2010. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia nekem ez a második baba és 18 hetes terhes vagyok,dpo 16-ik napján teszteltem pozitívat és már előtte 2 nappal elkezdett az előtejem szivárogni.De csak az egyik mellemből és egy 20 Ft-os nagyságú foltott hagyott a polomon,rögtön tudtam hogy ismét terhes vagyok.
2010. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!