Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Lehetetlen, igaz?

Lehetek terhes? Lehetetlen, igaz?

Figyelt kérdés

November 4-én teszteltem egyet, akkor negatív volt. November 7-én megjött a mensim, de korábban mint vártam (kedd helyett már szombaton), pedig általában inkább késni szokott. 6 napig tartott, ahogy szokott, és vörös, véres volt, az utolsó napon meg csak barnázás. Görcsölt a hasam, ami rám nem jellemző, de akkor aludni sem tudtam tőle, amíg be nem vettem a göcsoldót. A mellfeszülésem teljesen elmúlt a mensi első napján, ahogy szokott. A terhesség alatti vérzés nem lehet ilyen, igaz? Ugyebár van, akinek menstruáció szerű vérzése van terhesség alatt, és ezért mondjuk nem is veszi észre, hogy terhes.

Ha terhes is lennék, akkor max 4-5 hetes lehetnék, mert a párommal október 25-én voltunk együtt először egy nagy kihagyás után (azóta meg hetente egyszer, kivéve a mensis hetet). Természetesen védekezünk, de mégis aggódom. Bennem van az a 'mi van, ha...?' érzés, és nem hagy nyugodni. Azért gyanakszom, mert mióta elmúlt a mensim szédelgek egész nap. Már másfél hete. Ezt vettem észre először, és azóta mintha húzódna a hasam alja, de ezt már szerintem bemesélem magamnak, annyira nem akarok most gyereket. Na meg fájnak a melleim egy pár napja, de mindig elkezdenek fájni mensi előtt 1,5-2 héttel.

Van itthon egy teszt amúgy, de inkább megvárnám vele a kövi mensit. Szerintetek lehetséges, hogy terhes legyek?


2015. nov. 26. 21:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A cikkedből idézek:


"A terhesség alatt jelentkező “menstruáció” valójában nem igazi"


A második nő, akit linkeltél, arról meg nem tudjuk hogy mennyi volt az annyi, mert nem is írja, csak hogy három hónapig jelentezett nála vérzés...

2015. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ugye felfogod hogy egy adott szó jelentésén ugrálsz?

Menstruál vagyis vérzik. Ennyi. Hívhatjuk akárhogy, ha jelentkezik vérzés és ha még ugyanannyi is mint előtte akkor annak hiszik, te nagy magyar egyetemi professzor....lényegtelen hogy hívjuk.

2015. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Persze hogy felfogtam.

De tökre nem mindegy, hogy azért vérzel, mert felrobbant egy mióma a méhedben, vagy azért, mert menstruálsz...

2015. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Akkor én is jelentkeznék, mint kivétel! :)

Július 26-án menstruáltam utoljára. (előtte egy éve már nem védekeztünk sehogyan sem)

35 naposak voltak a ciklusaim.

Augusztus utolsó hetében már jöttek a terhesség jellemző tünetei, szeptember 1-jén csináltam egy pozitív tesztet.

Aztán szeptember 4-én megjött, de úgy rendesen. Azt gondoltam, hogy biztos elvetéltem... 6 napig tartott, de a melleim duplájára nőttek, az émelygéses rosszullét fokozódott, és szeptember 11-én volt időpontom kérve a dokihoz. Totál beparázva mentem, mert már nagyon akartuk a bébit, és úgy hittem, hogy elment a baba.

Az orvos közölte, hogy betöltött 7 hetes terhes vagyok.

És megnyugtatott a vérzéssel kapcsolatban is, hogy baromi ritkán, de előfordul.

Már 5,5 éves a kisfiam. Problémamentes terhességem és szülésem volt.

2015. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
De utána már nem volt több vérzésed terhesen, ugye?
2015. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem volt. És nagyon érdekes, hogy bő, élénkpiros vérzésem volt.
2015. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
húha, a válaszok alapján azt kell mondjam, nem nyugodtam meg!! Mondjuk nekem a szédelgésen kívül más tünetem igazából nincs. Köszönöm egyébként a válaszokat!
2015. nov. 27. 17:59
 18/18 anonim ***** válasza:
Nektn nem sexel kéne foglalkozi üres oráitokban.
2015. dec. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!