Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után még nem rendeződtek a ciklusaim, de nagyon szeretnénk már babát. Az orvos rögtön fel fog írni gyógyszert, vagy várakozásra int?

Figyelt kérdés
Lassan négy hónapja nem szedek gyógyszert, de össze vissza menstruálok, van hogy nagyon rövid a ciklus, van hogy nagyon hosszú. Így gondolom peteérésem sincs. Az ovu tesztet elkezdtem használni, de abba is hagytam, mert nem is tudtam, hogy mikor a legalkalmasabb elkezdenem a tesztelést, mivel nem tudtam megállapítani a ciklusaim hosszát. Két hónapja voltam dokinál utoljára, hogy nézze meg rendben vagyok e, mielőtt elkezdünk próbálkozni. Akkor csinált rákszűrést, és hüvelyi UH-t, azt mondta rendben. Nem mondott semmit, mármint hogy mit lát az UH-n, úgyértem, hogy látott e előző hónapban hogy lett volna peteérésem, vagy hogy milyen vastag a méhnyálkahártyám. Viszont azóta sem rendeződött a ciklusom, és ez aggaszt, hogy így talán nincs esély babára. Ha elmegyek hozzá ismét, akkor van esély, hogy rögtön gyógyszert ír fel, ami segít?
2008. szept. 14. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne peteérésed?
2008. szept. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvass akár itt is utána, próbáld ki a cickafark-teát.

Biztosan segíteni fog.

2008. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyógyszer abbahagyása okozhat ilyet! A doki szerintem türelemre fog inteni csak. Mivel ennyire össze-vissza a ciklusod most, valóban nehéz belőni, hogy mikor jó ovutesztelni. Esetleg kipróbálhatod az PG/53-as minimikroszkópot. Árban annyi, mint az ovuteszt, viszont tudod használni folyamatosan. Állítólag kell egy kis idő, amíg kiismered pontosan, de nem bonyolult. Jelzi a peteérést ez is. És a cickafarkfűtea és palástfű is jó! Segítenek rendezni megzakkant ciklusod. Egész türhető az ízük, könnyen beszerezhető, nem drága. Rendszertelen ciklusok mellett, lehetséges, hogy nem kezd bele a doki cikluskövetésbe. Próbálkozz meg a teákkal. A ciklusod rendeződni fog, de lehetséges, hogy így is van peteérésed, csak néha gyakrabban, néha ritkábban. Egyébként normálisan megjött mindig? Úgy értem, a szokott mennyiség volt, meg esetleg hasfájás, ilyesmi?
2008. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, rendesen megjött, 5 napig tartott mindig, a mennyiség is hasonló volt mint a bogyónál, talán egy kicsit kevesebb, és az első két napban is mindig volt hasfájásom, mint szokott. Csak kétszer 20 napra, egyszer meg 52 napra jött meg eddig. Csak sokaknál olvastam itt, hogy rendszertelen ciklusnál a doki Duphaston-t írt fel, hogy rendezze a ciklust. Meg azt is olvastam, ha ilyen össze-vissza ciklusa van valakinek, lehet hogy nincs peteérése. Csak ezért aggódom.
2008. szept. 14. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
én a helyedben még várnék, mert azért az sem veszélytelen, ha ilyen gyógyszereket kell szedned! fontos, hogy mielőtt felírja az orvosod, kérjen vérvételt, és vizsgáljon meg nagyon. Sajnos, hallottam olyan orvosról, aki hasára üt és írja fel a bogyókat!
2008. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!