Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 70 kg vagyok. (169 cm) A...

70 kg vagyok. (169 cm) A héten derült ki, hogy kisbabát várok. Kb. hány kg plusszra számíthatok a terhességem alatt? Tudom, hogy ez változó minden nőnél más és más lehet, de általánosságban mennyi várható,

Figyelt kérdés
És szülés után mennyi mehet le általánosságban az első 1 hónapban pl?
2016. jan. 21. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

10-13 plusz lenne még egészséges

5-8 kg kapásból lemegy ebből egy hét múlva szülés után, mert a hízásokat terhesen normál esetben a szervezet vízmegkötése okozza javarészt hogy naponta tudja cserélni a magzatvizet.

aki sovány, arra a szervezet zsírt is pakol(na) magzatvédelmi funkció lenne ez is


ha 15-20 kg-t híznál(amit nem hiszek, mert nem vagy sovány)akkor ödéma is várható és egyéb keringési zavarok, ammu nem jó a babának sem

szülés után lemenne 10-15 kg is 1 héten belül

2016. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Én szülni mentem annyival, ami te most vagy, 56 voltam elötte. Kórházat 64 kilóval hagytam el, nem tudom mikorra lettem 58, de amikor 1 éves volt akkor már tuti 58 kg voltam.
2016. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Terhességicukor-diétát tartottam, a kórházba kevesebb kilóval mentem be, mint amennyivel a terhességet kezdtem. A szülőágyon tíz kilót hagytam ott. Kicsit oda kell figyelni (és nem kell ilyen diétát sem tartani), egyáltalán nem törvényszerű, hogy elhízol.
2016. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nézd, itt ki tudod magadnak számolni, melyik hétre mennyi az optimális súlygyarapodásod a méreteid alapján: [link]


nekem ez bevált súlykövetés céljából eddig(szülés utánról még nem tudok nyilatkozni)


33hkm

2016. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is 169 cm vagyok, 63 kilóval kezdtem a terhességet, és 65,5 kg-mal mentem szülni. Szülés után 1-2 héttel 57 kg voltam. Ja és 4 kilós babám született.

Nagyon változó ki mennyit hízik, de az én példám is bizonyítja, hogy a baba miatt nem kell többet enni, minimális hízással is lehet nagy, egészséges babád, és aki 30 kilót hízik, az is 3-4 kilós gyermeket fog a világra hozni.

2016. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
én 165 cm vagyok és 10 hetes terhes. 66 kilóval kezdtem de most 58 vagyok, mert sokat hányok. szóval ez nagyon sok mindentől függ, de ha diétát tartasz akkor biztosan nem hízol el.
2016. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen paraméterekkel estem teherbe, 84 kg-val mentem szülni, 4 kilós lánykát szültem, sok magzatvizem volt, plusz nagyon vizesedtem. Így 3 nappal a szülés után 75 kilóval mentem haza. 2-3 hét alatt lement a súlyom 70 kg-ra ismét, majd jól meghíztam a szoptatás miatt. Ez utóbbi nem törvényszerű dolog természetesen, van aki fogy vagy stagnál szoptatás alatt, rám csak úgy szaladtak fel a kilók, de nem bántam, utána szépen lepucoltam magamról a zsírt:)
2016. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nem igazan vagy sovany, igy nem kellene sokat hiznod. Nem azt mondom, hogy semmit, de egeszsegugyi szempontbol az esetedben nem hiszem, hogy kb 5 kilotol tobb indokolt lenne, mert eleve van tartalek.

Pl en 178 cm vagyok, az elso terhesseg alatt sokat hiztam, 78 kg voltam szules utan, nagyon sok plusz volt rajtam. Ha ilyesmivel inditottam volna eleve, akkor idealis esetben igyekeztem volna nem hizni, mert sem a szivnek, sem az izuleteknek nem jo, ha pluszra meg hirtelen plusz kerul.

A masodik gyerekkel 63 kiloval estem teherbe, 11-et hiztam, tehat 74-el mentem szulni. Vekony voltam, de igy is ment fel nemi tartalek is a 11 kiloval.

2016. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

En 49 kg voltam 170cm 72!!! Kiloval mentem szulni egy honappal kesobb 60 voltam.

Szoval csak azert irtam le mert azt tapasztaltam aki vekony hizik sokat aki normal vagy esetleg ducibb inkabb fogyni szokott! Szoval ne aggodj nem fogsz sokat hizni szerintem!😊

Gratulalok!!!

2016. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
168/60, így indultam, 18 kilót híztam, ebből 8 lement a kórházban, a 10 kiló meg magától az első hónapokban. Egészséges ételeken élek nagyon régóta.
2016. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!