Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 36 napos ciklus még normálisna...

36 napos ciklus még normálisnak számít, teherbe eshetek igy is vagy igy már nehezebben fog menni?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég óta probálkozunk eddig még nem sikerült a baba.Nekiáltam szedni c vitamint folsavat és terhesvitamint szerintetek szedjek még e vitamint,megmondom őszintén nagyon válogatos vagyok nem sok mindent eszek meg ezért gondoltam hogy feltöltöm a szervezetem vitaminokkal.Most szeretném kiprobálni az Lh tesztet vagy szerintetek a hőmérőzés biztosabb a peteérés megállapításához,sajna én nem tudom hogy mikor van pontosan az enyém.Lehet nincs is 36napos ciklusnál,mikor megjön az utobbi két hónapban 3-4napot barnázok a mensim 6-7napig tart,régen nem szoktam barnázni ez jelenthet valamit?Menjek vele orvoshoz?

2016. márc. 14. 20:43
1 2
 1/11 Bella169 ***** válasza:

Én 35 napos ciklussal estem teherbe.

Másfél évet vártunk rá, végül egy petevezeték átfúvást követően azonnal megfogantam.

Szedtem én is terhesvitamint.

Lh teszt helyett én a hőmérőzést javasolnám. Az sokkal jobb képet mutat egy egy ciklusról. Sok mindenre lehet belőle következtetni.

Valamint a cickafark és a palástfű tea nekem sokat segített a ciklusomat rendbe tenni (az első hőgörbém jobban hasonlított egy ekg görbére mint ideális hőgörbére úgy ugrált a hőm. 3 hónapig csináltam minden szabályt betartva a teázást, és tankönyvi hőgörbém lett. A teherbeesésig folytattam a tea ivást)

Az orvos amúgy 1 év sikertelen próbálkozás után küld el kivizsgálásra (hormonsor, spermavizsgálat, petevezeték átjárhatósági)

2016. márc. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem 36-45 napos ciklusokkal 3. honapra osszejott a lanyom :) homerot hasznaltunk. most varjuk a kistesot, a szules ota 30 naposak a ciklusaim...most viszont "csak" 5. honapra jott oasze.
2016. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja es most pedig lh tesztet is hasznaltunk. szoval onmagaban a homero is eleg lehet szerintem de mivel a vateran 1700 ft 30 db szerintem ne ezen sporolj :)
2016. márc. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első két terhességemnél nekem is nagyon hosszúak voltak a ciklusaim, mindkét lányom 2 héttel később is született. De teherbeesésnél nem jelentett gondot, nem nézegettem tesztet, nem hőmérőztem. Első alkalommal a 2. hónapban teherbe estem, második baba pedig szoptatás alatt, megszakításos módszerrel jött össze. A 2 szülés után 29-30 napos ciklusim lettek, de az elején mindig volt barnázás is. 3. gyerek is könnyen összejött, szinte rögtön. Őt most várjuk, 22 hetes vagyok. Szerintem a hosszú ciklustól függetlenül simán teherbe eshetsz :)
2016. márc. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bella 169 amikor ittad a teákat akkor a ciklus első felében a cickafarkat a másodikban a palást fűvet? Olvasgattam már ezekről a teákrol hogy sokaknak segített.Napi egy csészével kell fogyasztani?
2016. márc. 15. 14:01
 6/11 A kérdező kommentje:
# 5/5 gratulálok a 3.babocához :) akkor még ráérek stresszelni az ügyön ez a 3.probálkozós hónapunk,csak olyan sokat kelk mindig várakozni ilyen hosszú ciklusnál mire tesztelhetek :)
2016. márc. 15. 14:09
 7/11 A kérdező kommentje:
# 2 én is gondoltam a hőmérőzésre csak össze vissza dolgozom általában 2 müszak.Reggel 4 kor kelek ha akkor kezdem el mérni az nem baj nincs túl korán :)
2016. márc. 15. 14:14
 8/11 Bella169 ***** válasza:

Igen a cickafarkat a ciklus elején kell inni. reggel éhgyomorra 1 bögrével. utánna még fél óráig nem lehet enni.

A palástfüvet peteérés után kell. Reggel, este 1-1 bögrével.

Amire még figyelni kell hgy fémmel nem érintkezhet, mert gyógytea. Én műanyag kanalat használtm. Plusz simán vettem zöldpatikába a teát (nem filteres kiszerelésbe) és vettem hozzá üres filtert, abba raktam.

Ugyanis hogy hatásos legyen 2-3g teafüvet kell leforrázni a filteres kiszerelésekben meg 1,2g van csak 1 filterbe. Na meg így olcsóbbra is jön ki.


Hőmérőzés meg akkor jó, ha minimum 6 óraalvás után történik, úgy hogy nem kelsz fel. 6-8 percig szájban, higanyos hőmérővel. Ha este kijárkálós vagy pisilni akkor minimum 1 órát utána feküdni kell, és úgy mérni. (én pl ha felébredt láttam hogy 20 perc van a mérés időpontjáig, akkor inkább tartogattam hacsak nem volt eget rengetően sürgős futni)

2016. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 35 naposak a ciklusaim,első hónapban nem jött össze (nem tudtam, hogy mikor van peteérésem)... Második próbálkozós hónapban Lh tesztet használtam, és tegnap pozitív lett a terhességi tesztem :) Sok sikert neked :)
2016. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

32-36-40 napos ciklus is volt, de 2. próbálkozós ciklusban sikerült. Még az elején vagyunk, most örültünk nem rég a szivhangnak.

Igen hát annyi hátránya van a dolognak, hogy másnak ugyanennyi idő alatt 3-4 ciklus is lett volna. ;)

Illetve utolsó menstruáció első napja alapján számolva 3 héttel több lenne a terhesség mint ami valós uh alapján.

2016. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!