Gimi után baba?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire lenne "gáz" ha 19 évesen gyermeket szeretnék?

2016. márc. 15. 01:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%

Hát utolsó nem teljesen értek veled egyet. Hiszen a mi korosztályunk szülei és általában középiskola után már gyereket vállaltak, és azért tudtak mit tanítani, átadni nekünk. Mondom ezt úgy, hogy 30 évesen szültem az első babám, megvolt a francia kiruccanás a párommal, hajnalig tartó mulatások, főiskolán buliból egyből vizsgára beesések,állásinterjúk, előléptetések és még sok egyéb tapasztalat, élmény. De nem hiszem, hogy ezek miatt több értéket fogok közvetíteni a gyermekeim felé, mintha nem történtek volna meg. Sok ember van, akinek anyagilag sincs ezekre lehetősége, amit felsoroltál. Szerintem a gyerekeknek a közösen megélt élményei számítanak, nem az, hogy én mennyit buliztam, mielőtt

született volna.

2016. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Utolso, ez nagyon jol sikerult! ;) Tokeletesen megfogalmaztad. Megis hanyan beleesnek ebbe a hibaba...
2016. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
24%
12-es vagyok es 10-esnek szantam.
2016. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Részben igazad van 10-es! Valószínűleg a saját gyerekeimnek is azt tanácsolnám , hogy várjanak még, tanuljanak, dolgozzanak, élményeket szerezzenek! 30 éves vagyok, 19, 21, 23 évesen szültem (3 lányom van), nem bántam meg, nálam felcserélődtek a dolgok, azóta már átéltem a fizetésemelést, előléptetést, felmondásokat is, szeptemberben kezdem az egyetemet, így 30 évesen, de jobb későn mint soha! ☺ Két gimis barátnőm is van akik átélték a sítúrát, vadvízi evezést, Párizs meg egyetemi bulik, nincs még gyerekük, az egyikőjüknek még hosszabb párkapcsolata sem volt, és nagyon gyakran mondják azt hogy nekem milyen jó, hogy bárcsak nekik is lenne családjuk, persze még lehet és nyílván lesz is, csak ha mondjuk én megnézem egy pár évvel ezelőtt készült fotójukat amin pl.buliznak nem érzem azt, hogy de kár hogy én nem buliztam, mondjuk ha az Eiffel - torony előtt állnak a képen akkor irigykedek egy kicsit, de - az ő elmondásuk szerint - ők jobban irigyellnek, ha az én képeimet nézik! Persze mindennek megvan a maga ideje, és ahogy te leírtad talán az lenne a normális, de látod van kivétel, amikor fordítva is működik, talán még Párizsba is elmegyünk, mondjuk a bulikat nem kívánom bepótolni, de ez szerintem egyén függő!Mindezek ellenére a lányaimat nem úgy nevelem, hogy 19 évesen szüljenek, mert nekem is milyen jól alakultak a dolgok! ☺
2016. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%

11-es



Sekélyes a gondolkodásod, ha neked az élmények csaka bulit jelentik. Nyilván az a lényeg, h mennyit buliztál, de látom, te csak ezt emelted ki.


Igen, a gimi után rögtön szülő anyáink is tudtak átadni valamicskét nekünk, de össze se lehet hasonlítani azzal a gyerekkel, akinek a sokat tanult-tapasztalt-látott-hallottszülei tudnak segíteni akár iskolaválasztásban, akár hitelfelvételnél, lakásvásárlásnál, jogsiszerzésnél, egy utazás megszervezésénél, vagy bármiben. Nekem jól jött volna a szülői tanács egyetemválasztáskor, de nem tudtak a témához hozzászólni, vagy pl. ott volt az a gimis osztálytársam, aki az apukájával gyakorolgatta a vezetést kiskorától és persze, h sikerült neki lazán a jogsi. Az én szüleimnek pl. sose volt kocsijuk, sose tanultak vezetni. Nekem is jól jött volna egy kis plusz segítség. Vagy az a gyerek, aki beleszületik abba, h otthon vállalkozás van, így ő már tök bátran fog bele egy saját vállalkozásba, hiszen képben van mindenből, nem csak kívülről látott olyat.

Egy 19 éves anya még az sztk nőgyógyászaton se képes képviselni az érdekeit, mert gyerek. Tapasztalatlan, nem tudja, mihez van joga, nem tudja rutinból kezelni a szituációkat, mert nem élt még át hasonlót. Még egy felnőtt nő se tudja mindig. Kezdjük ott, h szerintem azt se tudja, mi az a tb és h azt neki fizetnie kell maga után, ha nem szándékozik se tanulni se dolgozni.


Érted már?

2016. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

14-es


Udvariasságból én is mondtam már, hogy" jaj, neked meg ott vannak a szép gyerekeid, biztos nagy boldogság" vagy valami ilyesmi közhelyet, és magamban hálát adtam a sorsnak, h nem csúszott be egy nemvárt baba fiatalon.

2016. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

Igen 16-os ebben is van valami, talán igazad van! ☺ Bár az egyik barinőm (akinek van párja) most készül a második lombikjára, ő tuti nem csak udvariasságból mondja, a másik talán. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy 19 évesen kellett volna szülnie és akkor most nem kellene a lombik, szó sincs erről! És még egyszer mondom nem szeretném ha a gyerekeim az én példámat követnék, nem is erre nevelem őket!

Szerintem is kedves kérdező, várj még pár évet! ☺

2016. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, engem Anyu fiatalon szült (21 volt, utólag azt mondja, ha újra kezdhetné, 30 alatt nem szülne). Én azért irigyeltem az egyetemi csoporttársakat, akiknek ügyvéd, orvos, stb. szülei voltak. Nem csak anyagilag, hanem pl. kapcsolatrendszer, stb miatt. Sokkal-sokkal könnyebb volt az életük. Én 30 évesen szültem, szerintem nem lett volna jó ötlet hamarabb. Ha becsúszott volna (amiben nem nagyon hiszek, bocs mindenkitől), persze az más tészta.
2016. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
28%
7-es! Én és a férjem, KETTEN tudtuk neki biztosítani nem szülői segítséggel.
2016. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Huu köszönöm először is, hogy ennyi választ kaptam. Igazábol már fél éve a párommal élek együtt és két éve vagyunk együtt, úgy érzem, hogy vele meg tudnám ezt oldani és csak azért gondolkoztam el rajta. :)
2016. márc. 15. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!