Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhesség tervezésénél...

A terhesség tervezésénél elegendő, ha kétnaponta szedek Elevitet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha ettől lenne elég gyakran éhségérzetem.
2010. ápr. 13. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
a konkrét tervezésnél elég, de ha már készül a bébi, akkor jó lenne naponta. HA úgy érzed, akkor váltd vitamint, van egx csomó féle, hátha nekem más jobban beválik. (nekem az Elevit jó.)
2010. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is projektelunk de naponta szedem az Elevitet. Valojaban nekem is meghozta az etvagyamat, de probalom magam visszafogni. Miota probaltok?

Sok Sikert :)

2010. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még csak próbálkoztok esetleg próbálj ki másik fajtát. Nekem a Béres Gravida jött be, attól nem vagyok mindig éhes. De ugyanígy jártam az Elevittel:)
2010. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


másik kérdésnél is idéztem. egy dokihoz intéztek a következőket:


KÉRDÉSEM:

"Sokat olvastam a magzatvédő vitaminokról. Megértettem, hogy mindenképpen ajánlatos a szedésük. Párommal nemsokára babát szeretnénk.

De előreláthatólag a vitamint a tervezett teherbeesés előtt pár nappal/maximum 1 héttel fogom tudni elkezdeni szedni. Az lenne a kérdésem, hogy nem túl késői-e ez még? ha igen, akkor ajánlatos a baba tervezést elhalasztanunk egy ciklusnyival?

Fórumokon is sokat olvasgattam, de mindenképp szerettem volna hallani egy hozzáértő véleményét.


Válaszát előre is köszönöm."


ORVOS VÁLASZA:

"Egyáltalán nem késő, hiszen a szervek kialakulása a terhesség 3-8. hete között történik. Hogy miért javasolják mégis a minél korábbi szedést? Gyanítom, hogy "marketing" megfontolásból. Magam is részt vettem az Elevit tesztelésében a 90-es évek elején, így a véleményem is kellően megalapozott."


Engem ez győzött és nyugtatott meg a legjobban. (korábban is kérdeztem ettől az orvostól. egy nagyon segítőkész dokiról van szó, még mielőtt valaki úgy gondolná, hogy csak elbagatellizálja a problémát. véleményem szerint erről szó sincs)

2010. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia


én a tervezett előtt folsavat kezdtem szedni. aztán 1,5 hó után terhes lettem. kérdeztem a dokimat milyen vitamint ajánl, de azt mondta többet ér ha magát a vitamint eszem meg. sok vitamin van magában az almában is ha héjastul eszem meg. én pl. a gyümölcsöket nem nagyon szeretem, de az almát megeszem midnen nap, plusz mellé a zöldségeket bőven étkezésekkor. (paprika, paradicsom, uborka, répa, gomba...stb). éppen ma mentem a 16htes vérvételemért, minden zsuper, egy csillag sincsen rajta. én jodidot szedek(kétnaponta), és Magnerotot. Sosem voltam híve a vitaminoknak, szerencsére a dokim sem. nem kezdő már, így tudja mit beszél. de persze van olyan doki aki ennek az ellentétje. ha minden rendben van akkor mindegy hogy szeded e vagy sem. a folsav a legfontosabb!



üdv, 16+4 napos kismami


sok szerencsét


ja, a sógórnőm aki az elevitet szedte panaszkodott rá hogy sokszor volt puffadt a hasa, székrekedése volt. a végén márcsak 3 naponta vett be egyet!

2010. ápr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!