Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki sikeresen használt már...

Aki sikeresen használt már ovulációs tesztet, tényleg nagyobb úgy az esély a kisfiú baba foganására?

Figyelt kérdés

Hallottam valahol, hogy ovulációs tesztek használatával megnő az esély a fiú magzatra, mert így jobban időzíthető, hogy pont peteérés napján legyenek együtt a párok (ami a "fiú" katonáknak kedvez ugyebár :) ) Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

(egy három kislányos anyuka :) )



2016. jún. 20. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A teherbeesést segíti, nem azt hogy fiú legyen.
2016. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Nőknek xx kromoszómája van, férfiaknak xy.

Az határozza meg a baba nemét, hogy a 23. pár kromoszóma milyen, az anyától csak x-et kaphat, ha az apától is x-et akkor xx, tehát lány, ha y-t kap, akkor xy lesz, azaz fiú.

A genetikán múlik, nem a "fiú katonákon" .

Az ovu. teszt, valóban a teherbeesést könnyíti meg, azáltal, hogy segít behatárolni a peteérés idejét.

2016. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen "városi legenda", hogy a lány spermiumok :))) lassabban úsznak. Ezért aki fiút akar ovu napján, aki lányt előtte való nap kell együtt legyen...vagy valami ilyesmi..

Szerintem erre gondol a kérdező

2016. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:D

Fogalmam sincs, nem is hallottam még ilyenről eddig.

Én használtam, két fiunk van, de ovu előtt 3 nappal voltunk együtt csak, a második gyerekünknél 2 hónapon belül csak egyszer és ez tuti nem aznap volt, amikor a teszt pozitív lett stb.

2016. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok a biológiai háttérrel. :) Egy neves genetikus professzor szerint, az ovuláció napján történő együttlétek alatt jóval gyakoribb a kisfiú magzatok foganása, mert a "fiú" katonák gyorsabbak, így nagyobb eséllyel termékenyítik meg a petesejtet, mint a lassabb lányok. Ezért kérdezem, hogy aki ovuteszttel is megerősíti, hogy peteérés napján való együttlétből vár babát, az milyen nemű? :)
2016. jún. 21. 08:18
 6/7 A kérdező kommentje:
mármint a baba? :D
2016. jún. 21. 08:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekunk mind a ket alkalommal bevalt.. vagy csak csudanagy veletlen de en aztmondom bevalt.
2016. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!