Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog egy erőszakból fogant gyereket megtartani?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki 16 éves, és nem régiben megerőszakolta egy hajléktalan a munkahelyétől nem messze.

A rendőrök, az édesanyja és a nőgyógyász azt javasolta, hogy vetesse el a gyereket, mert egyrészt nem tudni, hogy egészséges lesz-e, másrészt folyton a nemi erőszakra fogja emlékeztetni. De ő nemet mondott mert nagyon szeretne gyereket. Szerintetek ez normális? Mit mondhatnék neki ha kikéri a véleményemet? (Ja és most kb 5 hetes)



2016. júl. 6. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

16 évesen hol dolgozik ?

Én nem azért vetetném el, mert erőszakból van, hanem azért mert 16 évesen még agyilag sem lelkileg sem szellemileg nem érett egy gyerek nevelésére ! Se iskolája se szakmája semmije nincs a kezében! Ő maga is még csak egy gyerek !!!

2016. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Elvetetném. Pont az erőszak miatt.
2016. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tescoban dolgozik, diákmunkán van
2016. júl. 6. 12:21
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Bár én sem értem,de nem az erőszak miatt elsősorban.Érthető lenne persze ha emiatt elveteti,de azt is megérteném ha egy 35 éves nőről lenne szó,aki abortusz ellenes és mondjuk egyedülálló,és szeretne gyereket.De 16 évesen???Mindenesetre,az ő dolga.
2016. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

És erre akar egy gyereket szülni ? A diákmunkára ??? Jééézusom... HOl van az anyja ilyenkor ??? és ha vége a nyárnak akkor ő szépen majd lepasszolja a mamának. Tessék neveld alapon amíg én sulizok, meg élek ??


A kicsit nem normális! Azt sem tudja felfogni épp ésszel hogy mivel jár egy gyerek !


Én a helyedben ha beszélsz vele, (nem tudom te mennyi idős vagy és átlátod e azt amit mondok ), de ez egy hatalmas felelősség !

Ő pedig 16 évesen ha megtartja egy irtó felelőtlen és önző ember !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a barátnődet. De 16 évesen hova akar Ő gyereket? Az megint más ha úgy van vele hogy a gyerek nem tehet róla és örökbe adja... De az egész várandósság kész pokol.... Pl meg kérdezik ki az apa? Azt fogja mondani hogy egy hajléktalan aki megerőszakolt?! 16 éves még gyerek eleve egy traumát élt át és még Ő akarja a babát? Butaság... Mindenféleképpen rá kéne beszélni az abortuszra. . Sőt még a gyámügyisek és a gyermekügyisek is ezt fogják tanácsolni. 5 hetes 12.hétig lehet elvetetni... 22 N
2016. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%

A gyermek mert eröszakból fogankt teljesen egészséges lesz. Ha még sem azok a terhesség alatti vizsgálatokon kiderül, és az ok nem az eröszak, hanem más betegségek, esetleg genetikai probléma.


Egy életröl kell döntenie, és attól, hogy eröszak az a gyermek egy óriási boldogságot hozhat neki.


Az eröszakra a gyerek nélkül is mindig fog amlékezni, az ugyan úgy benne marad, és még azzal a tudattal is élnie kell, hogy megölt -elvetetett egy kezdödö életet. Szerintem mindegyik maga az eröszak és az abortusz is óriási trauma, kérdés, hogy tényleg szüksége van-e mindkettöre.


Szerintem ne üsd bele az orrodat. Nem a te dolgod, nem neked kell felenevelned, nem neked kell elvetetned, és nem téged eröszakoltak meg.


Ha normálisan tudnál a dologhoz hozzá állni, akkor nem adsz neki semmilyen tanácsot, de amit dönt azt elfogadod és abban támogatod. Ha tanácsot adsz akkor te is részese leszel egy rossz düntésnek, mert ebben az esetben nincsen jó döntés.

2016. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem normális. Gondolom sem pénze nincs rá, meg nézheti a gyereket aki erőszakból lett. Majd akkor lesz necces ha felismeri rajta az apja vonàsait, vagy ha az apa tartanà a gyerekével a kapcsolatot.
2016. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Egy hajléktalan nem hiszem hogy tartaná a kapcsolatot sőt szerintem azt se tudja hogy teherbe ejtette azt a kislányt
2016. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy szeretné, ő az apja a gyereknek. Ezt nem tudhatod.
2016. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!