Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért zavarnak így össze az...

Miért zavarnak így össze az orvosok? (pajzsmirigy gond)

Figyelt kérdés

Babát tervezünk (már van egy gyermekünk) és ezért csináltattam labort + elmentem a diabetológiára, mivel cukorbeteg vagyok pár éve.

A labor szerint 4,7 a TSH-m, ami magas, de a körzeti orvosom azt mondta, hogy nyugodtan próbálkozhatunk, ez azért nem olyan vészes.

Itthon utána olvastam, hogy igenis vészes, mert 1-2 között kéne lennie, hiszen a baba idegrendszere is károsodhat, ha nem működik jól a pajzsmirigy.


Ezek után a diabetológián is mutattam a laborom, ahol azt mondták, hogy szedjek napi 1 szem Letrox 50 mg-os tablettát, de ezzel még nem kell endokrinológushoz mennem, nyugodtan próbálkozzunk tovább.


Miért írják akkor mindenhol, hogy 1-2 között szabad a TSH-nak lennie, ha e felett van, nem szabad próbálkozni? Miért mondja azt két orvos is, hogy az én 4,7-es TSH-m jó? Egyébként a labor szerint a T3 minimálisan magasabb, a T4 pedig tökéletes.


Kinek higgyek? Hiszen a baba egészsége a legfontosabb, de most nagyon összezavartak. Nem akarok felesleges vizsgálatokra járni és túlaggódni az egészet, de amikor mindenhol azt olvasom, hogy az én értékem túl magas a babavállaláshoz, két orvos is meg azt mondja, hogy jó ez, vágjunk bele...



2016. aug. 13. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
aki azt mondja,hogy ez jó,az nem ért hozzá. 2 alatt kell lennie,különben teherbe se nagyon fogsz esni.
2016. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt te amúgy tapasztalatból írod? Neked is volt ilyen gondod? A diabetológus, aki felírta nekem a tablettát egyébként endokrinológus is egyben, bár nem abban dolgozik jelenleg, de ért hozzá. Ezért is gondoltam, hogy talán a fórumokon nem megfelelő a tájékoztatás. Csak valahol legbelül mégis bánt, hogy ennek jobban utána kéne járni.
2016. aug. 13. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3,2 volt amikor teherbe estem, el is vetéltem sajnos. A dokim ennek tudta be,szerinte már ez is magas volt. Letroxot szedek,most emeltek megint egy fél szemet,másfél megy be naponta,mert még mindig 2 feletti az érték,3 hónap Letrox után . Szeretnénk babát megint,már próbálkozunk.
2016. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem "igenis" kérdése, hanem szakorvosé. A háziorvosod valószínűleg nem belgyógyász, így a 4 körüli eredményt okénak tartja, nem beszélve arról, hogy t3-at és t4-et se nézetett, legalábbis nem írod. de a nőgyógyászod valószínűleg ugyanezt gondolná.


ha endokrinológushoz mentél volna vagy a háziorvosod belgyógyász lenne, akkor azt mondták volna, jobb 1-2 között tartani, sőt, ha hard endokrinológusod lenne, akkor 1 alatt akarná tartani.


Én jártam "felesleges" vizsgálatokra, minden toxoplazmózis mérésnél 4 hetente mérettem egy tsh-t is, és így figyeltük a dolgot terhesség alatt.


muszáj lenne olyan orvost találnod, akiben megbízol, ez a legfontosabb!

2016. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Endokrinológus biztos nem mondja azt hogy ez jó eredmény. Én úgy tudtam teherbe esni hogy az 5,3-as értéket levittük 1,5-re.
2016. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem volt ilyen gondom. igaz, nem próbálkoztunk, míg le nem ment, 2,08 volt a TSH-m mikor abbahagytam a foggátlót, 4. hónapban összejött. 6 hetente kell mennem vérvételre, 1x már emeltek az adagon (előtte 50et szedtem, most 75). Ha elkezded szedni, lejjebb fog menni, de kell ellenőriztetni, nehogy a másik véglet legyen.

Amúgy nekem is azt mondta a házidoki a 4,6ra, hogy tök oké, el is hittem, aztán 1 év alatt híztam 25kg-t, amit senki nem értett, hogy hogy, mert alig ettem. Akkor kihisztiztem még egy vérvételt, ahol már 7,8 volt a TSH, majd kihisztiztem a beutalót is az endokrinológiára, ahol a doki majd szívbajt kapott, hogy a házidokim miért nem adott már előtte egy évvel gyógyszert... szóval én nem hinnék neki, felkeresnék akár magánúton is egy endokrinológust.

Nekem is itt tanácsolták, hogy mondjam, nem jön össze a baba, akkor komolyabban foglalkoznak a dologgal. Na én mondtam is, és már az első alkalommal recepttel a kezemben jöttem ki az endokrinológustól (férjem szerint olyan ábrázatom volt, mint aki megnyerte a lottót :) ) - akkor még nem akartunk amúgy babát, csak a fogyás miatt írattam. De az értékemet jól beállította, és szerintem nem hosszú várakozás után jött is a bébi (4 hó)

Remélem érthető, amit leírtam :)

2016. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3,4-gyel estem teherbe, egészséges baba született belőle. Peteérés előtt két nappal kezdtem el amúgy szedni, dehát ez nem befolyásolta még a teherbeesésem. 75mikrogrammot szedek, ezzel 1,9 a TSH-ám. Az a minimum, hogy 2 alatt legyen, de inkább 1 felé.
2016. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem első terhességemnél 3,1 volt a TSH-m...sajnos vetélés lett belőle. Ekkor még nem tudtam, hogy gond van a pajzsmirigyemmel. Aztán majdnem egy évig próbálkoztunk, nem akart összejönni a baba, akkor ajánlottak nekem egy endokrinológust, hogy menjek el hozzá,mert lehetséges, hogy vagy a pajzsmirigyemmel van gond, vagy valami ételintoleranciám van. Mikor elmentem a dokihoz, akkor 2,5 volt a TSH-m, de mire bejutottam hozzá, addigra sikerült is teherbe esnem ezzel a pajzsmirigy értékkel, viszont írt fel rá gyógyszert, ami egy hónap alatt levitte 1,1-re és azóta rendben zajlik ez a terhességem. Véleményem szerint magas pajzsmirigy értékkel is teherbe lehet esni, hisz nekem is sikerült 2X is, de nagyon ritka az akinek ilyen magas érték mellett megmarad a babaó, előbb-utóbb vetélés lesz a vége a dolognak. Én azt ajánlanám, mindenképp szedj rá gyógyszert és vigyétek lejjebb az értéket. Nemcsak a baba miatt, de azért is, hogy hamarabb teherbe tudj esni :) Drukkolok ;)
2016. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat. Mindenképpen fogok endokrinológust keresni, hiszen felelőtlenül nem szeretném kitenni magam és a családot egy vetélésnek.
2016. aug. 16. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!