Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az átlagos vérnyomásom...

Ha az átlagos vérnyomásom tartósan magasabb, mint szokott, az lehet a várandósság jele?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy magas lett az állapotosok vérnyomása. De lehet ez tünet akkor, hogyha rendszeresen mérem, minden nap egy éve és mostanában (gyermeket szeretnénk, nem védekezünk) kb 40-nel magasabb a felső értékem?

Eddig rettentő alacsony volt, ezért is kellett mérnem, a legmagasabb értékeim 80/60 körül voltak, s még gyógyszert is kellett rá szednem, ha nagyon lement...

Elképzelhető, hogy sikerült?


2010. ápr. 21. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
nem terhesegi tunet a vernyomas emelkedes, ha mas milyen tuneteid nincsenek csak hogy megemelkedett a vernyomasod az nem jelenti azt hogy terhes vagy!a terhesegnel ha valakinek megemelkedik a vernyomasa az alltalaban terheseg kozeepe es vege fele fordul elo leginkabb!terhesegi tunetnek ez irto keves, ha valaki babat var az inkabb hanyingert, mellfeszulest,szagoktol megundorodast,olyan hasfajast tapasztal mint mikor megakar jonni de nem jon meg a menszesze ez a leggyakoribb terhesegi tunet!
2010. ápr. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos szerintem meg elképzelhető, hogy babás vagy..nekem mielőtt babás lettem anno, nagyon alacsony volt a vérnyomásom..mikor terhes lettem viszont magasabb lett..terhességi magas vérnyomásnak hívják, addig tart amíg meg nem szülöd a babót, viszont végig vérnyomáscsökkentőt kellett szedni a terhességem alatt, de a babának így semmi baja nem lett szerencsére..tehát nálam is így kezdődött..de érdekes módon ez volt az első tünetem..a többi csak a nemvárt után két három héttel jelentkezett..émelygés stb..drukkolok nagyon:)
2010. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

No, akkor remélem, kapok még válaszokat valamelyik oldalra :)

A helyzet a következő. A peteérésem +- 1 napon mindannyiszor együtt voltunk. Pár napja pedig mintha hasszurkát éreztem volna, persze lehet, hogy csak beképzelem. (Nem görcsölök sokat rajta - vagy legalábbis igyekszem -, fiatal vagyok még, ha nem jön össze az első 2-3 hónapban, akkor sem dől össze a világ :)

Szóval a mentsruációmig még van majdnem egy hét hátra, így tesztelnem nem volna érdemes, meg nem is nagyon szeretnék, mert az olyan lenne, mintha nagyon görcsösen szeretném már, és lehet, hogy visszaütne.

A vérnyomásmérésem azonban a "hasszurkával" együtt elgondolkodtatott, hogy hátha :)


Kb 4 éve vannak vérnyomásproblémáim és eddig soha nem volt tartósan ilyen magas, ezért is jutott eszembe. Kiugró napok voltak 3-4 hetente, viszont most már 5 napja egyforma magas, jóval magasabb, már a normális értéket is eléri.

Köszönöm a válaszokat, de még várom, hátha tud valaki pontosabbat.

2010. ápr. 21. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Remélem majd megírod, mi lett a vége:)vagyis az új kezdete:)
2010. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, amint kiderül valami. Reménykedünk :)
2010. ápr. 23. 18:46
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos semmi új nem kezdődött ebben a hónapban sem. :(

2 nap késéssel megérkezett, pedig már-már kezdtem reménykedni.

2010. máj. 4. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!